6 ADIMDA VEGAN GÜZELLİK RUTİNİ

Özellikle Covid-19 pandemisinde vegan güzelliğe olan talep günden günde arttı. Durum böyle olunca da  hayvanlar üzerinde deney yapmayan artık aralarından seçip yapabileceğimiz birçok marka piyasada yerini aldı. Bizde sizler için daha temiz içerikli yeni bir güzellik rutini oluşturacağınız bir rehber hazırladık. Hadi gelin beraber bakalım!  

Yazar, Gizem Şakar

SAÇ BAKIMINA YATIRIM YAPIN

Biyotin, keratin, balmumu, jelatin, setil alkol, stearik asit… Bunlar şampuanlarda ve saç kremlerinde bulunan hayvansal kaynaklı bileşenlerden sadece birkaçı… Daha sağlıklı ve canlı bir görünüm için organik, hayvan dostu ve vegan içerikli sampuanlar ve saç kremleri kullanın. Aveda markasının tüm ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CİLDİNİZİ KORUYUN

Vegan cilt bakım ürünleri alırken içeriğinde hayvansal kaynaklı bileşenlerin olmamasına dikkat edin.  Buna temizleyicileriniz, serumlarınız, nemlendiricileriniz de dahil. Bizim favorilerimizden biri cilt bakım rutininizde kullanmayı seveceğiniz ve son damlasına kadar kullanacağınız Drunk Elephant! 

TEMİZ İÇERİKLİ KOKULAR

Şampuan ve saç kremlerinde olduğu gibi, deodorantların  ve vücut spreylerin çoğu  hayvanlar üzerinde test ediliyor ve arı poleni, kitosan, propolis,  üre ve stearik asit  gibi hayvan kaynaklı bileşenler içerebiliyor. Neyse ki, The Body Shop’un  birçok ürün alternatifi var. 

MAKYAJINIZI VEGANLAŞTIRIN 

GÖZ FARI

Göz farı ne kadar ışıltılı olursa o kadar dikkatli olmalısınız.  Çünkü bu parlaklığın incilerden, istiridyelerden veya midyelerden alınmış olma ihtimali var. Göz farınızı Milk Makeup, CoverGirl, Morphe gibi markaların vegan alternatifleriyle değiştirin.

RUJ

Balmumu karmine (Kırmızı böceği adı verilen bir böcek), ruj yapımında kullanılır. Rujların içeriğindeki renk ve koku maddelerinin hayvansal kaynaklı olmaması gerekmektedir. Bu nedenle tercih edilecek olan ürünlerin daha temiz içerikli vegan etiketine sahip olması önemli bir noktadır. Anastasia Beverly Hills, Too Faced , Josie Maran ve NYX gibi markaların vegan içerikli ürünleri tam sana göre! 

SAĞLIKLI TIRNAKLAR 

Göz farı gibi ojede  de pigmentlerin çoğu kabuklu canlılardan gelir..Metalik ve ışıltılı tonların hayranıysanız (Ve bununla yüzleşelim, kim biraz ışıltıyı sevmez ki?) bunun bazen balık pulları kullanılarak yapıldığını unutmayın! Bizim önerimiz doğadan aldığı ilhamla 6 renk ojeye sahip olan  Mara Love Naturally Doğal Vegan Ojeler

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir