Saf Nane İle Derinlemesine Temizlenmiş Gözenekler!

yves rocher pure menthe kömür maske

Yves Rocher uzun zamandır gözenekler için aradığımız komple bir bakım setini  karşımıza çıkararak bizi tam kalbimizden vuruyor. Yves Rocher laboratuvarlarının bitki biliminde derin araştırmalar sonucu geliştirdikleri, yüzde 94’den fazla doğal içeriğe sahip, biz kadınlar kadar erkeklerinde kullanabileceği, yepyeni serisinin adı : Pure Menthe. Yani tam tercümesi Saf Nane.

Adı üzerinde serinin ana içeriği Fransa’nın Bretanya bölgesinden elde edilen organik nane, cildi ferahlatarak arındıran seriyi gelin ürün ürün inceleyelim:

PURE MENTHE – GÖZENEKLERİ DERİNLEMESİNE ARINDIRAN SİYAH NOKTA KARŞITI KÖMÜR MASKE:

Serinin yıldız ürünü işte bu maske, zira cilt tipiniz ne olursa olsun gözeneklerin derinlemesine temizleyen ve siyah nokta oluşumunu önemli derecede engelleyen yüzde 98’den fazla (evet yanlış okumadınız ) doğal içeriğe sahip bir ürün.

Bitkisel kömür ve organik nane ikilisine sahip maske ilk kullanımdan itibaren fark yaratıyor. Kuru bir cildim olmasına rağmen ne yazık ki burnumun üzerinde siyah noktalar oluşabiliyor. 2 haftada 1 kez olmak kaydıyla yaklaşık 1 aydır bu maskeyi uyguluyorum, siyah noktaların gözle görünür şekilde azaldığını içtenlikle söyleyebilirim. Cildinizdeki siyah nokta probleminin yoğunluğuna göre haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.

Yüzde 94’den fazla doğal içerikleri kadar sürdürülebilir eko tasarımlı ambalajları da bu seriye dair sevdiğimiz özelliklerden.

PURE MENTHE – GÖZENEKLERİ DERİNLEMESİNE ARINDIRAN YÜZ YIKAMA JELİ

Paraben, silikon, mineral yağ ve sülfat içermeyen doğaya süper saygılı, vegan bir yüz yıkama jeli. Ana içeriği yine organik nane. Kullanıcıların yüzde 92’si temizlenmiş bir cilt ve anında mat bir görünüme kavuştuklarını söylemişler, jel dokusu ve ferahlatan içeriği ile gözenek bakımının ilk adımını oluşturuyor. Karma ve yağlı ciltler için ideal bir temizleyici.

PURE MENTHE – 3’Ü 1 ARADA SİYAH NOKTA KARŞITI GÖZENEKLERİ DERİNLEMESİNE ARINDIRAN PEELİNG ETKİLİ YÜZ YIKAMA JELİ

Selülozdan elde edilen peeling etkili mikro partiküllere sahip. Bu partiküller, sayesinde en inatçı siyah noktaların bile üstesinden gelebiliyor. Yüzde 98 oranında doğal içeriklerden oluşuyor. Sülfatsız, parabensiz, renklendirici, silikon ve mineral yağ içermediğinin de altını çizelim. Cildine saygılı evrene de saygılı!

PURE MENTHE – YAĞ DENGELEYİCİ VE ARINDIRICI YÜZ VE MAKYAJ TEMİZLEME SUYU

Karmadan yağlıya dönük ciltlerin keyifle kullanacakları bir ürün. Yüzde 98 oranında doğal içerikleri, su bazlı dokusu ve vegan formülüyle yüzünüzü veya makyajınızı temizlerken gözenek bakımı da yapmanızı sağlıyor.

PURE MENTHE – ANINDA MATLIK SAĞLAYAN PUDRALI TONİK

Yüzde 98’den fazla doğal içeriği içinde beyaz kil bulunan bu çift bazlı pudralı tonik, karma ve yağlı ciltlerin vazgeçilmezi olacak türde bir ürün.  Özel formülü sayesinde sürüldüğü cildin anında serum üretimini dengeler, cildi fazla sebumdan arındırır.

PURE MENTHE – GÖZENEK SIKILAŞTIRICI DERİNLEMESİNE ARINDIRICI PEELİNG

Kayısı çekirdeği ve selülozdan elde edilmiş tanecikleri ile cildi temizlerken aynı zamanda da tıkanık gözenekleri arındırır. Ana içeriği organik nane ile her kullanımda ferahlık ve tazelenmiş his ise cabası.

PURE MENTHE – YAĞ FAZLASINI ANINDA EMEN MATLAŞTIRICI KİL MASKESİ

Yüzde 99’dan fazla doğal içeriğe sahip bu kil maskesi gözeneklerin sıkılaşmasındaki en büyük yardımcılarımızdan biri. Serideki diğer arkadaşları gibi o da paraben, silikon, mineral yağ içermiyor. Uygulandığı ilk andan itibaren yağ dengesi kontrol altına alınmış daha bir mat cilt yaratıyor.

Pure Menthe serisini daha yakından tanımak ve deneyimlemek için tıklayın.

More from Gözde Atakoğlu
BİTKİLERİN GÜCÜ ADINA…
  Kullandığınız kozmetiğe ne kadar güveniyorsunuz? Eğer Raen’i kullanıyorsanız , bu sorunun...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir