Cilt Bakımında Bir Oyun Değiştirici: Valmont V Firm

Cilt bakımında kullandığımız kozmetikler var olan sıkıntıları hafifletmek veya yeni oluşacak olanları belirli bir süre geciktirmek için varlar. En yeni teknolojiler ve aktif içeriklerle her geçen yıl daha da işe yarıyorlar. Mucize yaratmıyorlar, yani sürdükten bir ay sonra 5 yıl daha genç görünmemiz mümkün değil. Ama daha sağlıklı, konforlu bir cilt yarattıkları ve yaşlanmanın zalim belirtilerini de yumuşattıkları bir gerçek.

Son dönem tanıştığım en oyun değiştirici bakım serisi V -Firm’i bizzat kaleme almak ve size tanıştırmak istedim.

Geçtiğimiz hafta lansmanı yapılan Valmont’un en yeni serisi V- Firm adı üzerinde sarkmaya, kontür kaybına iyi gelmeyi yani gergin bir cilt yaratmayı hedefliyor.

Lansmanda markanın uluslararası eğitmeni Vita Viluckaite ile birebir görüşme fırsatım oldu. İçeriklerinden tutun nasıl etki ettiğine dair V- Firm’i etraflıca anlattı kendisi.

Valmont uluslararası eğitmeni Vita Viluckaite, Güzellik Yayında yayın yönetmeni Gözde Atakoğlu’na V-Firm serisini anlatırken

Öncelikle 3 adet üründen oluşuyor bu seri, V- Firm serum, göz çevresi kremi ve nemlendiricisi.

Vita’ya nemlendirici krem tüm cilt tiplerine uygun mu diye sorduğumda aslında belirli bir yaştan sonra cildin tipi çok önem taşımaz, asıl önemli olan yaşlanma belirtilerine karşı cildi koruyan bir ürün kullanmaktır, diye cevap verdi. Ne kadar doğru. 40 yaş sonrası hepimizin ortak sıkıntısı cildin yaşlanması çünkü.

Bu seri de 40 yaş sonrasına öneriliyor. Valmont’un en konsantre içeriği bu seride yer alıyor o yüzden gerçekten çok ama çok az miktarda ürün kullanmak gerekiyor ve inanın bu az miktar bile oldukça etkili sonuçlar görmenizi sağlıyor. Fiyatı pahalı gelebilir haklısınız ama bu kadar az kullanımla ürünü aylarca kullanmanız mümkün.

Böyle etkili bir serinin içeriğinde neler var, gelin Serumun içeriğine hızlıca bir göz atalım;

Serumun yurtdışı satış fiyatı, 30 ml 310 Euro olarak fiyatlandırılmış

Kolajen üretimini hızlandırmak için bir peptit kokteyli içeriyor bu serum, C vitamini, lizin ve prolin amino asitlerinin güçlü bir kombinasyonuna sahip. Glukozamin türevi içeriği ile cildi nem kapasitesini desteklerken, ayrıca içeriğinde yer alan ölümsüz çiçek özü ile kolajen ve elastin sentezini de arttırmaya yönelik çalışıyor. Elbette yapılan testlerden alınan sonuçlar da serumun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor bize; Kullanan kadınların yüzde 95’i nazolabial kırışıklarda azalma ve yüz kontür hacminde artış gördüklerini söylemişler

V Firm serisinin nemlendirici kremi yoğun dokusuna rağmen cilt tarafından anında emilen ve çok güçlü aktif içeriklere sahip bir krem. Sürdüğünüz ilk anda ciltte farkını hissettiriyor ve konfor yaratıyor. Cildin dolgunluğunu geri kazanmaya yönelik çalışan nemlendiriciyi kullananların yüzde 86’sı yüz kontüründe ve dokusunda iyileşme olarak geri bildirim yapmış.

İhtiyacınıza göre serum üzerine de nemlendirici kreminizi kullanabilirsiniz , ben sabah nemlendirici, akşam da cildin bakımını üstlenen serumu ayrı ayrı kullanmayı tercih ettim.

Vee gelelim serinin bence yıldız ürününe, göz kremine... Göz jeli demek belki daha doğru zira bal ve jel arası bir kıvama sahip ürün. Çok az miktarı sürdüğünüz anda hissedilen bir değişim yaratıyor gözlerde. Sanki gözler geriliyor, özellikle az miktarda kullanmanızı istemelerinin sebebi bu, aksi taktirde ürün gözlere ağırlık yaratabilir. Bu jeli göz çevresine sürüp 10 dakika bekleyip fazlalığı yıkarak maske tarzı daha etkili bir kullanım da yapabilirsiniz. ‘Ancak gece bu ürünle uyumayı sakın aklınızdan geçirmeyin yoksa gözleriniz sabah şiş uyanırsınız’, diye uyarıyor Vita. Cilt sıkılığını ve elastikiyetini artıran Matrikine peptitleri içeren göz çevresi jeli, cilt yoğunlaştırıcı aktiflere ve yüksek moleküllü hyalüronik asite sahip, yani nem ve yapılandırıcı özellikleri aynı anda göz çevresine verebiliyor.


More from Gözde Atakoğlu
Sömestr Etkinlikleri Başlasın!
Bir yarı yıl tatili daha geldi. Doğal olarak da tatildeki çocuklarla verimli...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir