Jennifer Aniston’ın Yeni Saç Kesimi Moda Olacak Mı?

Jennifer Aniston’ın saç rengi, kesimi hep bir konuşulur. Taa 90’lardan beri ya karamel yansımalı tatlı bal saçlarının peşindedir herkes ya da geniş çenesini özenle örten uzun katlı kesiminin.

Ama doğruya doğru asla Rachel Cut denilen ve 90’lara damgasını vuran, dizinin ilk sezonlarında Jennifer’In kestirdiği modelin fanı olamadım. Zaten oldukça gür saçları olan Jennifer’a neden o kesimin yapıldığını da asla anlamamışımdır. Ekstra kabarsın diye mi? Ama işte bir şey ünlü olmaya görsün. Herkesler pek bir konuşup kestirir olmuştu o modeli. Hayır yani naçizane Jennifer’a da yakışmıyordu ki, genç kolajenden dolgun, belki bir kaç kilo da fazlasıyla zaten yuvarlak olan yüzü bu saç kesimiyle iyice yuvarlak görünüyordu bence.

Herneyse sonrası şahaneydi ama, gerek rengi gerek kesimiyle Jennifer Aniston saçları diye bir durum oluştu. Ve bu yıllarca da sürdü. Ama asla aynı kalamadı, o sarılar zaman zaman küllü oldu, zaman zaman dore (bence kendisine en çok yakışan) kaküller bazen çenede son buldu bazen de elmacık kemiğinde… Sarı bazlı saçlarınız varsa bu bir klasiktir zaten ara ara koyulur ara ara çoşar sararırsınız.

2008
2009
2016

Aniston’ın saçları bu senenin ilk güzellik trendi olarak yine karşımızda! Zira 81. Golden Globes ödül törenine yeni bir kesimle ve kendisini uzun süredir görmediğimiz bir kısalıkta çıkıverdi. Dolce Gabbana imzalı siyah fistolu straplez tuvaleti ile klasik Jennifer Aniston tarzını koruyan sanatçı, red carpet’da neredeyse hiç risk almayan isimlerden. Pek çokları için sıkıcı da denilebilir ama zarif ve hoş görünmeyi her zaman başarıyor, bu da bir gerçek.

Aniston’ın Golden Globes ’24 gecesine katıldığı saçları ise yeni bir long bob tarzı. Yine tepe kısmı daha kabarık altlara doğru inceltilmiş saçlar. Genelde gür saçları olan kadınların kuaförlerden istediği ‘incelt biraz saçlarım rahat düşsün’ tarzı bir mantıkla kesilmiş gibi hissettim. Aniston’ın bunu dediğini hiç sanmıyorum zira saçlarına ancak bu kadar Türk kadınları hakim olabilir. İşin şakası bir yana Aniston yıllardır aynı kuaföre gidiyor, Chris McMillian hem Rachel Cut’ın yaratıcısı, hem de bu yeni long bob kesimin

Tören sırasında yakın görüntülerde de aslında saçlarının hem yaşa bağlı hem de kesime bağlı eskisi kadar gür olmadıklarını fark ettim, siz de fark ettiniz mi?

Şu bir gerçek ki Aniston kılık kıyafette Hollywood’da ve dünyada bir trendsetter ya da ikon olmamış olabilir ama konu saçlarıysa, iyi ya da kötü ne yaparsa olay olduğu ve konuşulduğu bir gerçek. O yüzden bu katlı long bob da seneye damgasını vurur diyorum…

More from Gözde Atakoğlu
GÜLÜŞ ESTETİĞİ HAKKINDA HER ŞEY…
Doyasıya gülmek ve bunu yaparken de rahat olmak, kendine güvenen bir gülüşten...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir