FRANSIZ ECZANELERİ NEDEN FARKLIDIR?

Fransızların güzellik konusundaki başarıları inkar edilemez. Sahip oldukları markalar, ürünler veya dünyaya mal olmuş güzellik ikonlarından çok daha fazlasına sahipler, güzellik hakkında, bir felsefeleri, kültürleri var. Fransız eczaneleri de işte bu kültürün önemli bir parçası. 

Fransa’da eczaneler, dünyanın genelinde olduğu gibi  sadece iyileşmek adına ilaç alınan mekanlar değil, başlı başına kişisel bakım alışverişi yapabileceğiniz yerler desek yanlış söylemiş olmayız.  Ayrıca her Fransa tatilinde gidilmeyi, gezilmeyi hak eden yerlerin başında geliyor , peki ama neden? Fransız eczanelerini farklı kılan nedenler neler? Kısaca maddeledik…

Yeni ve az duyulmuş markaları keşfetmek , çünkü Fransa’da güzellik ve bakım markaları tahmin edebileceğinizden bile fazla sayıda bulunuyor.

Çocuk bakımında daha natürel ve az içerikli ürünler genellikle Fransız eczanelerinde karşımıza çıkıyor

Aslen ilaç olan ürünlerin kişisel bakım için kullanılması; Homeoplasmine bunlardan biri, tahriş olmuş kuru cildi iyileştirmek için kullanılan, Fransızların vazelini lakaplı homeoplasmine pek çokları tarafından dudak dokusunu iyileştirmek, kurumuş çatlamış topuk ve dirsek derisini onarmak , hatta kimileri tarafında da elmacık kemiklerini parlatmak amaçlı kullanılıyor.

Biafine de bunlardan biri, yanık ve yaralar üzerine kullanılan su bazlı krem, cildin nemlenerek onarılmasını sağlıyor, çatlamış dudaklara da oldukça iyi geliyor. Yara izlerinin iyileşmesini hızlandırmak üzere sıkça kullanılan krem, kuru bir cildiniz varsa soğuk kış günlerinde veya güneş yanıklarının oluştuğu sıcak günlerde de cildi onarmak amaçlı kullanılabiliyor. 

 

Ah o kokular ve ambalajlar; Parfümü onların bulduğunu biliyoruz bunu her bakım ürününde en yoğun çekilde hissediyoruz zaten. Fransız eczanelerini bu kadar çekici kılan önemli bir özellik satılan en basit ürünün bile satın alınası bir ambalaja, estetiğe veya kokuya sahip olması. Mesela Roger Galette’nin ürünleri… Bir sabun ne kadar çekici olabilir ki sorusunun somut kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Efsaneye dünüşmüş ürünler; Mesela  Embryolisse… Neredeyse dünyaca ünlü tüm makyaj artistlerinin makyaj altı bazı olarak kullandığı nemlendirici krem. Evet yanlış okumadınız yoğun nem veriyor ve her cilt tipine de uygun. Onu bu kadar özel kılan ise cildi nemlendirirken temizlemesi.

Bir diğer efsane ürün de Avibon, A vitamini zengini kremi Fransa dışında biryerde bulmak mümkün değil. Cildin yapılanması ve onarımı için elzem olan A vitamini deposu pomad, gece kullanılıyor ve ince çizgilerin, lekelerin tedavisinde harikalar yaratıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir