İLHAM PERİSİ: MERVE ÖZKAYNAK

Gerçek bir girişimci ruh, ilham kaynağı, motivasyon nedeni.  Herşey kurumsalda geçen yıllar ardından iş bilgisini ve kişisel ilgi alanlarını birarada kullanabildiği bir blog açmasıyla başlıyor. Sonra fark ediyor ki yazmak kadar konuşarak anlatmayı da çok seviyor. Sevdiği herşeyi birleştiriyor. Sonuç mu? 1,5 milyon takipçili bir You Tube kraliçesine dönüşmek.

 

 

İŞİNİN EN SEVDİĞİN VE SEVMEDİĞİN YÖNÜ NELER?

 

Sevdiğim yanı bir arada görmeye hayal gücümün yetmediği bir kitleye, milyonlara hitap edip onları etkileyebilmek. Tüm bunların ötesinde en güzel his o kadar insanın hayatına dokunup ortak bir paydada buluşabilmek ve kocaman bir aile olabilmeyi başarabilmek bence.

Sevmediğim yönünü şöyle anlatayım. Herkese açık bir iş yapıyorum ve bu iş inanılmaz dinamik. Yani ekranı kapatıp hayatınıza devam edemiyorsunuz. Sürekli hayatın içinde olup bunu işinize adapte etmeye çalışıyorsunuz. Ama bu duruma da alıştım.

BU İŞE BAŞLAMAK İSTEYEN BİR DOLU GENÇ VAR, ONLAR İÇİN BİRAZ RUTİNİNİ ANLATABİLİR MİSİN?

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor. Bu iş tüm arkadaşlarımın da söylediği gibi 9/6 bir iş değil. Kendi rutinim konusuna gelecek olursak… Ben artık bir ekiple işlerimi yönetiyorum. Markalı işlerimle ayrı bir ekip, video içeriklerimle başında benim bulunduğum ayrı bir ekip ilgileniyor. Kendi ekibimle haftada bir gün toplanıp o haftanın videolarını belirliyoruz. Sonrasında bir çekim takvimi hazırlayıp çekimlere başlıyoruz. Bir video çekimim ise günümün yarısını alıyor.

HADİ GÜZELLİK KONUŞALIM, CİLDİN ÇOK İYİ, GÖRÜNÜYOR, ONSUZ OLAMAM DEDİĞİN ÜRÜN VEYA UYGULAMALAR VAR MI?  

Aslında cildim çok da iyi değil. Ben mümkün olduğunca cildimi çok fazla yormadan, kimyasal ürünler, uygulamalara başvurmadan bakım yapmaya çalışıyorum. Makyajda az ama öz ürün felsefem var. Estee Lauder Advanced Night Repair vazgeçilmez ürünlerimden biri. Onun dışında şimdiye kadar herhangi bir estetik uygulama yaptırmadım. Sadece belli aralıklarla cildime derinlemesine temizlik yaptırıyorum.

 

 

SEN KİME GÜZEL DERSİN PEKİ? SENİN İLHAM PERİN VEYA PERİLERİN KİMLER?  

Scarlett Johanson, Charlize Theron, Margot Robbie çok beğendiğim kadınlar. Hepsinin de karakteristik yüzü var ve ne yapsalar yakışıyor…

BİRİNİ SEÇMEN GEREKSE…   

MASKARA MI -RUJ MU?

Maskara. Çünkü bakışları ve makyajı bambaşka bir yere getiriyor.

SONBAHAR MI- İLKBAHAR MI?

Sonbahar. Çünkü hüznüyle, rengiyle, makyajlarımda da hayatımda da bana ilham veriyor. Bir de ekim doğumlu olmamın da etkisi var galiba bunda.

SARI SAÇ MI?- KOYU SAÇ MI?

Sarı. Çünkü bambaşka bir hava katıyor size. Ama şu an yaşattığı kolaylık ve yaşadığım sorundan dolayı mecburen koyu saç.

PANTALON MU- ELBİSE Mİ?

Pantolon. Çünkü ben pantolonu işe ve günlük hayata, her türlü ortama uyduruyorum.

SABAH MI -AKŞAM MI?

Sabah. Günü yaşamayı seviyorum. Gece insanı değilim.

EYELİNER MI- KALEM Mİ?

Kalem. Eyeliner hiçbir zaman sevmedim. Yumuşak dağıtılmış kalem her zaman favorim.

KIRMIZI RUJ MU- NUDE MU?

Nude. Günlük hayatta kolayca tazelenebildiği için ve kendime daha çok yakıştırdığım için.

GEÇMİŞ Mİ- GELECEK Mİ?

Gelecek. Geçmişte yaşamak çok anlamlı gelmiyor. Geleceğimize bakmak daha akıllıca.

SİYAH MI-BEYAZ MI?

Siyah. Her zaman siyah en sevdiğim renk oldu.

KOZMETİK Mİ-KIYAFETLER Mİ?

Kıyafet. Çünkü kozmetik kulladığında bitiyor. Ama kıyafet anneden kızına geçebiliyor. Ben tam bir vintage tutkunuyum. Biraz onunla ilgili sanırım bu sorunun cevabı.

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir