YAŞLANMA KARŞITI ÇİÇEK: GÜL

Gül, çok eski zamanlardan beri kadınların bakım ve güzellik rituellerinde kullandıkları bir içerik. Hatta güzelliğine düşkün Kleopatra’nın gül yapraklarıyla süslenmiş süt banyoları yaptığı söylenir durur. Cildi rahatlatan, aromatik özelliğiyle feminen enerjiyi yükselten zarif çiçek gülün; cilde yaptığı iyilikler de say say bitmez!

Mesela;

  • Cildin pH dengesini koruyor.
  • İrritasyonu, kızarıklığı, egzamayı azaltmaya yardımcı olan bir anti-enflamatuar.
  • Nemlendirme ve canlandırma özelliğiyle taze görünüm sağlıyor.
  • Güçlü bir antioksidan. Antioksidan özelliğiyle hücreleri güçlendiriyor ve cilt yenilenmesine katkı sağlıyor.
  • Gözenekleri temizliyor, özellikle buhar sonrası gül suyu kullanmak kızarıklıkları azaltmaya yardım edip ve kılcal damarları sıkılaştırıyor.
  • Taze kokusuyla uyku öncesi sakinleştiriyor ve daha iyi bir uyku sağlıyor.

EVDE UYGULA! 

Gül suyu ve yağını kullanarak kişisel bakımında pek çok problem için yardım alabilirsin.

Yorgun gözlere imdat!

Bir göz pamuğunu gül suyunda beklet ve ardından gözüne uygula. Şişkinlik, yorgunluk, kızarıklığın nasıl azaldığına inanamayacaksın.

Aknelere savaş aç

1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı saf gül suyunu karıştır ve akneli cildine uygulayıp yarım saat bekle. Ardından su ile durula. Anti-enflamatuar etkisiyle sivilcelere neden olan bakterileri ondan iyi kimse temizleyemez.

Makyaj çıkarıcı

Denendi ve çok sevildi! Birkaç damla Hindistan cevizi yağı ve gül suyunu pamuğa damlatıp makyajınızı kolaylıkla silerken aynı zamanda cildinin nemlendiğini göreceksin.

Gelelim sevdiğimiz gül içerikli bakımlara;

İşte ilk 5.

1.Gülsha Tam Gül Suyu: (62 TL)

Isparta’nın dünyaca ünlü gülü rosa damascena yapraklarından elde edilen gül suyu aynı zamanda içerisinde saf gül yağı da içeriyor. Yoğun anti-aging etkisine sahip cildi temizlerken nemlendiriyor ve bakımını yapıyor. Ayrıca kokusu bilinen ve pek sevilmeyen gül suyu kokusundan da oldukça farklı .

 

2.Nivea MicellAIR Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu: (24,90TL)

Göz ve dudaktaki suya dayanıklı makyajı kolayca temizlerken, tonik etkisiyle gözenekleri sıkıştırarak cildi temizlemeye yardımcı oluyor.

3.NUXE Gül Yaprağı Hassas Tonik Losyon (75 TL)

Gül yaprağı özleri içeren bu tonik losyon cildi yatıştırıp canlandırarak makyajı ve kalıntıları temizlemeye yardımcı. Üstelik alkol de içermiyor.

4.Garnier Gül Suyu Rahatlatıcı Nemlendirici Botanik Krem: (26,90 TL)

%96 doğal kaynaklı içeriklerden oluşan bu krem cildi yumuşatıyor ve konfor sağlıyor. Doğal kaynaklı antioksidan içeriği ile de tüm gün şehir hayatında maruz kaldığımız zararlı dış etkenlerden de cildi korumaya destek oluyor.

5. The Body Shop British Rose Arındırıcı Peeling (90 TL): Elle toplanmış gül yapraklarının özlerini içeren jel dokulu peeling, cildi ölü hücrelerden arındırırken yumuşatıyor. Tüm cilt tiplerine uygun olduğunu belirtelim.

Written By
More from Lian Penso
4 ADIMDA SÜDÜRÜLEBİLİR GÜZELLİK
Son zamanlarda özellikle sosyal medyada dalga dalga yayılan iklim ve çevre duyarlılığı...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.