MEGAN MARKLE: ÖZENSİZ AMA GÜZEL GELİN…

Foto kaynak: hellomagazine.com

Yılın düğünün ardından, sarayın küçük gelini Megan Markle, yani yeni Sussex düşesi hakkında yapılmadık yorum kalmadı. Özellikle de olumsuz yorumlara bolca maruz kaldı.

Normalde görmeye alışık olduğumuz özende bir Kraliyet gelini olamamış olabilir, varsın olmasın şu ana kadar bir tek kayınvalidesi Diana’nın sahip olduğu, diğerlerinin yanından geçmediği, o ürkek, naif duruşuyla Kraliyet’e çok yakıştı ama.

FOTO KAYNAK: vanityfair.com

Gelinliğin özerine oturmaması, pot yapması, çok sade olması konusunda haklı olabilirler.

Saçı konusunda da özensiz ve dağınık bulan kişi sayısı çok, ve haklılar da kızcağız tarihe o önüne düşen kulak arkası ettiği saçlarla geçti ne yazık ki. Ama duvak açıldığında ki o bakışları, vücut dili, üzerine oturmamış bir gelinlikle dahi zarif görünmeyi başarması belki de kusursuz bir gelin olmasından çok daha önemli detaylardı.

SAÇLAR:

Kuaför Serge Normant tarafından yapılan topuz, hepimizin gördüğü özere dağınık bir topuzdu. Dağınık gelin başlarında çok fazla sabitleyici ürün kullanılmaz, çünkü dağınık yapısını, topuzun duruşunu bozar bu tarz ürünler. Bu yüzden de bu tip gelin saçlarında  özellikle de  açık havada olacaksa rüzgarın, duvağın açılması gibi yapılan hareketlerin olumsuz etkileri olur. Saçlar düşmeye başlar, aynı Megan Markle’ın saçlarının ön kısmına olduğu gibi…  Normant, kendisi söylemiş zaten, oldukça kolay, saçları döndürerek yaptığım bir topuzdu diye,  sade ve basit bir Kraliyet saçıydı, önceden planlayıp düğün gününde de rahatlıkla uyguladık demiş, anladık da senin gibi Kraliyet’e saç yapan bir kuaför dağınık topuzlarda ön saçların yaramazlık yapacağını nasıl bilemez. Ama yine de şahsi görüşüm, eltisi Kate Middleton  gibi açık saçlarla Kraliyet gelini olmasından çok daha iyidir.

Kulak arkasında saçlar , böyle bir düğünde olmadı yani…

MAKYAJ:

Gözlerinde hafif bir smokey yani buğulu göz makyajı dudaklarında da yine en hafifinden, masum bir pembelik.. Tüm makyajı bundan ibaretti Markle’ın. Her ne kadar makyajını kendi yapmış dense de aslında yıllardır, oyunculuk yaptığı dönemlerde de beraber çalıştığı makyaj artisti Daniel Martin’in imzası var makyajında.  Normalde çillerini saklamayı pek sevmeyen Markle, düğün için fondöten kullanmış, Megan düğün makyajında da bildiği kozmetikler şaşmamış olduğu düşünülüyor, bu yüzden Allure dergisinin yaptığı varsayıma göre, Megan’ın sıkça kullandığı, incecik yapısıyla Giorgio Armani Luminous Silk fondöten, yanaklara da Nars’ın efsanesi Orgasm allığı sürülmüş. Pembe-şeftali kendinden ışıltılı allık, güneş ışığı yüzüne vurdukça cildin hafifçe ışıldamasını sağlıyordu. Ten makyajı geröekten kusursuzdu. Ceylan gözleri ise onun en vurucu yeri, ne diyelim, biraz kaşları belirginleştirerek biraz da füme buğulu göz makyajı yardımıyla o bakışlar kalbimize kazındı.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.