DENİZ TUZU SPREYİ YAPALIM!

Saçlarda doğal dalgalar ve denizden çıkmış efekti yaratan deniz tuzu spreylerini evde yapmaya ne dersiniz?

 

Kızlarımın saçlarını en çok denizden çıktıklarında seviyorum. Doğal dalgalarının tuzdan, sıcaktan aldığı biçim bir başka oluyor. Hiçbir bugidinin, maşanın yapamayacağı doğallıkta dalgalar, biraz asi, az biraz masum ve herşeyden öte uğraşılmamış.

Neden kızlarımın dediğimi merak ediyorsanız, efendim benim saçlarım işlem görmüş, balyajlanmış bir saç olduğu için artık onların ki gibi olmuyor, eskisi kadar doğal düşmüyor dalgalar. Deniz sonrası taramazsam kabarıyor, bir yün yumağına dönüşüyor. Ama eğer yumuşatıcı özellikte protein bazlı bir sprey sıkarsam ve tararsam seksi dalgalara kavuşuyorum.

Deniz tuzunun saçta yarattığı bu etkiyi eminim pekçoklarınız çok seviyor. Zaten son dönemde moda haftalarının da vazgeçilmez modelini bu deniz dalgaları oluşturuyor. Peki bu dalgalar iöin tatile mi çıkmak lazım. Hayır! Kozmetik dünyası buna çare buldu, markalar kısa zamanda peşi sıra kendi deniz tuzu spreylerini çıkardı.

PhotoGrid_1434726280911

İçeriğinde deniz suyu bulunan bu tuzlu şekillendiriciler, özellikle nemli saça uygulanıyor, dalgalar belirginleştikten sonra da kurutuluyor, en güzeli elbette güneş altında kurutmak. Aynı orjinali gibi oluyor saçlar, sanki denize girmişsiniz misali…

Deniz tuzu spreyini geçenlerde evde yapmayı dendim desem ne dersiniz? Içeriklerini okudum ve neden olmasın dedim ve bence başarılı bir ürün çıkardım meydana…

p17qfir9dj1b6v1nk818so1fnldp74.png

Çok basit, 1 bardak suyun içine 1 kaşık su bazlı jöle atın iyice karıştırın, ardından birkaç kaşıkta sofra tuzu… ardından bu karışımı sprey ağızlı bir şişeye koyun ve şekillendiricinizi istediğiniz kadar uygulayın.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir