AKLINIZDA OLSUN!

Pek çok danışanımıza önerdiğimiz pratik bilgiler  instagram hesabından paylaştığımızda oldukça yoğun ilgi görüyor. Biz de bu hap bilgileri sizlerden gelen yoğun istek üzerine haftada bir sitede de paylaşmaya karar verdik. Okuyun, not edin ve lütfen deneyin, hatta geri dönüşünüzü bize bildirin…

 

  1. Yaz aylarında parfümünüzü asla boyun, ense ve dekolte bölgenize sürmeyin, güneş lekesine davetiye çıkarırsınız.
  2. Saç uçları parfümün tüm gün dayanması ve yürüdükçe arkanızdan gelmesine olanak tanıyan bir bölgedir. Ancak dikkat yaz aylarında bu bölgede yasaklı bir bölge, zira sıcak parfümün içerisindeki alkolün saçı daha fazla yıpratmasına ve kurutmasına neden olur.
  3. Nereye mi sıkacaksınız parfümü? Göbeğe evet yanlış okumadınız, parfümün kokusu vücut ısındıkça yukarı çıkacaktır. Sürdüğünüz parfüm ne size ne de başkalarına baş ağrısı vermeyecektir.
  4. Hindistancevizi yağını tüm yaz ayı boyunca birçok farklı alanda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? mesela bacaklarınızı traş edecekseniz traş kremi yerine geçip cildi yumuşatır,  göz makyajını hem çıkarır hem de bu narin bölgeye nem verir, özellikle kuru ciltler için mükemmel biri gece bakım yağıdır. Elmacık kemiklerin üzerine uygulandığında harika bir aydınlatıcı etkiye sahiptir.
  5.  Cildi içten parlatmanın yolları da var, 2 vitamin var ki bu konuda mükemmel yardımcılar, C vitamini cilt renginin homojen bir ton almasını, koyulukların azalmasını sağlar cildi içten güçlendirir. Her gün 1 efervesan tablet almanızda fayda var. B vitamini ise yaşlanma etkilerine karşı cildin bariyerini kuvvetlendirir, hücrelerin daha sağlıklı olmasını sağlar. B vitaminini kan testine göre almanızda fayda var, doktorunuza danışın lütfen.
  6. Saçlarınızın daha hacimli durması için ebek pudrasından yarım almayı deneyin. Saçların diplerine az miktarda sürün, kafanızı öne eğin ve parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin, bir nevi kuru şampuan görevi de görerek saç diplerindeki yağı emecek ve hacim katacaktır.
  7.  Dudakları yumuşatmanın en kolay yollarından biri, türk kahvesi ve balı karıştırıp dudaklara uygulamak, aklınızda olsun!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.