DİP BOYA İLE SAVAŞMANIN YOLLARI

Saç rengiyle oynamış pek çok kadının ortak sorunu dip boya. Özellikle de yaz aylarında akıl almaz bir hızla uzayan dipler, tatilde kuaför lüksünden uzakken bizleri hazırlıksız yakalıyor. Bakımsız ve olduğumuzdan yaşlı gösteriyor. Peki ne yapmalı? Kuaförünüze ulaşana kadar size nefes aldıracak birkaç bakım hilemiz var, buyurun bakalım…

  1. Sımsıkı net toplamalardan uzaklaşın. Bu diplerin daha fazla ortaya çıkmasını sağlar. Saçların diplerine kuru şampuan koyup, iyice kabartmaya yönelik çalışmalısınız. Kabaran saçlarda renk geçişleri belli olmayacaktır.
  2. Hele bir de her zamanki saç ayrımınızdan farklı bir yöne ayırırsanız saçları kimse diplerinizin geldiğini anlamayacaktır.
  3. Maskara ve toz far kullanmak iyi birer yöntem özellikle de akşam bir davete katılacaksanız. Ancak güneş altında denize girerken far falan kullanmaya kalkmayın, iyisi mi waterproof  (suya dayanıklı) saçınızın rengine yakın bir maskara daha çok işinizi görecektir. Bu arada belli başlı markaların sırf dipler için geliştirdiği özel stick , sprey veya maskara tarzı ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Bu arada sprey tarzı ürünlerin çok daha doğal durduğunun altını çizelim.
  4. Stratejik hareketler önemli, mesela hangisine daha fazla tahammül edebilirsiniz. Yazın kaküllü olmaya mı, yoksa dibi gelmiş saçlara mı? Eğer dipleriniz çok hızlı uzuyor ve siz de uzun bir tatil sürecinde iseniz o halde tatil öncesi kaküllü ve katlı bir model kestirmeyi deneyebilirsiniz. Kalın kakül, en hızlı uzuyan yan ve ön dip saçları örtmenin en kestirme ve akıllıca yoludur.
  5. Bir diğer saç modeli de tepe topuz. Tepe ayrımından ortaya çıkan beyaz saçlarla baş etmenin modern ve havalı bir yolu diyebiliriz. Hele alt saçları açık bırakıp sadece ön kısımları havada toplamak kesinlikle öyle.
  6.  Bu sene oldukça moda olan 50’li yıllara özgü saç bantları da dibi uzayan saçlar için harika bir çözüm olacaktır. İster istemez kendinize yeni bir stil de oluşturmuş olursunuz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.