VENÜS BOĞA BURCUNDA

KIYMETİN NE OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALIŞMAK…

Yazar: Melis Yamanlar @mire.melo

14 Nisan günü , aşk, sevgi bağları kurma, sanatsal yetenekler, şefkat, güzellik, uyum, değer yargıları, sosyal paylaşımlar, zevk, gusto, barış, huzur, memnuniyet, mutluluk, keyif, haz gibi birçok konuyu ifade eden Venüs, Boğa burcuna geçti.  

Venüs zodyakta iki burcun yöneticisi (Boğa ve Terazi) olarak hayatın aşk, uyum, ilişkiler, para, keyif, güzellik, yetenekler, sanat gibi hayatı yaşamaya değerli kılan, bizi mutlu eden birçok kavramı bizim nasıl algıladığımızı ve hayata nasıl geçirdiğimizi anlatır. Bu sebeple de bulunduğu burç, ev ve aldığı açılar önemlidir. Venüs’ün bizim mutluluğumuzun ve huzurumuzun anahtarı olduğunu düşünürüm. O anahtarı da kullanmak bizim elimizde. Haritamızda Venüs’ümüze ne kadar hakim olursak o kadar çok mutlu olma ihtimalimiz vardır.

Jessica Alba

Venüs Boğa’dayken yönettiği burçlardan birinde olduğu için doğasını ve vaat ettiklerini en güzel şekilde yansıtacak güçte olur. 14 Nisan-9 Mayıs arası Boğa burcunda kaldığı sürede bu gücü en pozitif şekilde kullanırarak hayatımıza güzellik, para, aşk, uyum taşıyabiliriz.

Venüs Boğa’nın bizlere etkisini anlamak için öncelikle Boğa enerjisini iyi anlamak gereki. Böylece Venüsyen konulara nasıl yansıyacağını anlarız. Boğa haritalarımızda 2.evi yönetir, evin konuların başını maddi kaynaklar çeker. Kişisel olarak kazanımlarımız, birikimlerimiz, mal mülk gibi meseleler. Biraz daha derine indiğimizde aslında bu evin “sahip olmak” ile ilgili olduğunu anlarız. Sahip olunan maddi ve manevi değerlerin ve kıymetli olanı Boğa bize anlatır. Psikolojik ihtiyacı da güven duymak, sebat etmek, konfor, duyusal hazlar… Venüs  Boğa’dayken ifade ettiği yüklemler; sahip olmak, korumak, cezbetmek, rahatlamak, huzur duymak, keyif almak, tatmin olmak…

Hal böyle olunca Venüs Boğa’da şehvetli duygusal hazlara odaklı ama bir o kadar da güven, konfor talep eden bir hale gelir. Venüs Boğa kendini sağlama almayı en iyi bilen konumlardan biridir, hem aşkta hem de parasal meselelerde… Çünkü somut olan onun en çok istediğidir varlığını somut olan üzerine kurar. Boş lafa karnı toktur, davranışlara ve ona verilenlere bakar.  

Her şeyin ötesinde kıymet bilir, hem kıymeti yaratmayı bilir hem de korumayı! Böyle baktığımızda Venüs Boğa sürecinin bize getireceği en değerli etki, kıymet bilme ve kıymet yaratma ile ilgilidir. Bu her tip konuya olumlu olarak yansıyabilir, örneğin değer bilmek öncelikle öz değerin bilinmesi ile ilgilidir.  Venüs Boğa’nın olumlu tarafında kesinlike bu vardır, öz değeri bilebilmek.. Öz değerini bilen insan bütün ilişkilerinde mutlu olabilecektir. Öz değerini bilen karşı tarafında değerini iyi anlayabilecek durumda olur. 

Ayrıca Venüs Boğa ilişkilerde gerçekçilik, güven, huzur arayışı içindedir, nedeni uzun süreli ilişkilerin bu üç temel üzerinde yükseldiğini bilir.  

Adele

Venüs Boğa’nın güçlü bir şekilde sevgide bağlanma kapasitesi olduğunu görürüz, sadakatlidir ve sevginin devamı için sabırla hareket eder. Bununla beraber tensel zevkler, güçlü fiziksel dürtüler, şehvet, haz da Venüs Boğa’dan sorulur.

Venüs Boğa değer kıymet bildiği ve kendini sağlama alma arzusu nedeniyle de finansal meselelerde de başarıyı vaat eder.  Birşeyler biriktirmeyi, edinmeyi çok iyi bilir, sahip olduğunu da çok iyi korur. Sağlam ve istikrarlı olması sadece aşk değil para meselelerine de yansır. 

Bunları göz önünde bulundurduğumuzda kolektifteki Venüs Boğa enerjisinin bize ilişkilerimize ve finansal meselelerimize için olumlu yansıyacağını görürürüz.  Bu süreçte güven, huzur veren ilişkiler içinde olmak isteyeceğiz, dayanıklı ve sağlam ilişkilere çekileceğiz. Hayatın somut kısmına daha çok hakim olmaya çabalayacağız, daha gerçekçi olacağız. Elimizdekilerin kıymetini bilerek davranacağız, elimizdekileri kaybetmemek için daha çok çaba göstereceğiz. Boğa dayanıklıdır kanının son damlasına kadar savaşır, sabrı taşana kadar da işin ucunu asla bırakmaz.

İstikrar, güven, dayanıklılık, sabır, gerçekçilik, huzur bizim açımızdan önemli kavramlar olacak. Daha sakin ve sabırlı olarak hayatımızdaki birçok meseleyi halletme şansımız var. 

Bunlar hep Boğa’nın temsil ettiği güven, dayanıklılık, sabır, sebat gibi konularla ilgili kısım…

Penélope Cruz

İşin ateşli kısmına gelecek olursak… Haz, haz ve haz… Venüs Boğa’nın maddiyatçı, sağlamcı, gerçekçi görünüşün ardında yatan keyif ve haz arzusu  bu dönemde bizleri ateşleyecektir. Bedensel zevkler dendiği zaman Boğa yarışı her seferinde kazanacak burçtur.

Güzelliğe vurulma, şehvete kapılma, keyfin kitabını yazma, lüks ve konfordan vazgeçmeme… Venüs Boğa’nın ateşli tarafıdır.

Bu süreçte iştahımız artacak, lüks olarak neyi nitelendiriyorsak ona doğru yöneleceğiz, tensel zevkler ön planda olacak, güzelleşmek için ekstra çaba göstereceğiz… Estetik ve güzellikle ilgili faaliyetlerin artışına şahit olabiliriz.

İlişkilerimizde bize huzur güven veren kişilere yöneleceğiz, gelecek vaat etmeyen insanları, huzurumuzu kaçıran insanları uzak duracağız .Aşka bakış açımız değişecektir. “Samanlıkta seyran olunmuyor” gerçekliğine ayacağımız gibi, huzur ve sadakat olmadan aşkın da olamayacağını anlayacağız. Tensel uyum olmadan da ilişkilerin yürümeyeceğini göreceğiz. 

Paramızın kıymetini daha iyi anlayabiliriz, yatırım yapmak için kararlar alabiliriz. Mal mülk edinme daha cazip gelecektir, şurada bir evim olsa diye düşünüp harekete geçebiliriz. Evimizi güzelleştirmek ve daha konforlu hale getirmek için uğraşabiliriz. Bunlar Venüs Boğa’nın bizden talep ettikleridir..

Şimdi gelelim Venüs Boğa’nın gölgeli tarafına… Söylemeden geçemem. Her enerjinin bir de gölgeli tarafı var hep yazıyorum.  Venüs Boğa’nın güven isteyen tarafı ayrıca çok maddiyatçıdır. Venüs Boğa kadar aşkta ve parada kimse bu kadar sağlamcı ve talepkar olamaz. Kişilerin sadece görünüşlerine ve sahip olduklarına göre değerlendirme yapar. 

Cate Blanchett

Venüs Boğa’nın gölgeli tarafı konfordan vazgeçmemek, hazza düşkünlük, rehavet ve tembellik olarak da yansır.  Alışkanlıklara düşkünlük,miskinlik,açgözlülük,oburluk, inatçılık, sabit fikirlilik, sıkıcılık, bıktırıcı şekilde ağır kanlılık, değişime direnç ve elindekini bırakmama hırsı da Venüs Boğa’nın gölgeli tarafında olanlardır. Aşırı sahiplenme, kıskançlık, zevk ve sefa içinde olması isteği, hedonizm boyutunda hazza ,bedensel zevklere  düşkünlük, değerli olanı sadece paraya ve güzelliğe endekslemesi ilişkilerde sorunlara neden olur.

Maddeye aşırı değer verme, sahip olduklarına sıkı sıkı sarılma, parasal konularda cimrilik ile lükse düşkünlük nedeniyle dengesiz harcama.. oburluk ve kendine hakim olamama da Venüs Boğa’nın gölgeli tarafında olan durumlar.

Gölgeli tarafa düşmeden aydınlık tarafında olan güzellik ve faydayı bu süreçte hayatımıza çekebileceğimize inanıyorum. Venüs Boğa’nın yapacağı önemli açıları mire.melo hesabımda anlatıyor olacağım, onları da mutlaka okuyun. 

Venüs Boğa döneminin bolluk bereket,aşk ve güzellik getirmesi dileğiyle…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.