EVDE SAÇ TERAPİSİ YAPALIM!

Sık ve düzenli uygulattığımız boya, fön, maşa gibi işlemler saçlarımızı yıpratıyor. Kerastase tüm bu kötü alışkanlıklarımıza devam ederken saçlarımızı koruyacak ve onaracak yeni bir seri ile karşımızda

Kuaförüme çok güvenirim. Onu bir terapist gibi görürüm. Ve her şey üzerime geldiğinde kendimi onun koltuğunda bulurum. Her kadın gibi…

Ve yine her kadın gibi onun koltuğuna her oturuşumda bir işlem için oradayım ya saçlarıma fön çektiriyorum ya da boyatıyorum.

IMG_5568

Tüm uygulanan işlemlere ek olarak gündelik hayattaki sigara dumanı, egsoz gibi dış etkenler, beslenme alışkanlıklarımız, rüzgar, sıcak hatta soğuk gibi iklime bağlı değişiklikler de saçlarımızın ciddi anlamda yıpranmasına sebep oluyor.

Kerastase kuaförde yaptırdığımız uygulamalardan ve kuaför alışkanlıklarımızdan yola çıkarak saçlarımıza yardımı olacak bir , adı üzerinde saçın sorunlarıyla ilgilenen bir ‘terapist serisi’ hazırlamış.

En dikkatimi çeken özelliği tabii ki içeriği. Thérapiste Serisi’nin ileri teknolojik bir formülü var. İçeriklerin görevleri saçımızın yapıtaşı olan ve yıpranma sebebiyle zamanla kaybettiğimiz proteinleri yeniden saça kazandırmak. Bu ne işe yarıyor, saç teli kendini onarıyor, açık kalan pullar kapanıyor. Görünüşte sağlıklı ve kendinden parlak saçlara kavuşuluyor.

Bu serinin içeriğine saygımı artıran diğer bileşen ise Latince kod adı Myrothamnus Flabellifolia olan ve halk arasında diriliş bitkisi diye bilinen bir bitki türü. Bu şekilde çağırılmanın hakkını veriyor. Çünkü uzun yıllar yüksek sıcaklarda susuz bir şekilde canlılığını koruyabiliyor. Suyla temas ettiğinde de sanki hiçbir şey olmamış gibi tekrardan canlanıyor.

cure_therapiste

Seriyi tanıyalım…

BAIN THÉRAPISTE serinin şampuanı, yani saç banyosu. Harika bir kokusu var. Diğer şampuanların aksine fazla köpürmüyor. Bu hoşuma gitti, demek oluyor ki köpürtücü kimyasalların çok daha az kullanılmış. Kremsi bir dokusu olduğundan saçlar anında yumuşak oluyor.

MASQUE THÉRAPISTE Serinin saç tellerini yenileyen özel bakım maskesi. Yoğun bir kıvamı var. İlk uygulama sonrasında saçlar kadife kadar yumuşak.

SÉRUM THÉRAPISTE Çift etkili bakım serumu. Saç uçlarımda neredeyse hiç koruyucu tabaka kalmadı, kırıklarla dolu. İşte onlara biçilmiş bir kaftan. Kolay emilimli yapısıyla anında nüfuz ediyor. Ve sonraki fön, maşa gibi ısıya dayanan işlemler için de koruyucu kalkan görevi görüyor.

SOIN PREMIER THÉRAPISTE Serinin saç tellerini onarıcı bakımı. Sadece ince telli saçlara şampuan öncesi uygulamaları öneriliyor. Bilirsınız ince telli saçlara yoğun bakım uygulandığında saçlar ağırlaşır. İşte bu ürün hem bu yoğun bakımı veriyor hem de saçlara yumuşak bir düşüş kazandırıyor.

Saç telinizin yapısına göre bakımları ürünleri kullanım sıranız değişiyor. Buna göre;

KALIN SAÇLILARIN TAKİP EDECEĞİ SIRA: Bain Therapiste, Masque Therapiste, Serum Therapiste

İNCE TELLİLERİN TAKİP EDECEĞİ SIRA: Soin Premier Therapiste, Bain Therapiste ve Serum Therapiste

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir