CİLT NEME DOYSUN!

A girl is washing her face

 En büyük organımız olan cildimizin yapısı ne olursa olsun neme ihtiyacı var, yani yağlı bir cildiniz de olsa hatta akneyle savaşıyor da olsanız neme ihtiyacınız var. Özellikle de mevsim geçişlerinde bu konuya ekstra dikkat etmek gerekiyor. Cilde nem depolayan ürünleri kısaca yazdık, kendileri hem kıştan kalan bir matlıkla savaşıyor hem de alerji, hassasiyet.. gibi baharın yan etkileriyle …

 

SKIN CEUTICALS HYDRATING B5 NEM SERUMU

B Vitaminleri suda çözülür yani vücuttan  atılır bu yüzden sağlıklı br cilt için dışardan almak da çok önemlidir. Adı üzerinde vitamin B5 ile zenginleştirilmiş bu hyalüronik asit serumu akneli ciltler bile rahatlıkla kullanabiliyor. Derdiniz nemsizlikse, biraz konforsa çaresi ta kendisi.

 

CHANEL HYDRA BEAUTY CREME NEMLENDİRİCİ KREM

Cilt tipiniz ne olursa olsun nemsizlik probleminiz varsa o halde gündüz kullanabileceğiniz, harika bir makyaj altı bazı da yaratacak ürün karşınızda. Mavi zencefil ve patentli kamelya yağı ekstresi içerikleri bu kremi özel kılıyor. Zira bu içeriklerin su tutma gücü ve antioksidan etkisi oldukça kuvetli. Anlayacağınız ince kırışıklıklar, konforsuz mat bir cilt için mutlaka denemelisiniz.

DERMALOGICA HYDRABLUR MAKYAJ ALTI BAZI

Makyaj altı bazları adı üzerinde makyaj öncesi cilde uygulanan ve pürüzsüz bir zemin yaratan ürünlerdir. Cildi az biraz matlaştırır, gözenek görünümlerini kapatır. Bir de tüm bu özelliklerine ek olarak özel su tutucu kompleksler içeriyorsa bu ürün mutlaka satın alınır. Sezonun en iyi alışverişlerinden diyebiliriz. Bu arada kuru bir cildiniz varsa makyaj altı bazı kullanmanıza gerek yok, ya da sadece gözenek sorunu yaşadığınız yerlere bölgesel olarak sürebilirsiniz.

 

NUXE RELAXING FRAGRANT WATER VÜCUT SUYU

Vücut bakımı rituelinin finalinde kullanılıyor, sürdüğünüz kremin nemi cilde hapsetmesini sağlıyor.Havalar ısındıkça daha çok işinize yarayacak zira ferahlatıcı özelliği de bulunuyor Badem ve portakal aromalı kokusu sayesinde esktra parfüme bile ihtiyacınız kalmıyor.

 

PEKİ YA GIDA TAKVİYELERİ …

Bakınız Osman Müftüoğlu bu konuda ne diyor;

HYALÜNONİK ASİT: TEK BAŞINA FAYDASIZ!
‘Son birkaç yıl içinde popülerleşen bir başka destek de hyalüronik asit oldu. Hyalüronik asit, nemlendirici olarak cilt kremlerinin çoğunda zaten vardı. Şimdi ağız yoluyla da kullanılıyor. Özellikle sodyum hyalüranatın etkili olabileceği belirtiliyor ama ben tek başına hyalüranik asit hapı yutmanın ciddi bir faydasının olmayacağı kanaatindeyim. Hyalüronik asit kombinasyonlara konulabilir ve bu şekilde kullanılabilir. Tekli kullanım için zayıf bir ürün.’

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.