LEKE SAVAR KARBONAT

Karbonatın faydaları saymakla bitmiyor, mide asidini düzenlemekten tutun, ağız içi yaraların iyileşmesinde hatta dişlerin beyazlamasına kadar birçok farklı alanda kuvvetli etkisiyle yardımımıza koşuyor. İşte bu faydalara bir yenisini aha ekliyoruz, yaz sonrası çoşmuş cilt lekelerinin de üstesinden geliyor.

HAZIRLAMA:  İki kaşık hindistan cevizi yağı ve bir kaşık karbonatı iyice karıştırarak yumuşak kıvamlı bir karışım hazırlıyoruz.

UYGULAMA: Öncelikle cildin doğal bir şekilde, asidik bir yapıyla yüzeysel olarak arındırılması gerekiyor bu sayede karbonat cildin diğer katmanına daha rahat etki edebilecektir. Bu yüzden önce leke olan bölgede kestiğiniz limon veya lime dilimini iyice gezdirin. Limon en doğalından harika bir meyve asidi kaynağıdır.bir 10 dakika bekleyin, meyve asidi cilde iyice nüfuz etmeli.  Bu işlemden sonra yaptığınız karışımı cilde sürüp bir 15 dakika daha beklemenizi öneriyoruz. İsterseniz parmak uçlarınızla yuvarlak hareketler yaparak karışımı iyice cilde yedirebilirsiniz. Ardından da ılık suyla duruluyorsunuz. Hepsi bu.

UYARI: Çok kuru bir cildiniz varsa bu uygulamayı haftada bir yapmanız yeterli, 1 aylık bir kür olarak cildin verdiği reaksiyona göre devam eder ya da bırakırsınız. unutmayın limon asidiktir ve cildi ekstra kurutacaktır. Eğer yağlı ve karma bir cilde sahipseniz haftada 2,3 ideal.  İşlemi gece yapmanızda fayda var. Sabaha da Caudalie Vinoperfect tarzı gündüz de kullanılabilen bir leke serumu ile leke tedavinize devam edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.