GÖRÜNMEZ YÜZ MASKELERİ

PHOTO CREDIT: BY CASS BİRD FOR VOGUE DECEMBER 2014

Bayram tatilinde uzun yola çıkacaklara duyurulur. Yolculuk sırasında bakım şart, özellikle de uçakla gidiyorsanız. Ancak gelin görün ki ekonomi sınıfında giderken biraz dikkat etmek gerek. Neticede öyle instagramda gördüğün kendi jetinde uçan bir ünlü değilsin. O halde buyurun buradan yakın, tuhaf bakışlara maruz kalmadan uygulanacak, etrafı korkutmayacak hatta dikkat bile çekmeyecek yüz maskeleri karşınızda.

Uzun uçak yolculuklarını çok seviyorum ancak yolculuk sırasında yüzümün gözümün şişmesi, cildimin normalden daha solgun görünmesi ve çıtır çıtır kuruması beni gerçekten mutsuz ediyor.

Uçuş sırasındaki basınç farkından ve yoğun klimadan dolayı çoğumuz bu kuruluk hissiyatından şikayetçiyiz.

Cildi nemlendirmek için yolculuk boyunca bol su içmek elbette çok önemli ama ne yazık ki yeterli değil. Cilde topik olarak da nem vermek gerekiyor. Daha yoğun içeriğe sahip olduğu ve daha hızlı şekilde cildi toparladığı için maskelerden faydalanmak en doğrusu.

– Ibuki maskenin en önemli özelliği ciltte bir tam gece uyumuşsunuz etkisi yaratması. Yani siz uçakta uyuyamıyorsanız bile cildiniz uyumuş gibi dinleniyor. Maskenin içeriğinde sıkıştırılmış C ve E vitamin kapsülleri var, bunlar uygulama sırasında patlayarak ince çizgi ve koyu halkaların görünümü azaltmaya yönelik çalışıyor.

Shiseido Ibuki Jel Dokulu Gece Güzellik Maskesi, 259 TL 80 mL

– Moisture Surge Overnight nem maskesi yolculuk süresince ciltte stres kaynaklı gelişen iritasyonu önlemeye ve sağladığı yoğun nem sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı.

Clinique Moisture Surge Overnight Nem Maskesi 185 TL 100 mL

-Nars’ın su bazlı ve aydınlatıcı özelliğe sahip maskesi yapısından dolayı her cilt tipine uygun. Yoğun nem sağlarken ayrıca içeriğindeki özel Light Reflecting Complex™ teknolojisiyle cildin doğal ışığını ortaya çıkarmak için de çalışıyor.

Nars Aqua Gel Luminous Mask 195 TL 75 mL

  • Çok yoğun antioksidan içeren Edelweiss çiçeği kök hücreleri Drops of Youth™ uyku maskesinin temel içeriği. İlk hedefi uçuş sırasında ciltte oluşan serbest radikallerle savaşmayı hedef almak. Özellikle gece uçuşları için ideal. Siz uyurken o çalışsın.

Body Shop Drops of Youth™ Uyku Maskesi 229,90TL 90 mL

– 3 dakika içinde hassas ve güçlü etkisini hissettiren bir maske. İçeriğindeki limon ve kayısı çekirdeklerinin hafif pütürlü dokusu sayesinde yumuşak bir peeling etkisi de var. Ferahlatan limon kokusu ve ıslak jel dokusu ile hem cilde hem de ruha iyi geliyor.

Dior Hydra Life Glow Better – Fresh Jelly Mask 290 TL 50 mL

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.