AYIN BURCU:KOÇ

21 Mart-20  nisan

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici gezegen: Mars 

Mitolojik Yöneticisi: Savaş tanrısı Mars

Sembolü:Koç

Şanslı sayısı:9

Şanslı günü:Salı

Yönettiği Ev: 1.ev

Karşıt burcu :Terazi

Metali: Demir

Renkleri:Ateş kırmızı, nar çiçeği, 

Kokuları:Manolya,lavanta çiçeği, ıtır

Çiçekleri: Lale, gelincik, renkli sardunya,hanımeli,

Baharatları:Arnavut biberi,zencefil,hardal tozu

Yiyecekleri:Baharatlı yemekler, pırasa, sarımsak

GENEL  ÖZELLİKLERİ:

Lady Gaga 28 Mart 1986 yılında doğmuş, dış görünüş olarak tipik bir Koç burcu kadını

Burçlar kuşağının  ilk burcu olan Koç’lar, hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Egoları çok fazla gelişmiştir. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç’lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç’lar bulundukları her ortamda başrolde olmayı tercih ederler. 

ERKEKLERİ:

Robert Downey Jr. 4 Nisan 1965 doğumlu.

Koç erkekleri zor insanlardır. Spora düşkünlükleri ile tanınmışlardır. Yaşamlarında aşkın yeri büyüktür. Giyim tarzından konuşmasına, düşüncelerinden davranışlarına kadar her şey kusursuzdur. Duygularında samimi ve içten oldukları için, çoğu kez patavatsızlıkla suçlanırlar. Onun eşi herkes tarafından takdir edilen ve kendisine yakışan bir insan olmalıdır. İlişkilerinde mantığa yer yoktur ve kalplerinin sesini dinlerler. Zaman kavramı onlar için değersiz bir olgudur ve yaşamla hep yarış halindedir. Kendi doğrularıyla yaşayan bu kişileri  anlamak kolay olmasa da birlikte  yaşamak zevklidir.  Doğuştan sahip oldukları çocuksu ruhları, onları iyi bir babadan çok iyi bir arkadaş konumuna getirir. Heyecanlı ve meydan okuyan bir kişilikleri vardır. Yaşamlarında ikinci olmaktan nefret ettikleri için de beraberliklerine kendi damgalarını vururlar. Koç’ların yanında olmak bile başlı başına bir olaydır. Birlikte oldukları kişiyi nefessiz bırakacak kadar hareketlidirler. Aşk ilişkileri zordur. Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sürekli sorun çıkar.

KADINLARI:

Reese Witherspoon 26 Mart 1976 doğumlu bir Koç kadını.

Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar. Bu kişiler oldukça çekici ve etkileyicidirler. Otoriterdirler. İstekleri gerçekleştirme konusunda engel tanımazlar. Aynı zamanda cüretkardırlar. Karşı tarafı avlaması gereken, bir av olarak görürler. Bir Koçla ilişki yaşamak o kadar kolay değildir. Eğer uzun süreli bir beraberlik planlıyorsanız, her an her şeye hazır olmalısınız. Çevresinde olup bitenler için çok meraklı insanlardır. Başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar. Sürekli denge arayışı içinde olup, aşksız ve sevgisiz yaşayamazlar. Doğru partneri buldukları anda, yaşamın tadını istedikleri gibi çıkarırlar. Çekici ayartıcı ve oyun bozandır. Sürekli sevildiğini hissetmek ister ve isterse kolayca alışkanlıklarını değiştirebilir. Cinsel duygularını çok yoğun yaşarlar. Aşk yaşantıları oldukça gizlidir. İnsanı mıknatıs gibi çeken bakışları vardır. Karşısındaki kişileri çok kolay etkileri altına alırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilerdir. Evlilik fikri onları korkutur. Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusallık paylaşmak da çok kolay değildir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Genel olarak, fiziksel yapıları uzun yüzlü ve uzun boyludurlar. Kolları ve bacakları güçlüdür. Esmer ve kıvırcık saçları vardır. Bakışları delici ve keskindir. Sağlıklı bir ciltleri vardır.

Spor yapmaya meraklı oldukları için de, bir çok spor salonlarında Koç’lara rastlayabilirsiniz. Güzel dişleri olan Koç’ların gözlerini dikerek gülümsemesiyle, çevrelerini etkisi altına alırlar.

KOÇ- KOÇ:

Bir Koç; kendi gibi biri ile karşılaştığı zaman, oldukça ilginç bir durum ortaya çıkar. İkisi de kıskanç, duygulu, ateşli ve yönetici  tiplerdir. Bağımsızlık duygusu ikisinde de yoğundur. Kısa sürede aralarında üstünlük savaşı başlayacaktır. Öncelikleri, onlar için zevkli bir uğraş haline gelmeye başlar ve daha sonra aralarında bitmeyen savaşlara döner. Karışıklıklar ve ilginç tezatlarla dolu serüvence bir ilişkiye dönüşen bu beraberlik yaşanmaya değerdir. Zaman içinde, her ikisi için de hoş bir aşk olacaktır. Çevresindeki insanlara adeta bir film senaryosu izlettirecek, arkadaşları ve dostları tarafından “Aşkınız nasıl gidiyor “ sözcüklerine hedef olacaklardır. Eğer sabrederek evlilik gibi bir şansı yakalarlarsa asla klasik bir aile olmayacak daima genç kalabilmeyi başaracaklardır.

KOÇ-BOĞA:

Siz, bir Koç olarak her zaman Boğa ile mutluluğu yakalama şansına sahipsiniz. O, sizin değerini bilecek ve sizde onun farklı özelliklerini keşfedeceksiniz. Boğa sakin ve dinginliği sever. Bu nedenle, Koç’un ateşli ve hareketli yaşamını daha sonra  yadırgayabilir. Üstelik bir Boğa her zaman sahiplenici ve şüphecidir. Koç, üstün nitelikli ve kaliteli kişilerden hoşlanır. Ateşli cinsel arzuları ve güçlü isteklerine Boğa tüm benliğiyle karşılık verebilir. Aralarında tek sorun Koç’un özgürlük şarkılarının hiç bitmemesi ve Boğanın sabit yönlerini oldukça zorlamasıdır. Bu ilişki mantıkla şekillendirilirse, zaman içinde kendiliğinden rayına oturacaktır. Gençlik yıllarının fırtınasını yaşlılık yıllarının sakin limanı önleyecektir. Denemeye değer bir ilişki.

KOÇ- İKİZLER:

İşte orijinal ve sıra dışı bir ilişki. Akıllı ve neşeli iki insanın karşılaşması sonucunda aralarında güçlü bir aşk doğar. Ateş ve hava karışımı bu birliktelikte her şey vardır. İkizler insanı, çok yönlüdür ve karşısındaki kişi onunla birlikteyken asla canı sıkılmaz. Bir Koç olarak siz; meraklı ve hareketli yapınızla İkizler’ de ortak çok şey bulacak ve “İşte Aradığım Aşk “ diyeceksiniz. Fakat ısrarcı bir Koç ‘sanız , İkizler’ in sizden kısa sürede uzaklaşmasına neden olabilirsiniz. Paylaşımlarınızda, gezdiğiniz yerlerde, zevklerinizde belirleyici olmak ve onun adına karar vermek yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir, unutmayın. İkizler için kıskançlık son derece itici ve tahammül edilmez bir şeydir. Özgürlük duygusunun önemli olduğunu bilir ve bu konuda asla taviz vermek istemez. Eğer kendinize güveniyorsanız, bu ilişkiye başlayın. Yoksa! unutun gitsin.  

KOÇ- YENGEÇ:

Duyguları ve hisleri simgeleyen bir Yengeç’le beraberlik; son derece enteresan, bir o kadar da zordur. Yengeç alıngan ve kırılgandır. Söylediğiniz her şeyi yanlış anlayacak ve size küsecektir. Çünkü o  hiçbir şeyi unutmaz. Oysa siz; asla kin gütmeyen, kızan ve anında her şeyi unutan bir kişisiniz. Üstelik, bir Yengeç alışkanlıklarına bağlıdır ve sizin değişken ruhunuza uyum sağlayamaz. Siz dere tepe dolaşırken, o ağaç gölgelerinde ve su kenarlarında dinlenmeyi yeğleyecek, siz yaşamın gerçekleri ile uğraşırken, o rüyalar dünyasında gezecektir. Ara sıra dünyanız birleşebilir ve duygusal ihtiyacınızı onunla tatmin edebilirsiniz. Fakat bir gün, istemeseniz de aranızdaki aşk yıpranacaktır. Eğer bekleyebilirseniz; bu ilişki  orta yaş sınırında daha güzelleşecek, serpilecek ve  gelişecektir. Sabah güneşinden hoşlananlar akşam güneşini daha da seveceklerdir.

KOÇ- ASLAN:

İşte ender ilişkilerden biri. Tıpkı size benzeyen bir kişi ile karşı karşıya bulunuyorsunuz. O’ da  neşeli, yaşamı seven, eğlenceye düşkün, yenilikleri seven, cömert, ve sizin kadar  gururludur. Her konuda birbirinizi tamamlarsınız. Aslan, güçten ve saygıdan hoşlanır. Üstelik sevildiğini bilmesi ve onore edilmesi gerekir. Bir Koç; her zaman kendisine verilen değere karşılık verir ve yüzünüzü kara çıkarmaz. Bir Aslan’la yaşamak kolay değildir fakat zamanla her türlü uyumu sağlayacaksınız. Her anlamda birbirinizi tamamlamak için bu beraberliği yaşamak zorundasınız. Sonu ayrılıkla  bitse bile, hayatınızda müthiş anıları olacak bir beraberlik. Bırakın her şey olduğu gibi yaşansın.

KOÇ- BAŞAK:

Ayrıntıların büyük önem taşıdığı ve yaşama ciddi bakan bir Başak’la sizi bir arada düşünmek bazılarınızı çok şaşırtabilir. Öyle ya, hareketli yerinde duramayan ilginç yapı, bir Başak’la nasıl vakit geçirecek. Onun farklı yönleri sizin dikkatini çekebilir. Hatta çekici kişiliğinden güçlü bir şekilde etkilenebilirsiniz. İnce zevkleri ve maddi değerlere önem vermesi, sakin tavırları ve dingin yapısı, sizin gibi yaşamı olduğu gibi kabul eden bir tip için sıkıcı gelebilir. Üstelik o, tam bir işkoliktir. Hayatı düzenli ve disiplinlidir. O, gündüz yaşamayı sever, siz gece. Bu dünyada yollarınız karşılaşabilir. Birbirinizin  fiziksel özelliklerinizden hoşlanmış olabilirsiniz. Fakat yapmanız gereken kısa bir flörtten sonra dostça el sıkışıp veda etmektir.

KOÇ-TERAZİ:

İşte sizin zıt burcunuz Terazi için mükemmel bir ilişki diyebiliriz. Onu gördüğünüz anda büyülü bir aşkın başlangıcında olduğunuzu hissedeceksiniz. Çünkü o,sizin yıllardır arayıp hayal ettiğiniz sevgilidir.  Çekici ,nazik, baştan çıkarıcı, zarif ve romantik. Ellerini size uzatıp kendi dünyasına davet ederken, siz çoktan kendinizi onun kollarına bırakmaya hazırsınızdır. Sizin hareketli yapınız ona ters gelebilir, ancak düzenli ve sakin kişiliği karşısında geriye çekilir ve kendinizi ona teslim edersiniz aranızda öylesine büyük bir aşk doğar ki, zaman içinde kusurlarınızı olduğu gibi kabul etmeyi öğrenerek, mükemmel bir beraberliğin zevkini çıkarırsınız. Ara sıra havada uçuşan bardakları unutun ve her yokuşun bir inişi olabileceğini unutmayın. Bu ilişki için hiç kimse olumsuz diyemez.

KOÇ- AKREP:

İşte sizi zorlayacak ilişkilerden biri. Her ikinizde Mars’ın delici öfkelerine ve bir o kadar çekici ve dayanılmaz bir cazibesine  sahipsiniz. Deli deliyi görünce elindeki sopayı bırakır misali, birbirinizi gördüğünüz anda, aranızda yangın çoktan başlamıştır. Geriye bu yangını seyrederken keyif alıp, sönmesini beklemek kalır. Er geç bu aşk bir gün bitecek ve yerini sevgiye  bırakacaktır. Akrep’in kıskançlığı, sizin dürüst yaklaşımlarınız sayesinde dengelenebilir. Fırtınalı bir gençlik duygularının sakin bir denize dönüştürmek belki de epeyce zamanınızı alacaktır. Bir gün her şey dinginliğine kavuşurken, geçmişi bir film gibi düşüneceksiniz. Bu zor ilişkiyi yaşamaya değer diyoruz. Deneyin ve aşkınıza sıkı bir şekilde sarılın, vazgeçmeyin. 

KOÇ- YAY

Zodyak’ın özel ilişkilerinden biri. Yıldızları kıskandıracak bir aşk. Dileriz asla nazar değmez. Kem gözlerden uzak bir aşk yaşarsınız. Her ikinizde ateşli ve heyecanlısınız. Her şeyden çok çabuk bıkıyor ve yeniliklere koşuyorsunuz. Fakat tüm bunları yaşarken, birbirinizin elini asla bırakmazsınız. Bu güzel karışımı bir tek şey bozar. Siz Koç’lar oldukça kıskançsınızdır. Bir Yay’a hükmetmek ise, dünyada yapılmaması gereken tek şeydir. Üstelik o, sizden bile dürüsttür. Onu kıskanmakla güvenmediğinizi zannederek inanılmaz alınganlık gösterebilir. Böyle durumda yapmanız gereken tek şey kendinizi affettirmektir. Nasıl mı ? Mizahınızı kullanarak, yoksa başka şansınız yok.

KOÇ-OĞLAK:

Sizin gibi haşarı ve hayatla dalga geçen, üstelik, yaşama bu kadar bağlı ve değişime hazır olan bir kişi için, Oğlak kişisi  ütopik ve bir o kadar farklı biridir. Hayat görüşlerinde ciddiyet ve mantık hakimdir. Onun ayağa yere sağlam basarken, sizin ayaklarınız yere değmez. Kuşkucu, kinci ve  kendinden başka kimseye güvenmeyen  bu insanla neler yapmanız gerektiğini gerçekten bilemezsiniz. Geleneksel yapısı bile, sizin gibi gününü yaşayan bir kişi için sorundur. En iyisi bu beraberliğin başlangıcında küçük bir denemeden sonra bir birinize hoşçakal demeniz. Aranızda fiziksel çekime dayalı aşk olursa ayrılmanız güçleşir ve birbirinizi yıpratırsınız. Patalojik sorunların artması ikinizi daha da üzecektir. Bir aşkın anılar da kalması  bazen çok daha anlamlı ve güzeldir.

KOÇ-KOVA:

Kova insanı ilk anda cazip gelecektir. Özgürlükçü ve marjinal yapısı sizin için mükemmel bir sevgilidir. Yaşamımıza girmeyen özgür kişiler daima cazip ve ilginç gelir ya bize. .” Nasıl olsa birlikte olduğumuz zaman ben onu düzeltirim “ deriz ki, en büyük hata burada başlar.. Kimi neye göre düzeltebilirisiniz ki.. Üstelik mutlak doğru yokken. Fakat her şeye rağmen, aynı toprakların kişisi olduğunuz için sanki göbek bağı ile birbirinize bağlısınızdır. Bu aşk, er geç rayına oturacaktır. Astroloji bu ilişkiden vazgeçmenizi istemiyor ve tüm yıldızlar size şans veriyor. Bizce kozmik gücün desteğinizi küçümsememeli ve aşkınızı sonuna kadar  yaşamalısınız. Müthiş bir mantık ve akılcı bir aşk . Yarışı birlikte bitireceksiniz.

KOÇ-BALIK

Balık’ları gördüğünüz anda ondan etkilenebilirsiniz. Fakat asla size göre değildirler. Duygulu hassas, kırılgan ve alıngan bir Balık’la ne zamana kadar bir aşk yaşabilirsiniz ki. O, kendi sularında yüzmekten hoşlanır ve sizden kendisine ayak uydurmanızı bekler. Oysa siz, yaşam boyunca sadece kendi topraklarınızı biliyorsunuzdur. Onun dünyası size öylesine yabancıdır ki. Gerçeklerden kaçan ve kendine bir düş dünyası kuran Balık’ı daha fazla yıpratmaya hakkınız yok. Balık daima üstünüze düşecek ve sizden de aynı şeyi bekleyecektir. Oysa sizin arzularını güçlüdür ve yaşamın gerçeğini yaşamak istersiniz. Rüyalar size göre değildir ve uyanmanız da uzun sürmez. Er geç anılarda kalacak bir ilişki.

KOÇLAR AYRILIĞI  NASIL YAŞAR ?

Mars’ın güçlü etkisi sizi asla pes ettirmiyor. Hayal gücünüz öylesine yoğun ki, yaşadığınız tüm olaylara hemen hakim olabiliyorsunuz. Kendinize asla acımazsınız. Olaylara gerçekçi bir şekilde yaklaşırken; yeniden doğuşun planlarını yapar, çevrenizi değiştirmekten ve  geçmişinizi gömmekten korkmazsınız. Çok güçlü bir kişilik isteyen bu davranış, kolay başarılacak bir şey değildir. Çalışmak ve bir şeyler yaratmak sizin en büyük kuvvetinizdir. Her durumda iradenize güveniyor ve cesaretinizi gösteriyorsunuz. Dönüp arkanıza bakmıyorsunuz bile. Bir ayrılığın ertesinde soğukkanlı davranışlarınız konusunda sizi tebrik etmemek mümkün değildir. Aşk acısı yaşayanlar sizi örnek alırlarken, sizin kadar cesur olmadıkları için de hayıflanır dururlar.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.