GRACE’İN GÜZELLİK SIRLARI

Efsane zarafeti, dillere destan güzelliği ile Monaco Prensesi Grace Kelly  yaşasaydı bugün 90. yaş gününü kutlayacaktı. Amerikalı Oscar’lı bir oyuncuyken kariyerini zirvede terk edip aşkı uğruna hayatını tamamen değiştirmeyi seçmişti. Monaco prensi Rainer ile evlenerek Monaco prensesi ünvanını kazanan Kelly’nin hakkında yazılmış biyografide, yıllar yılı oyunculuk kariyerini deliler gibi özlediği ama kocasını çok sevdiği için bir daha asla geri dönmediği belirtiliyor. 

Dünyanın unutamayacağı bir düğünle, dünyanın en güzel gelinlerinden biri olarak 1956 yılında Prens Rainer ile evlendiler. Caroline, Stephanie ve Albert olmak üzere 3  çocukları oldu. Dünya, tarzı ve zarafeti ile kalpleri fetheden bu dünya güzeli kadını ve mutlu ailesini izlemeye doyamıyordu , ta ki 1982 yılında Monaco’da geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybedene kadar. 

 

Kelly’nin tarzı hakkında şimdiye kadar birçok şey yazıldı çizildi. Ama kişisel bakımına dair çok az bir bilgi döndü etrafta. İşte biografi kitabından alınmış Kelly’e ait bakım sırları; 

 

Creed’e ait Fleurissimo isimli parfüm  Kelly için düğün gününe özel yaratılmıştı. Elindeki gelin buketinin tamamlayıcısı olan parfüm eşi Prens Rainer tarafından kendisine hediye edilmişti. Bergamot, gül ve menekşe birlikteliğine sahip bu zarif koku bir peri masalı konseptinden yola çıkılarak yaratılmıştı, bugün hala mevcut, merak edenler mutlaka deneyimlemeli. 

Prensesin düğün buketi vadi zambaklarından yapılmıştı, düğün günü sürdüğü parfümü ise Creed parfümevi tarafından elindeki çiçeklerin tamamlayıcısı olarak yaratılmıştı.

Uzun yıllar  farklı setlerde Grace Kelly ile de çalışan güzellik uzmanı Peter Lamas, Kelly’nin ellerinin bakımına çok önem verdiğini,  nemli ve yumuşak olması konusuna takıntılı olduğunu söylemişti. Çünkü Kelly’nin bir kadının en çok kullandığı ve göz önünde olan yerlerinden birinin eller olduğunu, hızla yaşlandıkları için onları korumak gerekir diye düşündüğünü söylüyor.

Kellyin çantasında saçlarına hacim vermesi için her zaman yumuşak kıllı bir fırça ve yüzündeki parlamaları engellemek için de bir toz pudra bulunurmuş.

Her ne kadar güzelliği ile ün yapmış bir kadın olsa da onun da kendiyle ilgili beğenmediği yerleri varmış. Mesela güçlü çene yapısını çok sevmezmiş, resimlerde yandan poz vermek ister veya fular yardımıyla örtmeye çalışırmış. 18 yaşından itibaren poz verip modellik yapan Kelly elbette yıllar içerisinde kendisine ait en iyi açıyı bulmuş. 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.