MAKYAJ ÇANTAMA GİRENLER 2

Yeni ürünleri denemeyi seven yazarımız Gizem Aydoğdu’dan yaza yakışır denemeler ve öneriler 

original_initial-wash-bag-natural
Harfli, kumaş makyaj çantaları, www.notonthehighstreet.com adresinden Türkiye’ye siparişle yollanıyor

Şeker pembesi yanaklar

Allık alışverişlerimde doğal tonlardan hiç şaşmam; gül kurusu, şeftali, bronz veya gözüme hangisi daha doğal geliyorsa… Yaz’ın gelişiyle daha canlı bir renk denemek istedim, Nars’ın Gaiety isimli rengini. Cart bir şeker pembe… Normalde almayı aklımın ucundan bile geçirmeyeceğim ama tuhaf bir şekilde karşı koyamadığım bu pembeyi sürerken çekindim, palyaçoya benzemekten korktum, çünkü pembe rengi görünüşte oldukça pigmentli ve kuvvetli duruyor. Ancak yumuşak dokusu sayesinde gördüğünüz renkten çok daha açık ve doğal bir etki yaratıyor yanaklarda. Sürdüğümde yüzüme hafif tonda bir şeker pembesi ferahlığı geldi, yüzüm aydınlandı, hani sanki yeni spor yapmışım, ya da hafif güneşte kalıp kızarmışım gibi  anlayacağınız ba-yıl-dım. Hep çantamda olsun…

NARSjpg

Sabun sıkılaştırır mı?

Bikinilere merhaba deme vakti gelmişken, Organicum markasının sıkılaştırıcı masaj sabunu ilgimi çekti. Bir sabun nasıl selülit giderir ve sıkılaştırır? Elbette içindeki aktif maddelerle… Biberiye, portakal, kekik, ısırgan otu gibi metabolizmayı hızlandıran organik yağlarla.. Bu yağların cildin derinlerine nüfuz etmesini sağlamak için de önce vücuduma kuru fırçalama yöntemini uyguladım. Sıcak suyla gözeneklerimi açtım ve sabunu life sürerek vücuduma dairesel masaj yaptım. Ürünü henüz yeni kullanmaya  başladım, selülitler için birşeyler demek için erken, ama basen bölgemde tenimin pürüzsüzleştiği bir gerçek. Sabunun kurutan etkisinin tersine; tatlı badem, üzüm çekirdeği ve zeytinyağlı içeriği sayesinde cildiniz nemleniyor. Bu sabun tatil’e götürülür.

pr_01_16_max

Çikolata kokan dudaklar…

Ambalajı bir çikolata kutusunu andırıyor, içini açıyorsunuz buram buram çikolata kokuyor. Mineral makyaj markası Jane Iredale’in “Chocoholicks” dudak parlatıcısı çikolata ihtiyacınızı tamamen giderebilecek türden. Kutunun içerisinde çikolatayla harmanlanmış 4 farklı tatda ve tonda  parlatıcı var; kan portakalı, espresso, ahududu ve acı biber. Sürdüğünüzde hafif parlaklık veriyor ve yapışkanlık hissi yaratmıyor. Çok kalıcı değil, fakat ambalajı yanınızda taşıyıp tazelemek için ideal. (Not: Kalıcı olmamasının sebebi tadına dayanamayıp yalanması olabilir)

jic-407_1z

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.