Tutkunun Burcu Akrep…

akrep burcu

Ünlü astrolog Filiz Özkol‘un kaleminden sonbaharın son burcu hakkında merak ettiklerimizi okumanın tam zamanı…

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Akrepler kadar yaşamda tutkuyla yaşayan az insan vardır. Bu nedenle de onları simgeleyen sözcük; “arzuluyorum”dur. Hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile, bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Duygularına kapılırlarsa, tehlikeli olabilirler. Akrep’ler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler, onları aşağılayarak hadlerini bildirir, kendi bildiklerini okuyarak da uzlaşmaya yanaşmazlar. Aşırı kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar. Kendilerini yetiştirmemiş akrepler, yaşamın basitliklerine yatkınlıkları ile kendi kendilerinin yok oluşlarına neden olurlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar. Ölümü yeni bir başlangıç olarak kabul ettiklerinden, ölümden korkmazlar.

AKREPLERİN AŞKI BÜYÜK OLUR!

Burçlar kuşağının en gizemli kişisi olan akrepler yaşamı ciddiye alırlar. İçlerindeki yüksek duyguları onları ihtiraslı ve gizemli yapar. Kapılarını kolay kolay kimseye açmazlar. İnsanı mıknatıs gibi çeken bakışları vardır. Karşılarındaki kişiyi çok kolay etkileri altına alırlar. Bir ilişkiyi vücutlarında ve kalplerinde aynı anda yaşarlar. Güçlü ihtirasları ve aşka olan inançlarından emindirler. Akrepler yasakları delen müthiş sevgililer olurlar. Cinsel duygularını çok yoğun yaşarlar. Bir akreple beraberlik önce sabırdan geçer. İncinmekten çok korkarlar ve kendilerini aşka teslim etmek istemezler. Kendilerine uzak olan kişiler dikkatlerini çeker.

AYRILIĞI NASIL YAŞARLAR?

Akrepler bir ayrılığın ertesinde uzun süre yalnız kalamazlar. Doğalarında bulunan aşk yaşama ve cinsellik ihtiyacı onları hızlıca başka bir aşkın kollarına atar. Asla yenilgiyi kabul etmeyen bir yapıda olduklarından dolayı da biten ilişkilerini sürekli sorgular ve hatta intikam planları yaparlar.

Sevgili akrepler; yaşamı olduğu gibi kabul etmelisiniz. Yenilgiyi tatmalı ve her aşkın bir gün bitebileceğini bilmelisiniz. Üstelik hemen bir partner bulma hızı yaşayan sizin biten aşkınızı suçlamaya hakkınız yok değil mi? Sanırsınız ki “o “ çok özeldi ve siz bir daha asla bu kadar aşık olamayacaksınız. Sizde bu tutkulu yürek varken yaşamınız adeta bir sevda masalına dönecek ve torunlarınıza anlatacak o kadar çok hikayeleriniz olacak ki!

Unutmayın ki; Bu dünya nice aşklara sahne olurken; sevda şarkıları söyleyen kimler geldi kimler geçti…

Akrep Burcu Hangi Ay? Akrep Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır? - Burç

GEÇMİŞTE AKREP…

Akrepler geçmiş yaşamlarındaki yüklerin ağırlığından öylesine yorulmuştur ki, devrimci bir ruhla değişiklikleri kabul etmeye hazırlardır.  Dinlenmeye, bir yerlere yerleşmeye ve dinginlik duygusu içinde yaşamaya özlem duyarlar.. Bu nedenle gelecek için, değişiklik yapma gücünü kendinde bulamaz, inatla eski alışkanlıklarını sürdürmeye çalışırlar. İşleri daima zor tarafından ele alırlar. Başkalarının yanlışlarını görmekle birlikte bunlardan hiç ders almazlar ve yaşayarak deneyim kazanmak isterler. Çevrelerinden aldıkları yönlendirmeler akreplere sıkıcı ve sıradan gelir. Çünkü ruhları geçmişte öylesine zor şartlarda yaşamıştır ki, bu yaşamda çevrelerinden gördüleri bu davranışlar onlara komik ve saçma gelir.

Akrepler, önlerine çıkan her şeyi inatla saklama ihtiyacındadır. Bunu yaparken de yüklerini gittikçe ağırlaştırırlar. Ruhların çıplak dünyaya gelmesi onlara yabancıdır. Bu dünyaya gelirken, sanki bavul dolusu yük ve sorumluluk duygusu ile geldikleri için, bu yaşamda güçlü olmak için ellerinden gelen her şeyi yapar, yüklerini bu yaşama sığdırmaya çalışırlar. Akreplerin egoları geçmiş yaşamlarda çok zarara uğradığı için, bu yaşamada değerli bir insan olduklarını kanıtlamaya çalışırlar. Başkaları onları eksik bulduğunda alt üst olurlar.

DİĞER BURÇLARLA AKREP…

Boğayla; güçlü bir seks

Yengeçle; mükemmel bir uyum

Akreple; fırlamaya hazır bir ihtiras

Oğlakla; içten bir romantizm

Balıkla; derin duygu paylaşımı yaşayabilirsiniz.

More from Deniz Çakmakçı
Bipolar Olma İhtimaliniz Nedir?
Bazen kendinizi değersiz, aşırı halsiz, keyifsiz; bazen aşırı özgüvenli, enerjik, coşkulu hissediyor,...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.