ÇİLEK DOLUNAYINDA BİZİ NELER BEKLİYOR?

14 Haziran 14.52’de Yay burcunda güçlü bir dolunay gerçekleşiyor…Teknik olarak dünyaya çok yakın bir pozisyonda olacağı için bu dolunaya Çilek Dolunayı, Super Dolunay da diyoruz. Dolunay havanın açık olduğu yerlerde kocaman ve çok net bir şekilde gökyüzünü aydınlatıyor olacak. Gökyüzünü aydınlattığı gibi bizleri de aydınlatacağı konular var…

Astrolog: Melis Yamanlar (@mire.melo)

 Bize neler getirecek bakalım mı? 

Yay burcundaki dolunay gözümüzün önündeki bulutları kaldıracak ve gerçekleri, büyük resmi gösterecek…Normalde Yay enerjisi zaten aydınlanmayı, bilgeliği, felsefeyi, derinleşmeyi ve büyük resmi görme arzusunu anlatır.  Yakını değil uzağı da görmemiz gerektiğini anlarız, olaylara daha bilgece bakmak ama bunu yaparken fanatik inançlardan davranış, söylemlerden uzak durmak gerekir. 

Bununla beraber kolektifte, uluslar arası ilişkiler,yabancılar, hukuksal meseleler, diplomasi, bilim hukuk ve din insanları, turizm, medya, reklamcılık ve akademik konuları ifade eder. Demek ki bu konular ve meslek gruplarıyla ilgili gelişmelere de açık olacağız.

Dolunay sırasında Ay Ras Alhegue, Güneş Alnilam ve Capella ile etkileşimde,Neptün bütün bunlara kare yapıyor ayrıca Venüs Satürn karesi devrede fakat Satürn dolunaya olumlu açı yapıyor, Yükselen Terazi vb.. daha fazla teknik bilgi yazmıyorum, kısaca etkisine bakalım.

– Genel anlamda kardeşler, yakın çevre ilişkileri, kısa seyahatler, hukuksal akademik ve ticari konular,medya ve hayata bakış açılarını değiştirecek gelişmeler bu ayın ana konuları olarak görünüyor. Fakat nasıl gelişmelerle?

– Bir yandan daha diplomatik, nezaketli, adaletli olmaya çalışken, diğer taraftan kararsızlık, yüzeysellik ve Terazi’nin en gölgeli tarafı olan çıkarı uğruna “uyumlu” “arzulu” görünmenin riyakarlığı arasında gidip gelen enerjiler söz konusu. Yükselen noktasının temasta olduğu sabit yıldız enerjisi adaleti, hak hukuk meselelerine dikkat çekerken hukuksal meselelerde veya arkadaşlar nedeniyle oluşan kayıpları, yanlış yapılan seçimlerin davranışların bedelinin ödenme zamanı geldiğini anlatır. Unutmayalım zaten Satürn retro sürecindeyiz.

– Ay’ın temasta olduğu Ras Alhegue zorlu konularla beraber mistik bir şekilde şifalanmayı anlatır. Genel anlamda mutsuzluklar, bencil davranışlar, içsel dengesizlikler, uyuşturucular, zehirlenmeler, halüsinasyonlar, cinsel sapkınlıklar,ilaçlar ve enfeksiyonları anlatır. Neptün’ün de bu dolunaya sert açı yapıyor olması Ras Alhegue’nin gölgeli tarafındaki durumları daha çok ortaya çıkaracaktır. Özellikle zehirlenmeler, halüsinasyonlar, uyuşturucu gibi madde kullanımlarından gelen zararları arttırabilir. Gerçekçilikten uzaklaşılmamalı, hayal dünyasına dalınmamalı, sorun ne olursa olsun çareyi ilaçlarda, uyuşturucuda alkolde bulunmamalıdır.Ruhsal şifa aranıyorsa doğru araçlar, insanlar ile yapılmalıdır. Ruhunuzu zihninizi doğru insanlara açın. Bu dönemde yanıltıcı söylemlere açığız ve kandırılma enerjisi nedeniyle de zarar görebiliriz. Gerçeklerin önüne çekilmiş bir perde olacak ve onu aralamak için çaba göstermeliyiz.

-Güneş’in temasta olduğu üç adet sabit yıldız var, kıvrak zeka önemli bir faktördür ama tek başına yeterli değildir, güç zenginlik, güçlü arkadaşlıklar bunlarda ön plana çıkabilir, fakat diğer bir yandan çıkarcı insanlar ve hileli yaklaşımlar da ortaya çıkabilir. Bunları fark etmek gerekirse mücadele etmek zorundayız, bunları yaparsak başarılı olabiliriz.

– Reddedilme ve başarısızlık korkularını bir kenara bırakmalı, gidişhata hakim olmalı, istediğimiz olmuyorsa zorlamamalı, başka planlar kurup ilerleyebilmeliyiz. Diğer bir yandan emek verdiğimiz ama beklemede kaldığımız şeyler bir anda yoluna girebilir, kararlı olduğumuz her şeyin üstesinden kalkabiliriz.

– İlişkilerle ilgili çok sakin bir havanın estiğini söyleyemeyeceğim. İlişkilerdeki dengesizlikler, kırgınlıklar ortaya çıkacaktır, Venüs Satürn karesi nedeniyle çok verimli ve yapıcı gelişmeler mümkün görünmüyor.Uzlaşma isteği olsa da gereksiz baskı, dayatmalar, sınırlandırmalar can sıkıcı olacaktır. Sıkıntılı ilişkilerde bitiş veya sessizlik dönemine girmekte mümkün, yani mesefe koymak devreye girebilir. İlişkilerle ilgili çok net koşullar olmayabilir ve bunların da iç sıkıntısını yaşıyor olabiliriz.

– Eski konular gündeme gelebilir, kardeşler, yakın çevre etikeşimleri artabilir,ticari meseleler, para konuları, borç alacak, miras, nafaka, vergi vb konularda tartışmalar çıkabilir. Ortak paralarla ilgili gelişmeler olabilir (eş / aile / iş ortağı) ailevi bazı önemli konular gündeme gelebilir. Bazılarımız için yer değişimleri, taşınmalar gündeme gelebilir. Yakın çevre iletişimde kırıcı durumlar olabileceği için sakin ve kibar olmak bu süreci kolay bitirmemizi sağlayacak.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.