AŞK HİKAYENİ SEÇ, TARZINI BUL!

2020’nin gelinleri ne istediklerini bilen kadınlar. Modern ve özgüvenli. Oleg Cassini’nin aşkın hikayesine adanmış yeni koleksiyonunda, tarzından ödün vermeyen gelinler ve  her tarza uygun gelinliklerle karşılaşıyoruz. 4 farklı tarzda gelin nasıl bir düğün hayal ediyor, hangi gelinliği seçiyor, saçını, makyajını nasıl yaptırıyor?… Aradığınız tarzı bulmanıza yardımcı olacak mini bir rehber hazırladık, düğün koşturmacasına girmeden bir göz atın!

İDDİASIZ İDDİALI

Yalın, olabildiğince sade, ama gizli bir iddiası var. Genelde tercihi sırt dekoltesinden yana. Vücudu yalayıp geçen modeller vücut hatlarına ne kadar güvendiğinin habercisi.

  1. Sırt dekoltesi olduğu için saçlarda dağınık ense veya balerin topuzunu tercih edebilirsiniz. Net modeller yerine doğal düşüşlü topuzlar iddiasız duruşunuzun altını çizecektir.

2. Kırmızı ruj en çok sade gelinliklere yakışır. Alt bazında sarı olmayan bir kırmızı ruj seçerseniz dişleriniz tüm fotoğraflarda olduklarından beyaz çıkacaktır.

 

3. Eski, hikayesi olan mekanlar mesela  Pera Palas Oteli’nin tarihi dokusu sizin gibi zamansız şıklıkta bir gelinin sofistike görünümünü  ve zevkini destekleyecektir.

 

4. Buketiniz iddianızı göstereceğiniz detaylardan biri. Şakayık, hem zor bulunuyor hem de kırmızı veya pembe renkleriyle ayrı bir görsel şölen yaratıyor.

 

BOHEM ŞIK

Tığ işi denteller, kat be kat tüller ve volonlar oldukça bohem ama bir o kadar da şık tasarımlarla karşımıza çıkıyorlar. Bele oturan korse detayı, yumuşak düşüşlü eteklere modern bir hava katarken, volon kollar klasik işli bir gelinliğe 70’lerin ruhunu getiriyor.

 

  1. Pampas otu ile süslü bir yürüyüş yolu veya  tag, gelinliğin ve gelinin bohem ruhuna çok yakışacaktır.

2. Kuru çiçeklerle süslenen uzun masalar çok fazla süslemeye gerek kalmadan hem bohem hem de modern bir atmosfer yaratacaktır.

3. Açık bırakılmış, kendi doğal düşüşünde saçlar onlara ve gelinliğin rahat şıklığına çok yakışacaktır. Duvak yerine ince gümüş zincirle otantik bir gelin başı yaratılabilir.

4. Bohem bir gelin makyajının olmazsa olmazı aydınlatıcıdır. Hafif bronzluk da verecek olan aydınlatıcıyı, yüzün kemikli yükselti bölgelerinde kullanarak ışığı yüzünüze toplayın.

 

MODERN KLASİK

Eski dönemlerin ihtişamı günümüze uyarlanırsa… Etkileyici büyük etekler ve  üst vücudu vurgulayan büstiyerlerle gösterişli bir şıklık ve feminen bir duruş aynı anda hissediliyor.

 

 

 

  1. Avizeler, kristaller ve alabildiğince çiçek.. Klasik bir düğün masasının bu bilindik olmazsa olmazlarını açık havada kullanmak modern, farklı ve sofistike bir etki yaratacaktır.

 

2. Klasik bir saç modeli seçin ama bilindik aksesuarlardan uzak durun. Mesela siyah bir fiyonk bir gelin başında ne kadar da farklı bir detay olacaktır.

 

3. Makyajının ana fikrinde gözler var. İnce eyeliner çekilmiş gözler, net bakışlar yaratır, hem retro bir etki bırakır hem de modern görünür.

 

4. Bu düğünde ilk dans şarkısı ya Frank Sinatra’dan ‘Fly Me To The Moon’ ile geçmişe ait olacaktır ya da Ed Sheeran’dan ‘Perfect’ ile günümüze…

 

TATLI ROMANTİK

Kimi zaman tüller, kimi zaman tüyler, belki sade bir fiyonk veya kabarık prenses kollar… tüm bu detaylar anında bir masal düğününe götürüyor bizi. Açıkta kalan omuz başları masum ve zarif olan bu gelinlere çok yakışıyor.

 

 

  1. Sizin için anlamı olan mekanları tercih edin. Bu evinizin veya tanıştığınız yerin bahçesi de olabilir. Biraz film vari ama romantik değil mi?

2. Romantik gelin makyajının ana fikrinde kusursuz bir ten ve pembe yanaklar var. Krem allıklar hem renk verir, hem cildi canlandırır hem de uzun saatler dayanır.

 

3.Dağınık topuzlar veya yarım toplanmış bir model tercih edebilir, taşlı taraklar , taçlar veya tomurcuk güller ile süsleyebilirsiniz. Hatta kendiniz toplamaya ne dersiniz?

 

4. Madem her şey bir film karesinden fırlamış gibi o zaman Stve Martin’in başrolünü oynadığı ‘Father Of The Bride’ filminin efsane soundtrack’ı ile yapın o ilk girişinizi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.