Başak Burcunu Yakından Tanımak İster Misiniz?

Ünlü astrolog Filiz Özkol’un yorumlarıyla Başak burcu özelliklerini, kadınını, erkeğini, çocuğunu , nasıl bir sevgili olduğunu, artısını, eksisini öğreniyoruz…

Gezegeniniz: Merkür

En olumlu yönleriniz:  Kıvrak zeka, çözümsel beceriler,detaylara önem verme

En olumsuz yönleriniz: Kırıcı eleştirilerde bulunmak

En zayıf noktanız: Evham ve Kuruntu

En olumlu gününüz: Çarşamba

En olumsuz gününüz: Perşembe

Şans sayılarınız:5

Karşıt burcunuz: Balık

Hayvanı:Sincap, fare,evcil hayvanlar,geyik, koyun

Şehirleri: Paris

Renginiz:  Açık Sarı , Açık Mavi, Turkuvaz

Taşınız: Mavi Safir, mavi Necef, Mavi Kristal, zebercet

Ağacınız: Fındık, Kayın,Meşe

Çiçeğiniz: Açelya, sarı menekşe,lavanta, zambak

Sebzeniniz: Ispanak, dometes, yeşil yapraklı sebzeler

Baharatları:Kimyon, çemen otu,tarçın

Meyveniz: Kiraz, muz, kavun, karpuz

Yiyecekleri: Balık, Buğday, Pirinç

Metaliniz: Civa

GENEL ÖZELLİKLERİ:

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük  ‘İncelerim “ dir. Başak’lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş’ tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak’ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek ‘hayır’ demesini bilirler.  Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Başak burcunun tipik fiziksel özellikleri: Uzun bir boy, ince bir bel yüzü pembe beyaz veya esmerdir. Saçları koyu renk ve genelde uzun olur. Sağlıklı saç tellerine sahiptirler. Gözleri insanın içini okur gibi baktığı için de hemen onun etkisinde kalırsınız Farklı bir karizması vardır. Sistemli ve kuralcı yapıları dış görünüşlerine de yansır. Onları asla dağınık ve gelişigüzel göremezsiniz. Kıyafetleri klasik fakat etkileyicidir. Daima kaliteli yaşamaktan hoşlandıkları için, bütçelerini yansıtan hoş kıyafetleri kullanırlar, fakat abartıya kaçmamak şartıyla.

BAŞAK  KADINLARI

Garip bir doğaları vardır. Az veya çok, kendilerine  yeten tavırlarıyla evliliğe her zaman tepkilidirler. Seçici ve eleştirici tutumlarıyla, aşkı sürekli kendilerinden uzaklaştırırlar. Eğer; bir gün gerçekten evlenmeyi isterlerse, ilişkilerini saygı ve mantık çerçevesinde yürütürlerdir.. Mükemmelliği arayan bir kişi olarak, seçtikleri eş onları  fazlasıyla hak etmelidir. Onlar da bunun farkındadır. Bu evlilikte, asla ayrılığa yer olmayacaktır. Kusursuz bir anne örneği oldukları için, çocuklarında  her konuda mükemmel olmasını isterler. Ev ve iş yaşamı aynı derecede önemli olduğundan, her ikisini de başarılı bir şekilde götürürsünüz. Çocuklarıyla  terbiyeli ve söz dinleyen çocuklar olacak ve saygılı bir şekilde ilişkilerini yürüteceklerdir.. Klasik ve sade zevkleri vardır. Hedeflerini iyi seçerler. Başarı için hiçbir engel tanımazlar.. Tarafsız gibi görünseler de, taraf tutarlar. Tutkulu fakat kinci değildirler. Duygu ve mantığı arasında müthiş bir denge yeteneği vardır.. İlişkilerinde çok severse taviz verirler. Tenkit edilmeye asla ama asla gelemezler.

BAŞAK ERKEKLERİ

Yaşama sade bakan doğal ve samimi kişilerdir. Onlarla yaşamak kolay değildir. Çünkü disiplin duygusu içinde yaşadıkları için, birlikte oldukları kişilerin de yaşam düzenlerine karışırlar. Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Amaçsız ve beklentisiz kişiler için, zaman harcamaktan hoşlanmazlar. İyi, bir aile reisi oldukları söylense de, bunu geciktirmek için her türlü yolu denerler ve müzmin bir bekar olmaktan kurtulamazlar. Aşk ilişkileri zordur.. Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sürekli sorun çıkar. Baba oldukları zaman da bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi koşullarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çocukları onların düzenlerinden sıkılsa bile en küçük sorunlarında yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar. Temkinlidirler ve hata yapmaktan çekinirler. Mükemmel olmak için her türlü olanakları sonuna kadar savunur ve kullanırlar. Yapmak istedikleri ile hayalleri arasında uçurum yoktur. Dünyayı kendi kişisel çerçevesinden görmeye alışkındırlar. Duygusal istekleri ve arzuları ön plandadır..Sabit düşünme konusunda ısrarcı ve ödün vermedikleri için kendini zorlayacak konular ortaya çıkacaktır.                                                                                               

 BAŞAK  ÇOCUKLARI

Daha doğduğu anda yaşama ciddi bakan bu çocuklar, mama saatlerinin aksamasına dayanamaz ve hastane odasında çığlıklara başlar. Rol yapma yetenekleri öylesine gelişmiştir ki, küçük yaşlarda ayna karşısında mimiklerini incelerler. Çoğu kez sesli düşünür ve annesini taklit ederler.. Okul yıllarında disipline en yakın yine bu çocuklardır. Sakinlikten hoşlanır ve tenkite gelemezler.Hatalarını sessizce bir kere söyleyin bir daha asla yapmayacaktır. Sorumluluğunu bilir ve sizi yormadan odasını toplar. Sadece eşyalarını hiç kimseyle paylaşmaz. Onunla asla çocuk gibi değil de arkadaş gibi konuşmalısınız . Daha  küçük yaşlarda sizin sırrınızı paylaşacak ve sizi ele vermeyecektir. Ona değişik sabunlar, iç çamaşırları hediye edebilirsiniz. pastel renkli sweat shirt’ler, baş harflerinin olduğu bornoz seti, evcil hayvan olarak yavru kedi veya köpek, resim çerçevesi, şık bir okul çantası, fonksiyonel bir kalemkutu, yumuşak deriden yapılmış çizme, beyaz spor ayakkabılar ve ilginç kitaplardan hoşlanır.

BAŞAK AŞKLARI

‘İki gönül bir olunca samanlık seyran olur’ sözü herhalde en son siz Başaklar için söylenirdi. Aşkta duygulardan önce mantık diyenlerdensin. Özgürlük ve çalışmak daima ön planda olacağı için, aşkın en iyi özgür yaşandığı zaman daha verimli olacağı düşüncesi ile hareket edersin. Sevecen ve akıllı bir sevgili ister. Aşkta çekingen ve resmi oluşun, karşı cinse soğuk kaçabilir. Seni tanımak çok zordur. Duygusal ilişkileri hafife almadığın için, hızlı yaşanan aşklar sana ters gelebilir. Karşındaki kişiye duygularını açıklamak zordur.. Erkeğin kibar ve zarif olmasını istersin. Güven çok önemlidir. Gerçek bir sevgi ister ve onu veren erkek karşına çıkıncaya kadar beklemekten sıkılmazsın. Bilirsin ki, yüreğini açabileceğin ve sevgini verebileceğin gerçek bir aşk perisi seni bulmaya hazırlanıyor. Aşkta aceleniz de yoktur zaten…

BAŞAKLAR AYRILIĞI NASIL YAŞAR?

Siz bir Merkür insanısınız. Akılcılığı asla elden bırakmazsınız. Olabilecek olaylara sanki hazırlıklısınız. Bir an düşünür ve nerde hata yaptığınızı algılamaya çalışır, ilişkinizi kısa bir sorgulamadan sonra hiç kimseyi suçlamadan unutmaya çalışırsınız. Her şey mantık çerçevesi içinde yaşanmış ve bitmiştir. Zaten çalışmayı öyle çok seviyorsunuz ki; kendinize her zaman yeni sorumluluklar bulursunuz. Yaşadığınız ilişkiden edindiğiniz  tecrübelerin avantajlarını daima lehinize kullanır, hatta çevrenize bu konuda ahkam bile kesebilirsiniz. Öyle ya, herkes aşk acısını unutmaya çalışırken, güçlü kişiliğiniz bu tür ilkel duygulara yenik düşmemeli. Ama bilirsiniz ki; bir gün aniden herhangi bir zamanda ve yerde, yüreğinizin bir yerlerinde gizli burukluklar hala içinizi acıtıyor. Boş verin aldırmayın. Yaşamı güzelleştiren bu duygular değil mi?..

More from Gözde Atakoğlu
KARANTİNA GÜNLERİNDE EVDE YAPILABİLECEKLER LİSTESİ
Evde mutluyuz, güvendeyiz ve aslında yapacak bir dolu iş var, Netflix’de bir...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir