GÜZELLİK TAKVİYELERİ

Cilt en büyük organımız olmakla kalmıyor ayrıca yaşımızı ele veren ve en göz önünde organ olarak da çok özel bir yere konumlanıyor. Cildin güzelliği ve gençliği sadece dıştan topik olarak sürdüklerimizle kısıtlı değil, hatta içerden nelere maruz kaldığı, nasıl beslendiğimiz ve onu nasıl beslediğimiz başlı başına bir konu.

Genelde bir cilt rahatsızlıkları , egzama, rosacea ve akne gibi.. bağırsaktaki dengesizliklerden kaynaklanıyor. İşte size cildi içerden besleyecek ve güzel yaş almasına katkı sağlayacak takviyeler….

1. Spesifik bir saç, cilt ve tırnak takviyesi arayışında olanlar; bu dilediğiniz takviye güçlü antioksidanları, mineral ve vitaminleri içermeli. Takviyelerle cildin doğal UV savunmasını ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek elinizde. Balık yağı bu anlamda (Omega 3 yağ asitleri) en güçlü yardımcınız sayılacaktır. Vücutttaki iltihaplanmaları ortadan kaldırarak saç, tırnak ve cildi koruyup kuvvetlendirecektir.

2. Kırışıklık sorunu olanlar doğru kolajen içmeye, Kolajen, bağırsaklara ve eklemlere iyi gelmesi dışında cildin yapısını da hızlı bir biçimde onarmaya yardımcı olacaktır. Genelde hayvanlardan elde edilir kolajen peptitleri, güölü proteinlerdir, 35 yaş sonrası cildinin kırışma hızına göre almaya başlamalısınız.

3. Alfa Lipoik Asit (ALA) bilinen en güçlü antioksidanlardan biridir. Cildin kolajenini korumaya yardımcıdır ayrıca iltihaplanmalarla süper savaşır. Cilt yaşlanmasına karşı en başarılı takviyelerden biridir. Bu arada hafif ısınmış domateste yüklü miktarda vardır, yaz aylarında bu doğal takviyeden bolca faydalanmak doğru olacaktır.

4. Zerdeçal, daha doğrusu içerisinde ki kurkumin maddesi, bilinen en güçlü iltihaplanma karşıtı içeriktir. Yemeklerde karabiberle birlikte tüketirseniz faydasını görürsünüz ama yoğun miktarda almak gerekirse gıda takviyesi olarak kullanmakta fayda var.

5. Probiyotikler, bağırsakları kötü organizmalardan koruyor dolayısıyla bu cilt üzerinde yatıştırıcı etki yaratıyor.  Bağırsak ve cilt birlikteliğini düşünürsek , iyi bakterilerle dolu problemsiz bir bağırsak yapısı problemsiz ve güçlü bir cilt anlamına geliyor. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.