İSTANBUL’DA FRANSIZ BİR SAÇ ARTİSTİ: MANDY GUERİN

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da yaşayan Fransız saç artisti Mandy Guerin’in Maçka’daki kuaför salonundaydım. Fransız stiliyle döşenmiş bu ‘tres mignon’ salonda insana kendini Avrupa’da gibi hissettiriyor.

Mandy Guerin bir yabancı gelin, İstanbul’da kendi saç stüdyosunu açmak istemiş ve bunu başarmış bir saç artisti. Maçka’daki minik salonunda kendisini ziyaret ettim, kendisi ve salonuyla ilgili notlarıma bir göz atın isterseniz, özellikle klasik kuaför salonu kargaşasından sıkılmış, butik servis almak isteyenlere duyurulur.

Mandy Guerin kimdir?

Fransa’da doğmuş büyümüş, 13 yaşından beri de kuaförlük sanatını öğrenmeye, icra etmeye çalışan bir isim. Fransa’da ünlü kuaför zinciri michel Dervyn yanında çalışmış, farklı atölye eğitimleri ve eğitimler almış. Ardından Fransa’da yine çok ünlü bir saç stilisti olan Alexandre de Paris’in defilelerinde çalışma imkanı bulmuş. Jean Claude Biguine gibi saç artistleriyle çalışmış ardından da evlenmiş ve buralara gelmiş. Mesleğini öyle çok seviyor ki İstanbul’da da bu işe devam etme kararı almış, hem de kendi stüdyosunda…

Neden burayı seçmelisiniz?

Çünkü sadece randevu sistemi ile çalışan bir salon, bekleme derdiniz yok. Kişiye özel bir servis alıyorsunuz ayırttığınız saat aralığında Mandy tamamen size ait.

Türkiye’deki kuaför salonlarında genelde erkekler çalışıyor, Mandy’nin kadrosu Fransa’da eğitim almış tammaı kadın saç artistlerinden oluşuyor, kadın gözü ne kadar farklı olur hepimiz biliyoruz di mi?

Stüdyo konum itibarıyla hem gözlerden uzak hem de çok merkezi. Kafa dinlemek ve kimseyi görmek istemediğiniz zamanlar için Mandy’nin salonuna gelip yenilenebilirsiniz.

Adres: Vişnezade Mah. Çavdarcı Sok. No: 10/2 Maçka

(0545) 357 61 98

Editörün notu: Mandy’nin ofisinde keyifli bir sohbet yaptık ancak henüz saçlarımı kendisine yaptırmadım, ancak instagram hesabında gördüklerim seçiminin doğal, uğraşılmamış saçlar ve renklerden oluştuğunu gösteriyor.

Dağınık Fransız topuzu nasıl yapılır?

‘Pretty Messy’ saçlar Fransızların olmazsa olmazıdır. Bunun için saçları gelişi güzel yani kusurlu bir şekilde, net olmadan at kuyruğu yapın , kuyruğun uçlarında maşa yardımı ile hafif bukleler yaparak, ardından bu bukleleri dağınık bir şekilde firkete yardımıyla tutturun. E Voila!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
BURCUNA GÖRE HEDİYE SEÇ!
  KOÇ:   ERKEĞİ: Koç erkeği zor bir insandır. Spora düşkünlükleri ile...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir