ANNEMİZDEN BİZE KALAN 5 GÜZELLİK ÖĞÜDÜ…

a16cb12b6dcfb6b562e298d112067663

Geçenlerde lise arkadaşlarımla otururken konu annelerimizin zamanında bize verdikleri güzellik öğütlerine geldi. O dönem ısrarla söyleneni yapmak istemesek de şimdi düşününce keşke dinleseymişiz diyoruz. Hatta şimdi anne olunca aynı öğütleri kızlarımıza verdiğimizi fark ediyoruz.

Tüm annelere selam olsun!! Konu çocuklarımız olunca biz her zaman haklıyız…

Tırnak etlerini aldırma!: Zamanı geri alsak bana söylediği bu öğüdü kulağıma küpe ederdim, ama o zamanlar kulak ardı ettim. Ortaokul mezuniyetime manikürlü ellerle gittim ve şimdilerde her hafta manikür yapılması gereken bir tırnak yapısına sahibim. Tırnak etleri tırnak yatağını dış etkenlere karşı koruyor. Ne yazık ki tırnak daha uzun ve kusursuz görünsün diye manikür’le bu bölge temizleniyor, dolayısıyla güzel görünen ama sağlıksız tırnaklarınız oluyor.  Yapılması gereken; Çocuğunuza küçük yaştan tırnak etlerini ılık su veya kremle yumuşatarak geriye doğru itmesini öğretin.

Kaşlarını çok çatma!: En doğru uyarılardan biri ama hangimiz dinleyebildik hepimiz botox çocukları oluverdik. Şaka bir yana , alın kasları kontrol altına almayı öğrenebileceğimiz bir bölge. Kaş çattığımızı fark edebiliriz. Eskiden anneniz söylüyordu, şimdi kendi iç sesiniz: Çatma şu kaşlarını….Yapılması gereken; Genç kızlıktan itibaren kullanılan nemlendirici kremleri, çatık kaş çizgisini iki yana açarak uygulanması çatık kaş çizgisi oluşmasını önemli derecede engelleyecektir.

 

givenchy-julia-carine-fall1-480x33027d3b61ae7c273b0024d5e349001ae33746305f66c9b93e65620b5e0315cde54

 Kimbilir güzellikleri ve tarzlarıyla ünlü anneler kızlarına ne öğütlerde bulunuyordur?  Soldan sağa; Paris Vogue’un eski yayın yönetmeni Carine Roitfeld ve manken kızı Julia Restoin Roitfeld; Jane Birkin ve aktris kızı Charlotte Gainsbourg,; Kate Moss ve kızı Lila Grace

 

Kambur durma!: Söylemeyen anne yoktur diye düşünüyorum, zamanında dinleseydik şimdi duruşumuzu düzeltmek için pilates derslerine onca parayı bayılmayacaktık. Küçük yaşlarda dik durmayı öğrenmek süper önemli, ama bundan daha da önemli olan büyürken başımıza gelen hamilelik, kilo değişimi, emzirmek gibi duruşumuzu etkileyen dönemleri en az hasarla geçirmek. Yapılması gereken; Omuzlar asla içeriye dönmemeli, genç yaşta esnetme hareketleri hayatımıza girmeli.

Çok gülme!: En sevdiğim ve güldüğüm öğüt. Çok gülersen kırışırsın, çok gülersen diş etlerin çok görünebilir, resimlerde gözlerin çizgi gibi çıkabilir…vs. Annelerimiz hep gülmemizi ister ama uyarmadan da edemez, ne de olsa mutlu olmamız kadar güzel görünmemizi de çok isterler. Yapılması gereken; Yapılacak bir şey yok, anneler ne derse desin gülmek en güzel makyajdır.

Kaşlarını aldırma!: En doğru öğüt olduğunu düşünüyorum. O dönemler annemizin bize garezi varmış gibi gelse de aslında ilerde ne kadar haklı olduğunu anladığımız bir öğüt. Kaşları genç yaşlarda sıkça almak ilerde daha az çıkmalarına neden oluyor. Yapılması gereken; Kaşlarını alma demeyin, etkiye tepki olmasın! Sadece nerelere dokunup nerelere dokunamayacağını söyleyin. Kaş üstüne dokunmasın, bu kaşın şeklini ve bakışı değiştirir. iki kaş ortası ve kaş altında asimetri yaratan kaşları aldırmasına izin var.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.