Yaz Defilelerinde Göze Çarpan Makyaj Trendleri

Mavi ve yeşile boyanmış gözler, kıpkırmızı dudaklar, pembe yanaklar, karamel tonlar ve ışıltılar; sezon defilelerinde öne çıkan trendler arasında. Yaz güneşini karşılarken makyajınızla da parlamayı ihmal etmeyin.

Kıpkırmızı

Bazen mat, bazen de parlak ama her seferinde kıpkırmızı bir rujla cesaretinizi vurgulayın, “femme fatale” kimliğinizi öne çıkarın.

Çarpıcı dudakları ille de soft renklerdeki bir göz makyajıyla dengelemek zorunda değilsiniz. Sessiz lüksün yanı sıra maksimal stilin, görkemli görünümlerin de öne çıktığı bir çağda abartmaktan ve dikkat çekmekten çekinmeyin!

Karamel tonlar

Moda dünyasına ve güzellik sektörüne damga vuran sessiz lüks akımını yansıtan karamel rengi; doğallığı ve sadeliğiyle dudaklardan tüm yüze, yanaklara, gözlere ve hatta tırnaklara yayılıyor. Karameli, turuncudan kahverengiye uzanan bir renk paletinde yorumlayabilirsiniz.

Camel tonuyla “no make-up” trendini uygularken hem çok gerçek, hem de çok “fresh” görüneceksiniz.

Ahluwalia
Alessandro Zeno

Yaprak eye-liner

İlkbahar-Yaz 2024 defilelerindeki renk patlamasıyla birlikte göz makyajında da canlı renklere rastlıyoruz. Mavinin yanı sıra çevreci bilinci hatırlatan yeşil renk, far ve eye-liner şeklinde kullanılıyor, göz kapağında çeşitli sanatsal görüntüler yaratıyor ve yüze enerji, gençlik, neşe bahşediyor.

Koyu tenliyseniz dore ve sarı yansımalar taşıyan sıcak yeşilleri tercih edebilir, açık ve soluk renkli bir cilde sahipseniz maviye çalan soğuk yeşilleri uygulayabilirsiniz. Anna Sui’nin yaptığı gibi tüm canlı renkleri karıştırmak da cesur bir makyajın alameti farikası. Ayrıca asimetrik çizgilerle yaratıcılığınızı zorlamaktan çekinmeyin!

Anna Sui
Mugler
Dries Van Noten

Roze yanaklar

Yüze sıcak ve enerjik bir görünüm veren pembe allıklar aynı zamanda elmacık kemiklerini belirginleştirerek gençlik de bahşediyor. Kuru bir cilde sahipseniz krem allıklarla cildinize hem nem, hem de renk katabilirsiniz.

Soluk ciltliyseniz pembe tonlarını, buğday tenliyseniz şeftali ve kayısı tonlarını tercih edin!

En solda New York Moda Haftası’ndan bir görünüm öne çıkarken ortada Alejandra Alonso Rojas ve sağda Prabal Grung defilelerinden makyaj örnekleri dikkat çekiyor.

Cilalı dudaklar

Dudaklara ışıltı, dolgunluk ve nem kazandıran, seksi ve ıslak bir görünüme imza atan lip gloss’lar yine ve yeniden makyaj trendleri arasında başı çekiyor. Hem gündüz, hem de gece makyajında kullanılabilen nude ve pembe tonlarındaki lip gloss’lar, doğallıklarından beklenmeyecek derecede iddialı ve provokatörler.

Lip gloss’u ister çıplak dudaklara, ister başka bir ruj ya da dudak kontürü üzerine uygulayabilirsiniz. Yoğun hayatlarımızda en kolayı, taşırma derdi de bulunmayan lip gloss’u hızlıca sürmek ve çıkmak. Üstelik bir yıldız gibi ışıldama garantisine sahipsiniz!

Tory Burch
Giorgio Armani

Makyaj artisti Ece Birsen makyaj dünyasının trendlerini ve tüyolarını Güzellik Yayında’ya anlattı…

  • 2024 yazının makyaj trendleri hakkında neler söyleyebilirsin?

Günümüzde artık makyaj trendi diye bir algının kaldığını düşünmüyorum. Tabii ki renk ve dokuyu belirleyen kurum veya bilirkişiler mevcut. Ama kendine yakışan ve rahat hissettiren her dokunuş bence bir trend.

  • Birkaç makyaj tüyosu paylaşabilir misin?

Kullandığınız kremin içine az miktarda fondöten karıştırmak hem daha hafif bir his, hem de daha ışıl ışıl bir görüntü sağlar. Renkli bir dudak balm’ı yanakta hem allık, hem de highlighter etkisi verir.

  • 2024 yaz sezonunun en beğendiğiniz ürünü hangisi?

Uzun zamandır merakla denemeyi beklediğim ve sonunda kavuştuğum Westman Atelier markasının tüm ürünleri beni heyecanlandırıyor.

  • En sevdiğiniz makyaj tekniği nedir?

Fırça yerine çoğu zaman parmaklarımı kullanmak. Mesela farı parmakla az az dokunarak sürmek veya fondöteni parmaklarımla ısıtıp cilde uygulamak. Çok daha homojen bir görüntü sağlıyor.

Written By
More from Selin Milosyan
DOPDOLU İÇERİKLİ İYİ YAŞAM ETKİNLİKLERİYLE YENİLENİN!
Mayıs ayını; bedeni ve ruhu dinlendiren çeşitli festivallerden iyi yaşam günlerine uzanan,...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir