Nisan Ayında Hangi Burcu Ne Bekliyor?

“Evrende hiçbir şey boş değildir. Her hareketin bizim üstümüzde ince bir dokunuşu vardır. Biz yıldızların dilini okumaya başladıkça çözümler kendiliğinden oluşur.” diyen ünlü astrolog Filiz Özkol’dan Nisan ayı burç yorumlarını okumak ister misiniz?

Koç

Bu ay hedeflerinizde yenilenmeler söz konusu. Yaşamdan ne beklediğinizi sorgulayarak, isteklerinizin yön değiştirmesine izin vermelisiniz. Bilinçaltınızda bastırdığınız duyguların açığa çıkmasıyla yaşantınızda değişen koşulları yeniden değerlendirmeniz gerekecek. 20 Nisan’dan sonra Merkür geri hareketini yapıyor. Risk içeren yeni atılımlar için Merkür’ün ileri hareketini beklemelisiniz. Nisan’da çalıştığınız alanlarda dikkat çekici kişiler aklınızı çelebilir. Yine bu dönemde, sıra dışı ortamlarda aniden ortaya çıkacak olan aşk ilişkileri, sizi zor durumda bırakacak şekilde mantık ve duygu karmaşası yaratabilir. 20 Nisan’daki güneş tutulması ve Merkür retrosuyla birlikte ilişkinizde şimdiye kadar olmadığınız kadar çarpıcı duygular yaşayacaksınız. Kafanız karışacak. Bu ay Mars Yengeç burcunda ilerlemeye devam ediyor. Baş bölgeniz hassaslaşabilir. Özellikle, boyun kaslarınıza dikkat etmelisiniz. Sizi koşullandıran bazı takıntılarınızdan kurtulmalı ve meditasyon çalışmalarına ağırlık vermelisiniz.

Boğa

Bu ay genel olarak bilinçaltı düşünceleriniz ön planda olacak. İç dünyanızda çok yoğun duygular yaşamanıza rağmen bunu çevrenize hissettirmek istemiyorsunuz. Ancak duygularınızı bastırmak sizi depresif yapacaktır. 20 Nisan’da güneş tutulması sizi değişime zorluyor. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız. 20 Nisan’da  Koç burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor. Arkadaş çevrenizi gözden geçirmenizde fayda var. Güzelliğinize önem verdiğiniz bi ay. Bu ay güzellik uzmanlarında zaman geçirebilirsiniz. Ayaklarınız sizin en değerli organlarınızdan ve gün içinde onlara hor davranmayın. 20 Nisan’daki güneş tutulması ruhunuzda fırtınalar estirecek. Katılacağınız davetlerde farklı kişilerle konuşmak, motivasyon açısından sizi olumlu etkileyecektir.

İkizler

Nisan’da enerjiniz yüksek seyrediyor. 20 Nisan’da güneş tutulması çevresel ilişkilerinizde etkin olacak. Yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız. Bu dönem, düşünceler arasında kuşak farklılığı yüzünden çatışmalar çıkabilir. Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz. İçinde bulunduğunuz ve ilgilenmek zorunda olduğunuz her bir konuyu, kendi özel şartlarınıza göre değerlendirerek bir zemine oturtacaksınız. Politik davranmalı ve karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmelisiniz. İçinize doğan her şeyin, garip bir şekilde ayağınıza geleceğini bilmelisiniz. Kendinize şans vermek konusunda biraz cömert davranmalısınız. Kariyerinizle birlikte paylaşacağınız bir aşk sizi mutlu edecek. Başladığınız bir işte; bir anda dikkat çekici hale gelmeniz  yeni iş çevresinde sizi mutlu edecek bir aşk buluşmasını da tetikleyecek… Bildiğiniz tüm duyguları bir kenara iterek, yepyeni bir aşk keşfinde olacaksınız. Bu kişi aynı zamanda kariyer güçleri önemli kişiler olacaktır.  6 Nisan dolunay terazi burcunda ve 20 Nisanda Yeni Ayla birlikte Güneş tutulması gerçekleşecek. Ayaklarınıza özen göstermelisiniz. Düzenli egzersizleri aksatmayın. Sağlık evinizde sert açılar var. Sizi öz benliğinizle baş başa bırakacak terapi niteliğinde seminerlerle rahatlayabileceğiniz ortamlar yaratmak için uygun bir dönem.

Yengeç

Nisan ayında güneş tutulması kariyer evinizde gerçekleşiyor. Liderlik özellikleriniz ön plana çıkıyor. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalısınız. Köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. Bu ay değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Çevrenizde meydana gelen olayları tamamen kendi doğrularınızla şekillendirip, değerlendireceksiniz. Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız. Fikirlerinizi beğenmeyenlere karşı ani tepkiler vermeyin. Sizi bekleyen denge savaşları gündeme gelecek. Aşk ve işin bir arada olacağı bazı çelişkilerin sizi yıpratmasına izin vermemelisiniz. Bu ay 20 Nisan’da koç burcunda güneş tutulması oluyor. Merkür geri gitmeye başlıyor. Kozmik etkiler, ilişkilerinizde aksayan durumları düzeltmeniz için size fırsatlar sunacaktır. Bu dönemde günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmek size iyi gelecektir.

Aslan

20 Nisan’da gerçekleşecek güneş tutulması sizin için derin duyguları beraberinde getiriyor. Yeni ve eğlenceli bir dostluğun temelini atabilirsiniz. Sıra dışı değişimlere hazır olun. Hızlı hareket ederken, yerinde duramayan bir imaj sergileyeceksiniz. Ani olaylar karşısında tepkilerinizin olumlu olması yanlış ilişkileri de başlatabilir. Sosyal statünüzü geliştirecek arkadaşlarla bir arada olacaksınız. Tutkular, duygular ve ilginç fanteziler ortaya çıkacak. Satürn yapacağınız tüm işlerde sağlam bir şekilde ilerlemenizi sağlayacak. Güneş size çekicilik ve enerji verirken, sinirli ve asabi olmanıza da neden olacak. Dişler, dizler, kemikler bu ay dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız.

Başak

20 Nisan’da karşıt finans evinizde güneş tutulması gerçekleşiyor. Kısa yollar ve kazançlar sizi mutlu edecek. Akıcı konuşmalarınızla, karşınızdakilere savunma olanağı vermeden onları etki altına alıyorsunuz. Karşınızdaki kişiler, bu kadar yoğun bir projeyi nasıl yapılandırarak ortaya çıkardığınıza şaşırabilirler. Finans gezegeninizin size vereceği kozmik destekle para konularında akıllıca davranacaksınız. İş yatırımları konusunda hızlı hareket edeceğiniz bir ay olacak. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için doğru bir zaman dilimi içinde olduğunuzu biliyorsunuz. Aşk ortağınızla iş yapıyorsanız ve hoşnut değilseniz işte bu ay kurtulma zamanı. Duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça söylemekte fayda var. Hızlı hareket etmeniz yüzünden küçük kazalara meyillisiniz. Bu ay sindirim sisteminize dikkat etmelisiniz.

Terazi

Kozmik etkiler, ay boyunca size gereken disiplini vererek zorlu anlarda aşmanız gereken sabrı göstermenizi sağlayacak. İşinizle ilgili kendinizi yetiştirmeniz gereken konularda kurs ve seminer gibi aktivitelere katılabilirsiniz.  “Satürn” sayesinde dost zannettiğiniz kişilerin gerçek yüzünü göreceksiniz. 20 Nisan’da kişilik ve fiziksel evinizde güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu sayede çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz. Akıcı konuşmalarınızla, bulunacağınız ortamlarda sözcülük yapabilir ve hakkınızı aramanız gereken konularda ağırlığınız koyabilirsiniz. Çalışkanlığınızı ve aktivitelerinizi çevreniz gönülden destekliyor. Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda oldukça hassas davranacaksınız. Sağlık konusunda da güzel bir ay. Duygusal konularda hırçın yönleriniz sizi gergin yapabilir. Boğaz bölgenizi korumalısınız. Cildinize özen göstermeli, yağlı yemeklerden uzak kalmalı ve temiz havada yürüyüşler yapmalısınız.

Akrep

Yaşamda, çok talepkar olduğunuz bir dönemdesiniz. İsteklerinizdeki artış, duygusal ilişkilerinizde istenmeyen bir karışıklığa neden olabilir. Kısa vade çözümlerle durumu yatıştırmalısınız. Gözünüz kara. Çevrenizi genişletecek yeni tanışmalar size yeni ufuklar açacak. Kendiniz için veya yakın çevrenizde resmi kimlik kazanan ciddi birliktelikler olabilir. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Aynı fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Cinsel içgüdülerinizi çekici bir şekilde karşı tarafa yansıtabileceksiniz. 6 Nisan’da dolunay Terazi burcunda doğuyor. 20 Nisan’da nüneş tutulması Koç burcunda gerçekleşiyor. Aynı zamanda Merkür boğada retro yapıyor. Duygusal takıntılardan uzak kalmanız gereken bir aydasınız. Eskiye olan özleminiz artıyor. El becerilerinizle uğraşmak sizi stresli iş ortamlarından uzaklaştıracaktır. Sağlığınıza özen göstermek zorundasınız. Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız. Çarpıntılar ve kansızlıkla ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Yay

20 Nisan’daki  güneş tutulmasından olumlu etkiler alıyorsunuz. Hareketli ve yerinde duramayan kişiliğiniz; işinizle ilgili baş eğmek zorunda kaldığınız konularda sizi gergin yapacak. Birçok işi bir arada yapmaya kalkışmamalı ve çevrenize de sorumluluk yüklemeyi öğrenmelisiniz. Yapacağınız her türlü çalışmanın karşılığını almak istiyor ve bu konuda hiç kimseye taviz vermek istemiyorsunuz. Ailenizle  birlikte ortak görüşlere sahip olmanıza rağmen, aranızda güç birliğini kurmak adına bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Ortak enerjilerin varlığını yok saymamalı ve kendi düşünceleriniz doğrultusunda hareket etmek yerine birlikte hareket etmeyi yeğlemelisiniz. Aşk hayatınızla ilgili ilginç gelişmeler söz konusu olacak. Karşılaşacağınız güçlü ve kariyerli bir kişi ile iş yaşantınızla birlikte aşk yaşantınızı da paylaşabilirsiniz. Kendinize her zamankinden daha fazla güveneceksiniz. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız. Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları, gerilimleri ve stresleri de kaldırıp bir kenara koymalısınız. Yarım kalan fiziksel tedavileriniz varsa onları ihmal etmeyerek tamamlayın. Bu dönemde tıbbi kontrollerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmalısınız.

Oğlak

Tüm enerjinizi çevresel ve mesleki konularla ilgili olaylara ayıracağınız için, özel yaşamınızı dengelemekte zorlanabilirsiniz. Özellikle iletişim konusunda yapmanız gereken birçok zincirleme iş olacak. Yakın akrabalar, kuzenler ve kardeşlerle bir araya gelirken, ilişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Baskıcı tavırlarınızın onları üzmesine rağmen, siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz. Kardeşler ve yakın akrabalarınızla geçmişten kaynaklanan eski sorunların yeniden gündeme gelecek. Bir müdahalenin kaçınılmaz hale geldiği sorunlarınızın, kangren hale gelmiş bölümlerini çıkarıp atabilirsiniz. 20 Nisan’da güneş tutulması toplumsal evinizde gerçekleşiyor. Bu dönem uzun süredir ihtiyacınız olan aşkı size sunulacaktır. Aşk yaşıyorsanız, romantizm dolu günler sizi bekliyor. Tutkular, duygular ve ilginç fanteziler ortaya çıkacak. Karşı cins üzerinde çekiciliğinizi ve cinsel potansiyelinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Kendinizi rahatlatacak ruhsal deneyimler, meditasyon ve spritüel konularla ilgilenebilir, hobilerinize vakit ayırabilir, sakin ortamları tercih edebilirsiniz.

Kova

20 Nisan’da iletişim evinizde güneş tutulması gerçekleşiyor. Girdiğiniz topluluklarda düşünce birliği içinde olacağınız akıllı kişilerin etkisinde kalmak size olumsuz etki edebilir. Sosyal yaşantınız ve iş hayatınız olumlu bir şekilde sürecek fakat bir o kadar da yüksek tansiyonlu olacak. Hissettiğiniz gibi yaşamak istediğiniz için, hiçbir konuda taviz vermek istemeyeceksiniz. Sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz. Cesaret ve atılganlık isteyen tüm işlerde başarılı olacaksınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Arkadaşlarınızla güç birliği içinde olmanıza rağmen; çıkacak tartışmaların rutin yaşamınızı olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, duygularınızda oto kontrolü elden bırakmamalısınız. Sağlığınız sorun yaratmasa da, ayaklar bacaklar ve kalçalar hassas olabilir. Sosyal aktivitelerde ön plana çıkacak ve zorlayacak hareketlerden kaçınmalı, ağır spor yapmamalısınız.Hafif spor aktiviteleri, bedensel hareketler ve yürüyüşlerin size faydası olacaktır.

Balık

Para konularında akıllıca davranacaksınız. Yatırımlarınız size kazanç olarak geri gelecektir. Sezgileriniz sayesinde  bazı engelleri çok kolay aşacaksınız. 20 Nisan’da Güneş tutulması gerçekleşiyor. Kendinizi esir ettiğiniz kaoslardan kurtulmanın bir yolunu bulmalısınız. Düşünceleriniz o kadar derin ki, sizi anlamak için karşı tarafın üstün bir çaba sarf etmesi gerekiyor. Fazla alıngan olduğunuz bir ay yaşayacaksınız. Romantik olmaktan bir türlü vazgeçemiyorsunuz. Hayal kırıklığı size göre değil fakat çevrenizdeki kişilerin üzerinizde baskısı sizi üzebilir. Kıskançlıktan uzak kalmalısınız. Takıntılarınızla yaşamaktan vazgeçin. Sağlık gezegeniniz 22 Nisan’a kadar sizi güçlü fakat yorgun yapabilir. Aktif bir şekilde sosyal çevrelerde bulunmak sizi bu ay yoracak.

More from Deniz Çakmakçı
Tutkunun Burcu Akrep…
Ünlü astrolog Filiz Özkol‘un kaleminden sonbaharın son burcu hakkında merak ettiklerimizi okumanın...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir