İLHAM PERİSİ: YASEMİN ÖZİLHAN

 

Yaptığı marka iş birlikleriyle moda konusunda sadece giydiğini yakıştıran biri değil başarılı bir tasarımcı olduğunu da görmüş bulunduk. Zarif güzelliği, mütevazi duruşu, örnek aile hayatı ve hayranı olduğumuz giyim tarzıyla gerçek bir ilham perisi ile tanışmaya hazır mısınız?

 

1. 1 gününü dinleyebilir miyiz? Hayat kaçta başlıyor? Neler yapıyorsun?

       Aslında günlerim birbirinden farklı geçmiyor. Sabah kalkıp çocukları okula yolcu ediyorum. Kahvaltımı yapıp spora gidiyorum. İşlerim varsa spor sonrası onları hallediyorum ve eve gidiyorum. Eve geldiğimde çocuklar okuldan gelmiş oluyor onların ödevlerini yapıyoruz. Akşam yemekleri, banyoları derken gün bitmiş oluyor zaten.

2. Fiziğin çok beğeniliyor. Nasıl besleniyorsun? Kendine ait beslenme hilelerin var mı?

      Öncelikle çok teşekkür ederim. Zayıf görünsem de dönem dönem benim de kilo vermeye ihtiyacım olan zamanlar oldu.  İşte o dönemlerde günde 2 öğün beslendim. Ekmek ve karbonhidratı tamamen hayatımdan çıkardım. Geç kahvaltı edip erken akşam yemeği yedim. Tatlı yemedim.

Şu an da günde 3 öğün besleniyorum. Sabah kahvaltıda tek sarılı omlet yiyorum. 3 yıldır her sabah kereviz sapı , maydanoz , ananas , salatalık ve zerdeçal karışımını içiyorum. Tatlı yemiyorum ama yanımda hurma taşıyorum bence tatlının yerini alabilen, tok tutan ve yararlı bir besin. Spor sonrası proteini bol öğünler yiyorum. Akşam da aynı şekilde protein ağırlıklı besleniyorum. Hergün jelatin içiyorum. Meyve akşamları asla yemiyorum.

3. Peki ya spor? Ne kadar hayatında? Neler yapıyorsun? Nereye gidiyorsun? Haftada 5 gün bazen 6 da olabiliyor. Şöyle söyleyebilirim gün içindeki tüm programlarımı spor saatlerine göre ayarlıyorum. Crossfit yapıyorum. istinye’ye Matchbox ‘a gidiyorum.

 

4. Moda konusunda da özenilen ve seçimleri  beğenilen bir isimsin, kendi moda anlayışını, tarzını birkaç kelime ile anlatsan…

Modayı tabi ki takip ediyorum, günümüzde istemeseniz de kendinizi bir şekilde modanın içinde buluyorsunuz. Ben sadelikten yanayım. Total olarak kıyafete bakıldığında her parçanın değil tek parçanın patlamasını seviyorum.

 

5. Peki ilham perin kim?

  İlham perim mi bilemem ama Bridget Bardot, Charlotte Rampling stilini çok beğenirim.

 

6. Çok başarılı işbirliklerin oldu, tasarımlarını yaratırken nelerden esinleniyorsun? Süreç nasıl gelişiyor.

  Ben kuşların renklerinden esinlendim, renk geçişlerinden.

7. İlerde kendi kıyafet markanı yaratmayı düşünüyor musun? Gelecek projelerinden bahsedebilir misin?

  Aslında kendi markanı yaratmak koleksiyon hazırlamaktan çok daha zor. Detaylı bir şekilde üzerine yatıp düşünmedim ama ileride belki olabilir.

 

8. Saç rengi ve kaş modeli en taklit edilen kadın olarak, saçın, kaşın kime emanet?   Saçım kendime ait çünkü boya yok. Özel davet yada düğünlerde No 21’den Ferit Belli yapıyor. Kaşlarım ise tamamen Safiye Turan’ a ait.

 

9. Bir güzellik sırrını paylaşmanı istesek.

   Hamam ve kese vazgeçilmezim.Kemik suyu (jelatin) içmek diyebilirim.

 

10. Vazgeçemediğin 3 önemli kozmetiğini paylaşabilir misin?

 Cildim kuru olduğu için olabildiğince en yoğun nemlendiricileri  tercih ediyorum. Shiseido ‘nun Benefiance göz kremi ve yine Shiseido’nun Ultimune serumunu kullanıyorum.

 

EN SON…

Okuduğun kitap…

Yılmaz Özdil- Mustafa Kemal

Neye çok güldün?

Çocuklarıma

Ne satın aldın?

    Tencere

İzlediğin film…

   Creed

Neden korktun?

Karabasan geldiğinde

EN ÇOK…

  Ne yapmayı seversin?

  Spor

Beğendiğin film?

   Spiderman

Neye kızarsın?

  Riyakarlığa

Sevdiğin yemek?

  Kapuska

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.