GİSELLE’İN KUMSAL DALGALARI…

10387992_707468035979569_151933674_nİnstagram hesaplarını takip ettiğimden beri hayranı olduğum, dünyaca ünlü isimlere kendimi daha bir yakın hissediyorum, sanki hepsi şimdilerde görüşmediğim ama uzaktan takipte kaldığım lise arkadaşlarım gibi.
Mesela hamile top model Doutzen Kroes’in ne zaman doğuracağı, Alessandra Ambrosio’nun kızıyla hangi aktivitelere katıldığı, Adriana Lima’nın boşanma sonrası neler yaptığı gibi aslında beni hiç ilgilendirmemesi gereken ama takipte kaldığım konular var hayatımda. Tüm bu anlamsız bilgilerin yanı sıra saçları, makyajarı, kullandıkları ürünler, sağlıklı yaşama ve formda kalmaya dair yaptıkları, içtikleri, yedikleri gibi ayrıntılar da ister istemez bilgi dağarcığıma ve ilgi alanıma giriveriyor.
Mesela Giselle Bundchen’in saçlarının dalgasına kafayı taktım. İnsanın saçı her an güzel olamaz, hatta bu yüzden ‘Bad Hair Day’ denilen yani ‘Kötü Saç Günü’ diye bir deyiş bile var.
Fakat bu top modellerde bu olmuyor. Vogue çekiminde de, çocuklarıyla gittiği Miami tatilinde de saçlarında aynı dalgalarla salınıyor. Hatta yataktan yeni kalkmış, ağır bir yoga seansı sonrasında bile o saçlar pırıl ışıl dalgalarıyla göz alıyor.

1171967_1458979951001097_403646147_n10454045_558786040893018_1344142153_n
Giselle’in saçlarında gördüğümüz bu denizden yeni çıkmış efektine sahip, az biraz karışık gibi görünen, kendince bir volüme ve fönle elde edilemeyecek kadar doğal düşüşlere sahip dalgalara sahip olmanın yeni ve hızlı bir yolu var desem…
Uygulaması çok kolay;
Farklı markaların çıkardığı deniz tuzu spreylerinden bir adet edinmeniz yeterli,

Sea salt spray (2)-475x475OX Moroccan Argan Sea SaltSpray

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organix’in Maroccon Sea Salt  isimli deniz tuzu spreyinin icerisinde Argan yagi mevcut, fiyatı 48 TL. Davines’in deniz tuzu spreyi paraben içermiyor ve  64 TL’den kuaförlerde satışa sunuluyor. Bumble &Bumble surf spray başlangıçta yabancı dergilerin güzellik sayfalarında dikkatimizi çekti. Birçok Hollywood ünlüsünün hacimli mat dalgalarının sırrı olarak biliniyor. Fiyatı 67 TL

 

Hafif nemli ya da kuru saçlara uygulamalısınız.
Kafanızı öne eğin, spreyden sıkıp hiç tarak değdirmeden hafif mıncıklayarak saçlara yedirin.
Tuzun etkisini göstermesi ve saçın dalgasını belirginleştirmesi için biraz ısıya ihtiyaç var ya fönden yardım alın ya da saçlarınızı güneşte kurutun.
Hepsi bu! Ancak dalgaların uzun saçta kendini daha iyi gösterdiğini, saç kesiminizin de bu dalgaları destekleyecek kadar iyi olması gerektiğini unutmamalısınız!

Organix’in Maroccon Sea Salt  isimli deniz tuzu spreyinin icerisinde Argan yagi mevcut, fiyatı 48 TL.

 

Davines’in deniz tuzu spreyi paraben içermiyor ve  64 TL’den kuaförlerde satışa sunuluyor.

Bumble &Bumble surf spray başlangıçta yabancı dergilerin güzellik sayfalarında dikkatimizi çekti. Birçok Hollywood ünlüsünün hacimli mat dalgalarının sırrı olarak biliniyor. Fiyatı 67 TL

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir