DAHA UZUN KİRPİKLER İÇİN 7 YOL

Kış mevsimi kirpiklerimize pek yaramıyor, aynı bitkiler gibi D vitaminine yani güneşin dokunuşuna ihtiyaçları var. Bu yüzden yaz dönemi kirpik bakımını arttırarak onları esktra kuvvetlendirmek elimizde. İşte size doğal yollarla kirpikleri uzatacak 7 etkili yol.

 

 1. Her gece, yatmadan evvel, q-tip pamuğu saf zeytinyağına banıp, kirpik diplerine uygulayın. Zeytinyağının doğal içeriğinin besleyici özelliği kısa sürede etkisini gösterecektir.
 2. Göz makyajınızı temizlerken hindistan cevizi sütünden faydalanmaya ne dersiniz? Yoğun proteinlere sahip hindistancevizi sütü temizlerken nem verecek harika bir seçenek.

  Organik hindistancevizi yağı 11,75 TL’den satışa sunuluyor.
 3. İster inanın ister inanmayın ama taramak saçı da kirpiği de uzatıyor. Kan dolaşımının artmasına bağlı bir durum, her gün düzenli tarayacağınız kirpiklerinizin kıl köklerinin uyarılmasıyla kısa sürede çok daha gür göründüğünü fark edeceksiniz. Taramak için ne mi kullanmalı? Kaş fırçasından yardım alabilirsiniz. 
 4. Evde besleyici bir karışım yapmaya ne dersiniz? Aloe vera bitkiniz varsa ucundan biraz kesin, içerisindeki jeli akıtın üzerine tatlı badem yağı, saf zeytinyağı ekleyin ve parmağınızın ucuna alıp kaş ve kirpiklerinize sürmeyi deneyin, unutmayın 1 kez yapmak bir işe yaramaz, düzenli kullanırsanız sonucunu alırsınız.
 5. Yumurta tüketmenin etkisi yadsınamaz. ayrıca 3 aylık kür olarak B7 vitamini yani bilinen adıyla Biotin içmenin de saç, kaş, kirpik uzamasında etkisi olduğu biliniyor. Ay yok hiçbir şey içemem! derseniz o halde Biotin içeren kipik ürünlerinden birini kullanabilirsiniz.

  Dr. Perricone’a ait No Mascara mascara Biotin ve neuropeptitler içeriyoır, kirpikler için gerçekten değerli içeriklere sahip…
 6. Kirpik liftingi sırasında kullanılan keratinin de besleyici özelliği bulunuyor. Ancak takma kirpik, ipek kirpik olarak bilinen ekleme işlemleri var olan kipiklerin azalmasına neden oluyor.
 7. Suya dayanıklı maskara kullanmamaya dikkat! Evet yazın çok hayat kurtarıyor olabilir ama tatil öncesi kirpik liftingi yapmak maskaralaı gibi dolaşmaya alternatif, ayrıca yoğun makyaj temizleme ürünleri ile çıkan maskaralardan da uzak durun, en güzeli ve kirpiğiniz için suyla çıkan yeni nesil maskaralardan kullanın.

  Clinique Workout 24 Hour maskara , gün içerisinde göz altına bulaşmıyor, akmıyor, spor yaparken bile sizi yarı yolda bırakmıyor ama gelin görün ki sadece suyla çıkıyor…

More from Gözde Atakoğlu
EFSANE ÇİFTLER!
14 Şubat öncesi gelmiş geçmiş en yakışan çiftleri listelemeye çalıştık.  Kimileri artık...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir