EN İYİ 7 GÖZ ALTI KAPATICISI

Gündelik hayatın olmazsa olmaz kozmetiği. Göz altını kapatmaya ihtiyaç duymayan çok az sayıda şanslı kadından biri değilseniz tabi. Olsun varsın siz de şanslısın artık, çünkü gelişen teknoloji incecik yapılı ama yoğun kapatıcı özelliği olan kozmetiklerle yardımınıza koşuyor, hem de 4 nala.

 

  1. CHRISTIAN DIOR /  FIX IT 2 IN 1 PRIME&CONCEAL
    Christian Dior Fix It kapatıcı 162 TL satış fiyatına sahip.

     

    NEDEN SEVDİK? Tam ortasındaki transparan dokulu bölüm göz çevresindeki ince kırışıklıkların bakımını üstleniyor, etrafında kalan kapatıcı ise görevini hakkıyla yerine getiriyor yumuşak  ve hafif dokusuyla renk eşitsizliklerini gideriyor.

2.  SHISEIDO/ NATURAL FINISH CREAMY CONCEALER

Shiseido’nun bu doğal bitiş sağlayan kapatıcısı 115 TL.

 

NEDEN SEVDİK? Çünkü tüp formuyla ürünü istediğiniz miktarda sürme lüksüne sahipsiniz ayrıca Uzakdoğu teknolojisi koyu halkalarla baş etmeyi gerçekten başarmış. Tüm cilt tiplerine önerilmesi de ayrı bir artısı.

3. NARS / RADIANT CREAMY CONCEALER

Nars’ın her cilt rengine uygun bir ton bulacağınız kapatıcısı 105 TL satış fiyatına sahip.

 

NEDEN SEVDİK? Oldukça geniş bir renk skalasına sahip her cilt tonuna uygun bir adet bulmak mümkün. Orta ve yoğun kapatıcılık sağlıyor, tek kat sürerseniz orta, iki kat geçerseniz yoğun. Ama ne kadar yoğun olursa olsun hafif. Ayrıca belki de ürünün en başarılı özelliği no-komojenik yani beyaz kabarcık yapmayan özel içeriği…

4.  CHARLOTTE TILBURY /CONCEALER 

The Retoucher isimli bu kapatıcı yurtdışına gidince alınması ya da ısmarlanması gereken kozmetiklerin başında ve sadece 25 Dolar

 

NEDEN SEVDİK? Herşeyler geldi Ülkemize bir sen gelmedin. Ünlülerin ünlü ve başarılı makyaj artisti Charlotte Tilbury’nin kendi adını verdiği kozmetik markasında her ürün ayrı ayrı başarılı. Ama ten ürünleri özellikle de göz altı kapatıcısı hakkında methiyeler yazmayı hak ediyor. Kapatıcılık sağlerken göz çevresi cildini nemlendirerek özel vitamin içeriği ile  de bakımını üstleniyor. Daha ne istenir!

5. ESTEE LAUDER/ DOUBLE WEAR STAY IN PLACE FLAWLESS WEAR CONCEALER

Estee Lauder’in becerikli kapatıcısı 125 TL’ye satışa sunuluyor.

NEDEN SEVDİK? Çünkü Estee Lauder bu konuda tartışmasız en iddialı teknolojiye ve birikime sahip marka. Double Wear serisinin cilt ürünlerinin hepsi ayrı ayrı birer yıldız. Göz altı kapatıcısının en büyük özelliği ise kuru ciltler ve özellikle göz çevresinde yaşlanma karşıtı bakım isteyenler için ideal olması. Kolay uygulanıyor, az birazı bile kapatmaya yetiyor.

6.  BOBBI BROWN /CREAMY CONCEALER KIT

Bobbi Brown’ın iki farklı ürün satın aldığınız kapatıcı kit’i 130 TL

NEDEN SEVDİK? Bobbi Brown şehirli kadına özel yaratılmış pratik ve kullanışlı kozmetikleri ile biliniyor. Bu göz altı kapatıcısı da kremsi yapısı sayesinde göz altlarına anında uyum sağlayan bir kapatıcılığa sahip. Yumuşak dokusu ile hızlıca uygulanıyor, diğer tarafta press’lenmiş pudra ise kapatıcı üzerine uygulanıyor, amacı ise sabitlemek. Bu sayede tüm gün dayanan bir kapatıcılığa sahipsiniz. Eğer kuru göz altlarından şikayetçi iseniz pudrayı es geçebilirsiniz.

7.  URBAN DECAY/NAKED SKIN WEIGHTLESS COMPLETE COVERAGE CONCEALER

Urban Decay’in adı üzerinde çıplak etkiye sahip yokmuş kadar doğal duran kapatıcısı 99 TL satış fiyatına sahip.

NEDEN SEVDİK? Semi mat denilen bir yapısı var, bu yüzden de sürüldüğü anda cilde uyum sağlıyor ve yokmuş kadar doğal duruyor. Hafif yapılı. İnce bir kat yeterli kapatıcılık sağlıyor. Kendi applikatörü olan diğer kapatıcılar gibi kullanımı oldukça hijyenik.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir