SONBAHARI SANATLA UĞURLUYORUZ

Yarısı yazdan kalma bu güzel sonbahar günlerini geride bırakırken; hepimiz birer birer mevsim geçişimizi tamamlayıp yeniden özlediğimiz o kışlık alışkanlıklarımıza dönmeye başlayabiliriz değil mi? Evet… Biz de haftanın yorgunluğunu atmak ve kışın gelişini kutlamak için en güzel yolun sanattan geçeceğini düşündük.  Sonbaharı ve haftayı sanatla uğurlamak isteyenler için birkaç öneri hazırladık..

CUMA, KONSER GÜNÜ


Haftasonuna Küba esintileriyle sıcak bir giriş yapmak için:
Emir Ersoy “Rhythmic Hands” konseri

Emir Ersoy’un piyano ve perküsyonun enerjisini birleştirdiği projesi bu kez Touche sahnesinde, 29 Kasım’da seyirciyle buluşuyor. Küba’nın en önemli davulcularından William Cardoso, Adrian Gustavo ve Aleixi Contreras’ın Küba ruhunu, perküsyonun sıcak ritimleri ile birleştireceği gecede müzisyenlere sahnede Türkiye’nin baş gurusu Caner Üstündağ eşlik edecek.

CUMARTESİ, TİYATRO GÜNÜ


“Yorucu bir haftanın sonu en iyi oyun izleyerek çıkar” diyenler için:
Ormanlardan Hemen Önceki Gece Bernard-Marie Koltès’in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı ve üç sezon üst üste seyirciyle buluşan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunu Das Das’ta oynanıyor.

PAZAR, SERGİ GÜNÜ


Rengarenk bir başlangıç için, pazarı da çılgın bir sergiyle kapatmaya ne dersiniz?
Andy Warhol orijinal eserleri sergisi Uniq Expo’da Warhol’un “Marilyn Monroe”, “Campbell Soup” ve “Flowers” gibi ikonik işlerini de içeren 90 orjinal eserine; Haring, Lichtenstein, Rosenquist ve Indiana’nın Türkiye’de ilk kez sergilenecek 40 eseri eşlik edecek.

 

ALTERNATİF ARAYANLAR İÇİN

Masterpiece Galata;

Masterpiece Galata’da haftasonun boyunca yapılan resim ve heykel atölyeleri çok hoş bir seçenek olabilir.

 

Beyond Bollywood;

Renkli, cıvıl cıvıl bir müzikal önerisi: Beyond Bollywood Zorlu PSM’de.

Avni Lifij sergisi;

Elbette, kasım ayı önerilerimizden, muhteşem Avni Lifij sergisi bu hafta sonu sanata doymak isteyenleri Sabancı Müzesinde bekliyor olacak.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.