EVDE KONFORLU SPOR SALONU YARATMAK İÇİN ÖNERİLER…

İLK OLARAK BİR MAT EDİNİN

Mat, yoga ve kas egzersizleri için kullanabileceğiniz harika bir alettir. Düşmeleri ve incinmeleri önlemek için rahat, kaymayan bir halı tercih etmenizi öneririz.

GENİŞ BİR ALAN SEÇİN

Açık bir alan, kendi spor salonunuzu oluşturmak için önemlidir.

Evinizdeki spor salonu sizin kişisel alanınız olacağı için, kendinize göre ayarlamak spordan aldığınız zevki de arttırır.

EV YAPIMI AĞIRLIKLAR

Hiç bir spor aletim yok, motivasyonumu etkiliyor diye düşünmeyin. Orta büyüklükteki iki şişeyi su ya da kum ile doldurabilirsiniz.

SANDALYE YA DA TABURE

Herkesin evinde sandalye ya da tabure vardır. Bir seçenek, ellerinizi sandalyeye koyarak şınav çekebilirsiniz. Bu sayede kol kaslarınız güçlendirebilirsiniz.

İP ATLAYABİLİRSİNİZ;

İp atlama esnasında çok sayıda kas grubunuz çalışırken akciğerlerinizi de gelişim kaydeder. Tüm bunlara ek olarak ciddi miktarda kalori yakımı da gerçekleşir.

KIYAFETLERİNİZZ NE ÇOK BOL NE DE ÇOK DAR OLMALI

Bol kıyafetler rahat hareket etmeye engel olarak, spor yaparken ayaklara ya da başka yerlere takılma riski taşıyacağından performansı negatif etkileyebilir. Bununla birlikte çok dar kıyafetler de tercih edilmemelidir.

OYSHO PAMUKLU JOGGER PANTOLON 329,90 TL, SWEATSHIRT 259,95 TL

NABIZ ATIŞLARINIZI KONTROL EDİN

Nabzınızı mutlaka kontrol edin. Nabız ölçen saatiniz ve ekipmanınız yok ise el bileğinden nabzınızı bularak 10 saniye boyunca sayın ve 6 ile çarpın. Nefes nefese kalmanız her zaman çok iyi antrenman yaptığınız anlamına gelmeyebilir,

Written By
More from Beril Yilmaz
KOLAJEN KULLANMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT!
Son yıllarda sıklıkla adını duyduğumuz kolajenin, insan vücudu için önemli bir yapı...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir