YAĞMURLU GÜNLER İÇİN 5 GÜZELLİK TÜYOSU

Yağmurlu günlerde soğuk ve nemin verdiği etkiyle ne saçımız ne de makyajımız istediğimiz gibi olmaz. Saçlar elektriklenir, rengimiz biraz daha solar hele ki ıslandıysak gün içerisinde toparlanmamız da daha zorlu bir hal alır.

Her kadının yağmurlu günlerde aklında olması gereken 5 güzellik tüyosunu sizin için derledik, iddia ediyoruz en az biri işinize yarayacak.

 

  1. BERE VE ŞAPKA SONRASI ELEKTRİKLENEN SAÇLAR: Oysaki dün fön çektirmiştiniz, ne güzeldi söz dinleyen saçlarınız. işte zaten tam da bu yüzden saçlarınız ekstra elektrikleniyor çünkü temizler, onları hizzaya sokmanın bilinen en kolay yolu uçlarına az biraz saç serumu sürmek ve ağırlaştırmak. Saç serumu yanında olmayanlar panik yok o halde en ilkel yolu izleyelim el kreminizden biraz alıp iki elinizle saç uçlarına doğru sürebilirsiniz veya tırnak etlerini yumuşatmaya özel balmlardan atın çantanıza, saçlarınızın uçlarına elinizde kalanı sürün ,nasıl yatıştıklarına hayret edeceksiniz. 
  2. LİKİT FORMLU KOZMETİKLER BUGÜN BEKLESİN: Onlar yerine krem veya toz formlu olanları tercih etmenizde fayda var. Zaten ıslak bir gün, yüzünüzün gözünüzün ıslanmasıyla likit formlu fondöteniniz bulaşabilir, akabilir, bozulabilir. Nemlendirici etkili bir bb krem, ya da renkli bir nemlendirici ten makyajı için yeterli, yanaklara da kesinlikle toz bir allık, hepsi bu. Soğuk ten renginizi daha solgun yapar, yağmurlu günlerde size renk veren mutlaka bir ten ürünü kullanmaya bakın.Ya da dudaklarınızda renk kullanarak yüzünüzün geneline renk vermiş olun.
  3. WATERPROOF ÜRÜNLERİ KULLANMANIN TAM ZAMANI: Göz makyajsız dışarı çıkmam diyenlere duyurulur, bugün waterproof ürünlerinizi kullanma günü. Yine de çantanıza makyaj temizleme mendili atsanız iyi olur, her su geçirmez denilen ürün su geçirmiyor anlamına gelmiyor çünkü.
  4. LİP GLOSS’LARI BAHARA SAKLAYIN: Bugün dudaların yoğun neme ihtiyacı var, hem daha önceki maddede de dediğimiz gibi likit formlardan uzak duruyoruz. Mat rujlarınızı da altına nemlendirici bir dudak balsamı sürerek kullanın zira bugün rüzgar ve soğuk dudakları  kurutmayı çatlatmayı hedef alacaktır. Kendinden renkli dudak nemlendiricileri ise bugün, akmadan bulaşmadan ve ayrıca soğukta donuklaşan teninize renk vererek en yakın dostunuza dönüşebilirler.
  5. SAÇINIZIN DOĞASINA AYAK UYDURUN: Kıvırcıklar bu madde sizin için, illa düz yapmaya, dalgaları saklamaya çalışmayın. Aksine saçınızın doğalını öne çıkarın bugün o da sizi yarı yolda zor durumda bırakmasın. Eğer sevmediğiniz bir kıvırcığınız varsa o halde en güzel kötü gün saçı olan topuzdan yararlanmaya bakın.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.