SERİN İKRAMLAR

Bu yaz farklı bir yaz. En rahat sosyalleşeceğimiz yerlerin başında evlerimiz geliyor. Varsa balkonunuz, bahçeniz şanslısınız, hele ki güneyde yazlığı olanlar ne akıllıca bir iş yapıp da yazlık aldıklarını pek çok kez tekrarlayıp duracaklardır kendilerine. Hal böyle olunca eve gelen giden, ağırladığınız misafirlerin de sayılarında artış olacaktır. Her defasında aynı menüyü hazırlamak aynı ikramları çıkartmak da sıkıcı bir hal alacaktır, iyisi mi ilham alacağınız serin ve aynı zamanda da çok şık olan ikram önerilerimize göz atmanızda fayda var!

meyveli buz kalıpları

Yaz meyve bakımından en zengin mevsim. Tadını çok sevdiğiniz meyveleri veya aromalı bitkileri buz kalıplarında dondurarak içki veya suyunuzu tatlandırmak amaçlı kullanabilirsiniz. Tadı bir yana görüntüsü bile yeter.

çikolatalı nane yaprakları

After Eight isimli naneli çikolatayı bilmeyen yoktur. İşte onu evde daha yazlık formda yapabilirsiniz. Nane yapraklarını sıcak çikolataya batırın, tepsiye dizin ve buzluğa koyun. Bunu meyvelerle de yapabilirsiniz , en aşina olduğumuz çilek, ama orman meyveleri, portakal, limon da çikolatayla harika bir uyum yaratacaklardır. Kahve veya içki yanına çok şık bir sunum olacaklardır…

buz parmak

Klasik meyve ikramı yapmaktan sıkılanlar buraya…Meyveleri dondurma kalıpları içerisinde meyve suyuyla birlikte dondurmaya ve bu şekilde ikram etmeye ne dersiniz? İster tek meyveyle ister farklı tatları bir arada kullanarak yapın orası sizin hayal gücünüze kalmış.

buzlu bitkiler

Sadece meyveler değil, aroması olan her bitki, ot buz kalıplarına girebilir ve içeceğinizi tatlandırabilir. Lavanta en şık duranlardan biri, isterseniz biberiye, adaçayı, hatta yasemin, papatya gibi çiçekler de kullanabilirsiniz…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.