GÖZ ÇEVRESİ SORUNLARI İÇİN YENİ YÖNTEM…

Yüzümüzün en hassas bölgelerinden olan göz çevresi,  genç ve güzel görünüm konusunda da belirleyici bir role sahip. Bu bölgede yüzümüzün doğal hareketleri ve mimiklerine çevresel faktörlerde eklenince diğer cilt bölgelerine göre daha hızlı yaşlanma gerçekleşiyor.  Göz altı torbaları, göz kapağı sarkmaları ve kaz ayağı kırışıklıkları gibi çok sık karşılaşılan göz çevresi sorunları için artık yeni bir çözüm var. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer göz çevresi için özel olarak geliştirilen  ‘Nucleofill Eyes’ı anlattı.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer

Göz çevresinde yaşayabileceğimiz sorunlar neler?

Göz altı torbaları

Göz çevresiyle ilgili sıkça karşılaşılan sorunlardan biri göz altı torbalarıdır.  Yaşlanmayla birlikte göz kapaklarını destekleyen bazı kaslarla birlikte  göz çevresindeki dokular zayıflar. Gözleri desteklemeye yardımcı olan normal yağ, daha sonra alt göz kapaklarında birikerek göz kapaklarının kabarık görünmesine neden olabilir.  Ayrıca sıvı gözlerin altındaki boşlukta birikerek şişliği artırır.

Göz kapağı düşüklüğü

Yaşlanmanın bir başka belirtisi de kaşlarımızın cildi baskılaması neticesinde oluşan üst göz kapağı düşüklüğüdür. Bu durum bazen görme yetisini bile sınırlayabilmektedir.Göz kapağı düşüklüğü (pitozis) genelde üzgün, endişeli ve sert bakış gibi estetik anlamda istenmeyen görünümlere sebep olan bir durumdur.Bu şekildeki görünüm önemsiz bir detay olarak algılanıp ihmal edilse deaslında insanlar arası iletişime değer katan önemli bir unsurdur.

Göz çevresi lekeleri

Göz torbaları, göz çevresindeki bölgede lenfatik ve venöz mikro sirkülasyonun yavaşlamasından kaynaklanan bir durumdur. Sırasıyla, dermis bölgesinde pigmentlerin birikmesi ile (melanin ve okside hemoglobin) kan ve sıvı akışında yavaşlama gerçekleşir, sonrasında da göz çevresinde tipik menekşe rengi- mavimsi “gölge” oluşturur. Yaşlanma ile, bu bölgede epidermisin artan oranda daha fazla incelmesi ayrıca azalan mikro sirkülasyon nedeniyle de göz torbaları daha da belirgin hale gelmektedir.

Göz çevresi kırışıklıkları

Göz çevresi yüzümüzün doğal hareketlerinden ve mimiklerden en çok etkilenen bölümdür.  Burada diğer cilt bölgelerine göre daha hızlı yaşlanma gerçekleşir. Zaman geçtikçe, kaçınılmaz olarak cildimizde sarkmalar başlar.Kolajen liflerinde ve elastin dokuda azalma, kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Genellikle ortaya çıkan ilk etki “kaz ayağı” olarak adlandırılır. Ayrıca yetersiz dinlenme, yanlış beslenme,vitamin eksikliği, sigara kullanımı, kansızlık, mevsimsel alerjiler, genetik faktörler ve bazı ilaçlar başta göz altı torbası sorunu olmak üzere kırışıklık ve diğer problemleri  de tetikler.

Göz çevresi sorunları için yeni bir çözüm…

Göz çevresi gibi hassas bir bölgenin tedavisinde kullanılan pek çok ürün var ancak bu ürünler temelde başka amaçlarla üretilmiş olup çoğu zaman göz çevresinde de kullanım için uyarlanmaya çalışılmıştır. Bu da göz çevresi sorunlarının istenilen düzeyde ortadan kalkmamasına neden olur.

Cildimizi gençleştirmek, sağlığını korumak ve iyileştirmek konusunda uzun süredir başarıyla uygulanan DNA Işıltısı, sadece göz çevresi sorunlarına özel yeni bir formül ile karşımızda. DNA Işıltısı’nın göz çevresine özel geliştirilen yenilikçi ürünü Nucleofill Eyes, alerji riski olmadan göz çevresindeki cildin yapısını ve rengini düzenlerken kırışıklıkları düzeltiyor; bir yandan da sağlıklı ve aydınlık bir cilt oluşturma imkanı veriyor.

Cilt nemlendirmesine de katkı veren bu yeni ürün ile artık hastaların göz çevresi için doğala en yakın yöntemle çözümler sağlanabiliyor.

Uygulanışı kolay ve kısa zamanda etki sağlıyor

Göz çevresi için özel üretilen DNA ışıltısı ‘Nucleofill Eyes’ 15 günlük aralıklarla cilt ihtiyacı ve tipine bağlı olarak 2 ya da 3 seans uygulanıyor. Uygulama sırasında kanül ya da papül tekniğiyle işlem yapılıyor ve hemen sonrasında normal günlük yaşama devam edilebiliyor. Uygulama ilk etkisini yaklaşık 3 gün sonra göstermeye başlıyor ve seanslar tamamlandığında öncesi -sonrası fark net şekilde ortaya çıkıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.