EN İYİ 6 BB KREMİ SEÇTİK!

Yaz aylarının gelmesiyle ağır makyaj rutinlerimizi geride bırakıyoruz. Havaların ısınması makyaj ürünlerimizin renginden dokusuna kadar kendini hissettiriyor. Özellikle ten makyajında kurtarıcımız bu dönemde BB kremler! Hızlı yaşam tarzımızın yanı sıra giderek doğallığa döndüğümüz bu dönemde günlük makyajımızı BB kremlerle tamamlamak oldukça pratik. Beauty/Blemish Balm olarak bilinen BB kremler cildin nem ihtiyacını, kusurlu bölgelerin kapatıcılık ihtiyacını karşılarken aynı zamanda güneş koruması da sağlıyor. Kısaca renkli nemlendiriciler olarak tanımlayabileceğimiz BB kremler yazın gün içinde yüzümüze baskı yapan fondötenin yerini alıyor.

Gelelim kurtarıcımız olup imdada koşan yeni nesil fondöten diyebileceğimiz BB krem önerilerimize;

  1. Kore menşeili olan Pure Beauty BB krem antioksidan etkisi ve SPF 42 korumasıyla dikkatimizi çekiyor. Uygulama sonrası cilt rengini alan ürünün örtücü ve kolay uygulanan bir yapısı var. Tek renk seçeneği bulanan Pure Beauty BB krem açık tenliler ve esmerler için cilt tonu eşitleme açısından yetersiz kalıyor. Özellikle kuru cilt yapısına sahip olanlar açısından başarılı ve tercih edilen bir ürün.

 

Pure Beauty Multifunction BB Cream Bulgarian Rose 27 TL

2. Geniş renk seçeneğiyle karşımıza çıkan Missha BB krem SPF 42 özelliğiyle yaz aylarında da güçlü bir korumaya sahip. Akışkan yapılı bir ürün olmasının yanı sıra kapatıcılığı pudra ile daha iyi sabitleniyor. Altı farklı renk seçeneğiyle en geniş renk skalalarından birine sahip olan ürün farklı cilt renklerine hitap ediyor. Uygulamadan sonra cildin rengine uyum sağlayan Missha BB krem yaz aylarında fondötenin yerini almaya aday!

Missha M Perfect Cover BB Cream 39 TL

3. İçeriğinde thermal su ve shea yağı bulunan La Roche Posay BB krem açık ve orta ton olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle karşımızda. SPF 20 korumasının yanı sıra 12 saat nemlendirme vadeden ürün akışkan yapıda. Ek olarak cilde parlaklık veren ve cilt tonuna oturan bir yapıya da sahip. Uygulanışı oldukça kolay olan bu BB krem eczanelerde veya dermokozmetik satan sitelerde bulunabilir.

La Roche Posay Hydreane BB Cream 50 TL

4. Geldik en çok tercih edilenlerden olan M.A.C Prep+Prime BB kreme! SPF 35 koruması ve 12 farklı renk seçeneğiyle sunulan ürün oldukça ince yapılı. Yapısı sayesinden cildin hava almasını sağlarken fondöten gibi cildimize yapışmıyor. Renk skalası pembe alt tonlu olduğu için uygulama sırasında görünümü kusur yaratabiliyor. Prep+Prime ayrıca fondötene baz olarak da kullanıma uygun ürünlerden birisi. Bir diğer farklı özelliği ise hem compact hem de tüp halinde iki farklı seçenekle kullanıcılarına sunulması.

Mac Prep+Prime BB Beauty Balm 109 TL

5. PF 50 korumasıyla en yüksek koruyucu özelliğe sahip BB kremlerden birisi olan Kiehl’s, 4 farklı renk seçeneğiyle kullanıcılarına sunuluyor. İçeriğindeki C vitamini sayesinde cildi besliyor ve nemlendirme sağlıyor. Uygulanışı oldukça kolay olan ürün cilt rengi eşitlemede de başarılı. Açık tenlerde pembe alt tonuna sahip olması ve geçici bir süre için de olsa ağır bir kokusu olması ürünü olumsuz kılan özelliklerden. Kremsi yapısı ve doğal görünümüyle Kiehl’s gözdeleriniz arasında olabilir!

Kiehl’s Actively Correcting & Beautifying BB Cream 120 TL

6. 3 farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkan SPF 30 güneş korumalı Guerlain BB krem kalın ve yoğun bir yapıda. Fondöten kapatıcılığa sahip olan ürün diğer BB kremlere göre bir tık daha ağır bir dokuya sahip. İyi bir uygulama için makyaj fırçası veya makyaj süngeriyle kullanımı daha başarılı bir sonuç elde etmemizi sağlıyor. Nemlendirici etkisi ve ıslak bir bitişi olmasına rağmen gün içinde ciltte yağlanma yapmaması ise olumlu özelliklerinden. Olumsuz özelliklerine gelecek olursak bir BB kreme göre ciltte daha fazla ağırlık yapıyor. Ancak cilt tonunuza oturuşu ve rengi sabitlemesi açısından yazın gözdelerinden birisi.

Guerlain Lingerie de Peau BB Cream 192 TL

Yazan: Seda Kayacık

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.