VAZGEÇİLMEZİN OLACAK!

Haftasonu Ricmond Nua Wellness Spa’nın davetlisi olarak Sapanca’daydım. Uzun zaman olmuş gitmeyeli. Ne kadar iyi geldi anltamam.  Spa’larında yepyeni bir İtalyan cilt&vücut bakım markası kullanmaya başlamışlar. Comfort Zone. Markayı yakından tanımak ve deneyimlemek fırsatımız oldu. Doğruya doğru hava değişikliği çok iyi geliyor, 1,5 gün içerisinde monoton şehir hayatının düşürdüğü enerjimi arttırdım. Bu durumda hem Comfort Zone ile yapılan bakımların etkisi hem de Richmond Nua’nın kusursuz ev sahipliğinin payı büyük elbette.

Öncelikle Comfort Zone neden farklı?

 

Yolculuk sonrası odalarımıza yerleştikten sonra birbirinden farklı bitki çayları ve kuru ve taze meyve ikramlı toplantı salonunda buluştuk. Markanın İtalyan eğitim müdürü Barbara Gavazzoli harika bir sunum hazırlamış. Her Avrupalı markanın olduğu gibi Comfort Zone’un da hikayesi ve detayları markanın gücüne güç katıyor. Henüz kullanmadan bile ona inanmanızı ve güvenmenizi sağlıyor.

 

Comfort Zone, Parma’da 1996 yılında kurulmuş. Davines markasını bilirsiniz , işte ülkemizde de en iyi kuaför salonlarında kullanılan, saç bakım konusunda çok başarılı ürünleri olan Davines’in cilt bakım markası Comfort Zone.

Markanın 3 ana temel üzerine kurulmuş:

Cilt odaklandıkları konu.

Bilim rehberleri.

Ruh ise kullanıcılarla olan bağları. ‘Biz kullanıcılarlarla cilt üzerinden bağ kurmuyoruz aksine insanlara kendilerine bakmaları için cesaretlendiriyor ve yardımcı oluyoruz.’ Şeklinde açıklıyorlar hedeflerini. Süper bir yorum değil mi?

Bu yüzden de markayı ; ‘Ruhu olan bilimsel bir cilt bakımı’ olarak tanımlamak yüzde 100 doğru olacaktır. Tamamen daha iyi nasıl olabiliriz diye çalışan bir markadan söz ediyoruz. Hem yaşadığımız dünyaya herm de cildimize.

 

Gelelim ürünlere:

 

İçerikler ekstra önem taşıyor. Yüzde 99, doğal türevli içerikler kullanılıyor. Paraben, silikon, mineral yağlar asla kullanılmıyor. Bunların doğal türevli aynı etkiye sahip alternatifleri kullanılıyor. Mesela silikonun cilt üzerinde yarattığı yumuşaklığı sıvı ve katı doğal yağlarla sağlıyorlar. Tüm ürünler klinik olarak testlere tabi tutuluyor, asla hayvanlar üzerinde kullanılmıyor. Ayrıca EcoCert organik sertifikaya sahip olan özel bir serisi de mevcut.  Gerçekten comfort zone kullanırken içiniz, gölünüz, ruhunuz ve cildiniz rahat ediyor aslında. İnsana iyi gelen ürünler yaratmışlar, bunu tüm içtenliğimle söylemeliyim.

 

Ürünleri sözel olarak dinledikten sonra sıra deneyimlemeye geldi.

İşte asıl işin sırrı, dokunmak, koklamak ve tecrübe etmekten geçiyor.

1 saatlik cilt bakımı sırasında olgun ciltler için olan anti-aging etkili Sublime skin serisi kullanıldı.

Bu serinin temelinde Archi-lift denilen markaya patentli bir teknoloji kullanılmış. Adı üzerinde cildin yıllar içerisindeki değişen mimarisi hedeflenmiş. Nasıl gençken ters üçgendir yüzün yapısı yıllar geçtikçe uçları aşağıya düşer ve üçgen formlu yaşlanırız. Işte Archi-lift teknolojisi yaşlılığın en büyük belirtisi olan bu kontür sarkmasını hedefliyor.

Herşeyin yanı sıra seri, içeriğindeki lipitler ve proteinlerle cildin daha dolgun daha neme doymuş ve daha dinlenmiş görünmesine yardımcı oluyor.

 

BAKIM RUTİNİNE KAT!

Sublime serisinden en beğendiğim 3’lü

 

 

  • EYE PATCH: Transparan formlu hidrojel göz bantları peptitler içeriyor. Ikinci bir cilt gibi uygulandığı bölgeye yapışıyor. Ağırlık yaratmadan faydalarını geçirmeye başlıyor. Hızlıca toparlanmak isteyenlerin çantasında mutlaka olmalı!. Yüzde 96 doğal içeriklere sahip olduğunun  altını çizmeliyim.
  • ESSENCE: İçeriğinde biomimetik peptitler ve NMF complex bulunuyor. Cilde tampon yaparak uygulanan essence ne bir tonik ne de bir temizleyici. Bir ara ürün. Nemlendiriciden önce, serumdan sonra. Aklınıza estikçe cildin yumuşaması ve konfor kazanması için ideal.
  • RİCH CREAM: Adı üzerinde zengin bir krem. Dokusu yoğunluğu ve içerikleri kuru ve konforsuz ciltler için ideal. Yüzde 29 oranında bitkisel ve nemlendirici etkili yağlar içeren kremi bakım sırasında yüze özel masajla uygulamak etkisini 2 katına çıkardı elbette. Ne yapın edin, evde krem sürerken zamandan çalmayın. Her dokunuş enerjiyi artırıyor. Yükselen enerji kan dolaşımına etki ediyor. Krem sürmeyi bir rituel haline dönüştürün bu daha parlak daha huzurlu bir cilt anlamına geliyor.

 

Nerelerde bulabilirsiniz?

Sadece anlaşmalı otellerin Spa’larında . Ne yazık ki bu muhteşem ürünlere ulaşmayı aslında biraz zora sokmuşlar. Gönül ister internet satışı olsun, hemen sipariş verip kullanmaya başlayalım. Ancak sistemleri farklı, spa’larda ürünü deneyimlemenizi ve beğenerek inanarak satın almanızı istiyorlar.

İstanbul The Meridien otelde, Grand Hyatt, Grand Tarabya otellerinde satışı bulunuyor.

Mutlaka kendinize bir iyilik yapın ve comfort Zone ürünleriyle bir cilt bakımı alın. Ürünlere vurulacağınızdan eminim. Markanın erkeklere özel serisi, aromaterpik ruha ve bedene dokunan serisi aynı zamanda da vücut ve güneş ürünleri de oldukça etkileyici. hatta güneş ürünleri arasında yer alan bronzluk yoğunlaştırıcı krem jel çok ilgimi çekti. Cildi güneşe hazırlayarak daha kaliteli bir bronzluk sağlamaya yardımcı oluyormuş. En yakın zamanda deneyeceğim. Markanın diğer ürünleri keşfetmek için buraya tıklamanız yeterli…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.