GOLDEN GLOBE’UN SAÇ VE MAKYAJLARI

Dün gece sabaha karşı 75. Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu. Kırmızı Halı’ya bu sefer tek renk hakimdi, siyah. Reese Whiterspoon’un haftalar önce cinsel istismara karşı başlattığı,  ‘Time is up’ hareketinin bir uzantısına dönüşen gecede Hollywood ünlüleri, tüm davetliler siyah giyindi.  Simsiyah bir gece olsa da kimi ünlüler yaptıkları seçimlerle bir adım öne çıkmayı başardı. Peki ya saç ve makyajlar? Onlara değinmeden olmaz tabi…

 

SHARON STONE 

59 yaşındaki oyuncu hala mükemmel bir fiziğe sahip, pre-menapoz veya menapoz dönemi olsun demek ki herkesin beli kalınlaşacak diye bir kural yok.  Tasarımcı Vitor Zerbinato’ya ait geometrik dekolte detaylı çok şık bir kıyafetle geceye katılan Stone’un kısa kesim saçları da hala modern görünmesinde rol oynuyor, gençlik yıllarında da güldüğünde kırışan bir cildi vardı Stone’un, onları yok etmeden, dramatik dolgular yapmadan sadece ufak dokunuşlarla kendine bakarak yaş aldığı için hala eskisi kadar çekici ve hoş geliyor göze.

HEIDI KLUM

 

44 yaşındaki eski top model, Ashi Studio’ya ait önü kısa arkası kuyruklu bir tuvalet tercih etmiş, bu tarz asimetrik tuvaletlerden hiç haz etmesem de , Klum’un saçı, makyajı ve omuz dekoltesi o kadar güzel ki insan elbiseye çok da takılmıyor. Kemikli yüz hatlarına sahip olmak büyük bir avantaj, çünkü yüz kontüründe sarkma, gevşeme 40’lı yaşların ortalarına gelmesine rağmen Klum’un yüzünde  neredeyse hiç hissedilmiyor. Hareketli tüylerle kaplı bir elbise giyince net bir topuz yaptırarak en doğrusunu tercih etmiş, göz makyajının en yakıştığı ünlü isimlerden biri zaten, hep bu çıkık elmacık kemikleri yüzünden mükemmel makyaj taşıyor. Saç ve makyajının final dokunuşu ise kulağındaki yarım ay taşlı küpeler. Straplez dekoltesine hiç birşey takmayarak Loraine Schwartz tasarımı küpeler başrolü kapmış.

KATE HUDSON

‘Neden Kate, neden?’ diyesim var ama kendimi tutuyorum. Hani rol için, sanat için tamam anladık kariyer için o saçlar kestirildi ama neden böyle bir model? Kepçe olduğunu bile bile insan kendine bu kadar zalim davranır mı? herneyse üzülme kökü sende , neyse ki rengini açtırmış, yine sarı olmuş, bir ara kahverengiydi bu saçlar. Kılığına gelirsek, Valentino olduğuna inanamadığım bir tasarım , güzel bir dekolte değil kendi şahsi görüşüm, gerçek sert V şekli olsaydı bu dekolte, belki. Aksesuarlar da bir fazla sanki, bi olmamış, sorry Kate bizle değilsin.

CATHERINE ZETA-JONES

Zuhair Murad tasarımı kıyafeti çok şık bir seçim olmuş, işte V dekoltesi diye buna denir. Fiziğine bir şey diyemem ama  48 yaşında olmasına rağmen kendinden 10 yaş büyük Sharon Stone’dan daha yaşlı görünmesinin nedenini söyleyebilirim. Kendinden çok yaşlı adamlarla evlenen kadınlar böyle oluyor. Etrafınıza bir bakın doğru söylediğimi göreceksiniz. Bu arada zümrüt yeşil küpeler siyah gecede fark yaratan detaya dönüşmüşler.

ANGELINA JOLIE 

Kendinden yaşça büyük bir erkekle evlenen ve hamminneye bağlayan bir kadın örneği daha. Angelina Jolie, Brad Pitt ile olan evliliğinde, çocuk doğurdukça  benimsediği, ağırlaşan giyim tarzını devam ettiriyor. Herşey bir yana, o siyaha boyattığı saçları ve dağınık salon topuzu kendisinden olduğundan daha beyaz ve daha yaşlı ve daha anti-modern göstermeye yetiyor da artıyor.

KENDALL JENNER

Canını yediğim gençlik, ne makyaja gerek var, ne ekstra bir çabaya… Giambattista Valli bir tuvalet tercih etmiş Jenner. Daha önce de belirttiğim gibi asimetrik model bir tuvalet olduğu için, çok da tarzım değil hele ki bu kadar kabarığını giymek ve zarif görünmek için gerçekten iyi bir fiziğe sahip olmak gerek, bu da kendisinde fazlasıyla mevcut. Kıyafeti değil ama ayakkabıları çok ama çok şık birer detay olmuş. Başta da dediğim gibi Jenner katlı kesim fönlü saçları ve varla yok arası makyajı ile geceye sadece gençliğin ışıltısıyla katılmış. Bu da yetmiş de artmış.

NICOLE KIDMAN

Nicole Kidman’ın Big Little Lies ile TV Dizileri kategorisinde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandığı gecede, kıyafeti de en şıklar listesinde yerini aldı. Ancak o saçlar neydi? Ne yazık ki ortadan ikiye ayrık ön kısmı serbest bırakılmış topuzun, serbest kalan ön kısımlara sıkılmış ekstra sprey, Kidman’ın kafasında bir peruk var efekti yaratmaya yetmiş de artmış.Ne gerek var ödül aldığın gece böyle maceralara, yap yıllardır yaptığın sıkı sıkı ense topuzlarını, bi de bu renk fazla mı çiğ ne?

DAKOTA JOHNSON

Dakota Johnson’un Gucci tuvaletini de beğenmedim. Ne yalan söyleyeyim tuvalette kemer detayı çok sevdiğim bir şey değil, bi de arkasındaki gümüş taşlarla işli fiyonk detayı, bizim ünlülerimiz bayılır mesela bu tuvalete, öyle hissettim. herneyse kılığını bilmem ama saçlarını ve makyajını çok sevdim. Sevgili Dakota ne yaparsan yap kaküllden vazgeçme…

ZOE KRAVITZ

Kıyafetini yazmama gerek bile yok, çuval bile giymiş olsa bu surat, bu makyaj yine kazanırdı. Bence gecenin en güzellerinden biriydi  Zoe Kravitz. Mercan renkli dudakları, zümrüt küpeleri ile siyah geceye renk getiren bir isim olmuş. O kısa saç modelinin yakışabileceği ender suratlardan biri olmanın cool’luğu içerisindeydi.  Güzel genlerinin sahipleri annesi Lisa Bonet ve babası Lenny Kravitz’e selam olsun.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir