40 YAŞ SONRASI BİLMENİZ GEREKEN 6 MAKYAJ TÜYOSU

4o yaş sonrası bazı şeylerin değiştiğini kabul etmek gerekiyor bunlardan biri de makyajla olan ilişkimiz,  İşte daha genç görünmeyi sağlayacak 6 makyaj tüyosu…

 

1.MAKYAJ ALTI BAZI KULLANIN: Yaş aldıkça yanlış ürün kullanımına, yaşam tarzına bağlı olarak cilt gözenekleri büyür. Özellikle de karmadan yağlıya dönük bir cildiniz varsa bu büyüme oldukça gözle görünür bir haldedir. Bu yüzden gözenekleri ufaltacak ve daha pürüzsüz bir yüzey hazırlayacak makyaj altı bazlarından bir adet edinmenizde fayda var. Hem yaptığınız makyajı iyi taşımanıza yardım edecektir hem de daha uzun süre dayanacaktır. Gözenek sorununuz yoksa bu maddeyi geçebilirsiniz.

2. DAHA HAFİF ÜRÜNLERE GEÇİN:  Eski fondötenleri bir kenara kaldırma vakti, özellikle de kalın, kapatıcılığı yoğun olan ve matlık yaratanları…Nemsiz ciltlere bir bb krem veya bir renkli nemlendirici kapatıcılığı daha fazla isteyenlere ise bir cc krem önerebiliriz. Fondötenimi yeni aldım ziyan olmasın derseniz eğer, nemlendirici kreminizin içerisine birkaç damla damlatarak kendi renkli nemlendiricinizi yapabilirsiniz. Hem etkisini hafifletirsiniz hem de makyajınızı modernleştirirsiniz. Unutmayın kapatıcılığı iyi diye, pürüzsüz gösterecek diye satın aldığınız yoğun kıvamlı cilt ürünleri yaşlı gösterir.

 

3. BYE BYE PUDRA: Aynı şekilde mat cilt de insanı olduğundan daha yaşlı gösterir. Peki ama yağlı bir cildim var parlamak istemiyorum diyenler ne olacak? Onların en büyük hatası tüm ışığı yok etmek istemeleri. Bu yaşlı gösteren yanlış bir adımdır. İyisi mi yağ emici mendillerle yağı kontrol edin, parlamaktan korkmayın, özellikle de yükselti bölgelerinde var olan parlaklık cilde ışığı toplayarak kemik yapınızı vurgular ve olduğunuzdan daha genç görünmenize yardımcı olur.

 

 

4.KREM ALLIK TERCİH EDİN: Toz dokulu ürünler ince kırışıklıkların içerisine dolarak onları daha belirgin hale getirir. Ayrıca bir önceki maddede söylediğimiz gibi matlık ciltte demode bir görünüm yaratacaktır. O halde krem dokulu az biraz parlak krem allıkları kullanmak oldukça yerinde bir karar. Özellikle de kuru ve nemsiz bir cildiniz ve yanaklarınızda mimiklere bağlı oluşmuş kırışıklıklarınız varsa tek kurtarıcınız krem allıklar olmalıdır.

Krem allıklar dudaklarda da oldukça güzel bir etki yaratıyor, özellikle fırça ile detaylı uygulamadan, parmaklarla dudaklara dokundurarak uygulamak daha dolgun bir görünüm veriyor.

 

5. EYELİNER VE KALEM KULLANIMINI AZALTIN: Göz kapaklarınızın hala açık, bakışlarınızın da aydınlık olduğunu düşünüyorsanız  bu maddeyi geçin ama eğer bakışlarım eskisi gibi değil diyorsanız o halde doğru yerdesiniz, evet yanlış okumadınız, göz kapakları yavaş yavaş aşağıya doğru inerken üzerine daha fazla ağırlık yapmamıza gerek yok. Eyeliner veya kalem sürecekseniz de olabildiğince ince ve sadece kirpik diplerindeki hattı takip ederek sürmeye dikkat lütfen. Emeliniz kirpikleri yoğun göstermek olmalı başka bir şey değil.

 

30’lu yaşlarında daha yoğun kalem ve eyeliner kullanmayı seçiyordu Kate Moss.
40’lı yaşlardan itibaren göz makyajını hafifletmeyi tercih eden isimlerden biri oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. KOYU RUJLARIN RENGİNİ AÇIN: Herşey gibi dudakların da hacmi yaşla birlikte azalıyor. Koyu renkli rujlar dudakları olduklarından daha ince gösterirler ve dikkati üst dudak çizgilerine çekerek kırışıklıkları daha da belli ederler. O halde tercihlerimiz biraz daha nude tonlarına kaymalı, bu demek değil ki kırmızı bir ruj hiç sürmeyeceğiz. Dokusuna dikkat edeceğiz desek daha doğru olur, hafif parlak olması ışık oyunları yaparak dudakları daha dolgun göstermeye yardımcı olacaktır. Lip gloss gibi pasparlak dokular da unutmayın fazla gençkız işi kalıyor.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.