ŞİMDİDEN YAZA HAZIRLIK

Bugün kendinde yapacağın faydalı her hangi bir değişim, var olan rutinin dışına çıkmak, 3 ay sonra iyi ki yapmışım dediğin, kalıcı bir duruma dönüşecektir. Ben de bu düşünceden yola çıkarak, uzun dönemdir ertelediğim pilates sınıfına tekrar başlamaya, ara ara yaptığım kardiyo egzersizini daha istikrarlı bir şeklide yapmaya, şeker alımını haftada bire indirmeye ve bloke olmuş kalça ve bacak yağlarımdan kurtulmak için yardım almaya karar verdim.

Harika kararlar gerçekten, dediğim gibi 3 ay sonra kendimde değişimleri gördükçe gaza gelip daha da sıkı sarılacağım değişimler.

Şu popo, bacak yağları için nasıl bir yardım alacaksın acaba dediğinizi duyar gibiyim , anlatayım, oldukça zahmetsiz ve uzun vadede etkisini daha da hissedeceğim birbirinin tamamlayıcısı 2 uygulama..

Biri Onda diğeri de Schwarzy

Sculpture Akatlar şubesinde uygulattığım bu iki kombine tedavi ‘Full Body Development’ yani Tüm Vücut Toparlama Terapisi bakın nasıl işliyor?

Onda Coolwaves denilen yöntem;

Yağ yakımı üzerine çalışıyor. Lokalize yağ ve selülit üzerinde etkili, bunu da adı üzerinde soğuk dalga terapisi şeklinde gerçekleştiriyor. Mikro dalgaların termal ısısı sayesinde kolajen ve elastin üretimi tetiklenerek, cildin toparlanması ve sıkılaşması da sağlanıyor.

İşlem sırasında kırılan yağlar, üriner sisteme karışarak uygulama sonrası süreç içinde doğal yollarla vücuttan atılıyor. Uygulamanın hemen ardından gözle görülür sonuçlar veren Onda Coolwaves ile hedeflenen etki seans sonrası 3. haftanın sonunda gerçekleşiyor. Gerekli görüldüğü takdirde 3. haftanın sonunda ikinci bir seans daha uygulanabiliyor. Zaman geçtikçe kişi işlemin etkilerini daha belirgin bir şekilde görmeye başlıyor. İncelmenin yanı sıra tüm bu süreçte de cilt her geçen gün daha da güzelleşiyor ve pürüzlü görünümler azalıyor. Her ne kadar tek seansta eti ettiği söylense de ben birkaç seansta çok daha etkili sonuçlar, gözle görünür sonuçlar alacağınızın altını çizmeliyim.

Bu arada işlem ağrısız ama burada uygulamayı yapan estetisyene çok iş düşüyor, zira alet aynı bölgede uzun süre kalırsa ısı oldukça yükselip rahatsızlık yaratabiliyor. Sadece 2 dakika gibi oldukça kısa bir zamanda, Onda 50 – 55 derece arası sıcaklığa ulaşıyor ve totalde 15 dakika sürüyor.

Editöre Not:

 • Onda Coolwaves’in herhangi bir yan etkisi yok.
 • Tek seansta etki etmekte.
 • Seans, bölge başına 15 dakika sürüyor.
 • Acı, yanık ya da ağrı hissi yaratmıyor.
 • Anestezik krem kullanmayı gerektirmiyor.
 • Ciltte tahriş oluşturmuyor.
 • İşlem sonunda ciltte hafif bir kızarıklık görülebilir ancak bu kızarıklıklar dakikalar içinde hemen ortadan kalkıyor.
 • Seans sayısı kişinin durumuna göre farklılık gösterebilir bu yüzden de gerekli görüldüğü durumlarda, işlemden 21 gün sonra 2. veya 3. seans uygulanabilir.
 • Seans ücreti, bölge başına 2.500TL…

Schwarzy ise kas yapımını destekleyen bir sistem.

Schwarzy’nin diğer kas geliştirme uygulamalarından farkı ise 3 farklı tedavi protokolüne sahip olması.

 • Lipid (yağ) azaltımına yönelik kas geliştirme programı olan Aerobik Mod
 • Kas tonunu iyileştirmeye ve güçlendirmeye yönelik Şekillendirme Modu
 • Kas gücünü ve kas hacmini artırmaya yönelik kas çalıştıran Güçlendirme Modu.

Bedeninizin ihtiyacı olan moda uygun Schwarzy ve Onda Coolwaves uygulaması beraber kullanıldığında hem lokalize yağ ve selülitlerinden kurtulmak hem de sıkılaşmak mümkün oluyor. Tabii tüm bu uygulamaları yaparken hareket etmek, karbonhidratı azaltmak, işlenmiş gıda ve şekeri hayatınızdan çıkarmak, bol su içmek yaptırdıklarınızdan kesin sonuç almanızı hızlandırıyor.

O halde ne yapıyoruz, bu kışı akıllıca kendimize yatırıp yaparak geçiriyoruz. Önümüzdeki yaz sizi görünce şaşırsınlar, olur mu!

More from Gözde Atakoğlu
YASTIKLI FONDÖTEN’İN RAHATLIĞI
Yastıklı fondöten’i daha önce duydunuz mu? Ne olduğu hakkında fikir yürütebiliyor musunuz?...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.