AMELİYATSIZ GENÇLEŞME TABİKİ MÜMKÜN!

Cildimize sürdüğümüz kozmetikler bir yere kadar etkili, asıl yaşımızın iyisi olmakta en büyük yardımcımız düzenli yaptırılan, yaşlanma karşıtı uygulamalar. En yeni ve çok etkili iki yöntem var ki bakım rutininize almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

 

Doğruya doğru cilde yapılan uygulamalar olmadan ne onca para verip sürdüğümüz kremin, ne organik diye yediğimiz sebzelerin ne de keyifsiz tadına aldırmadan zar zor içtiğimiz kolajenin faydasını tam göremeyiz. Yenilikleri yakından takip eden Estemia Güzellik Merkezi’nde son olarak iki farklı uygulama ile tanıştım.

Her ikisi de ameliyatsız genç görünmemize destek olan bu uygulamalardan ilki, özellikle 40 yaş sonrasına önerilen östrojen bazlı bir bakım olan pink peel, diğeri de enjeksiyon gerektirmeden birçok farklı bakım uygulaması yapan hyaluron pen. Gelin yakından bakalım…

KAYBETTİKLERİNİ GERİ KAZANDIR!

40 yaştan itibaren hormonal olarak hızlı bir değişim sürecine giriyoruz. Ciltteki birçok sorun da tetikleniyor.  Kadının en önemli hormonu olan östrojenin azalmasına bağlı olarak

bu dönemde cilt daha donuk, daha konforsuz, ışıltısını yitirmiş ve yorgun görünüyor. Çünkü hücrelerin bölünmesi yavaşlıyor, cildin kendini yenileme hızında düşüş oluyor. İncelen ve hassaslaşan cilt alerjiye, yaralanmaya, kırışmaya ve sarkmaya daha da yatkın hale geliyor.

NASIL İŞLİYOR?

Pink peel, içerisinde doğal östrojen hormonu ile formüle edilmiş bir bakım. Bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış bir fitoöstrojen olan ‘kudzu ekstratı’ içeriyor. Soyadan 30 kat daha güçlü bir doğal östrojen kaynağından söz ediyoruz. Buna ek olarak içeriğinde hidrolize kolajen, elastin,antioksidanlar, hyalüronik asit gibi yaşlanma karşıtı bakımın olmazsa olmazları bulunuyor. Laktik asit ve asetik asit gibi içerikleriyle de cildin nem oranında düzenleme yapıyor, cilt alt katmanlarında da uyarıcı bir etki yaratıyor. Uygulama sırasında öyle cildinize enjeksiyon yapılması, batma,çıkma gibi işlemler yok. Pink peel klasik bir cilt bakımı rutini şeklinde uygulanıyor. Finalde DD smart lifting etkili maskesi ciltte 25 dakika kadar kalıyor ve maske sonrası daha ilk uygulamada ciltteki aydınlanmayı ve konforu açıkça görebiliyorsunuz.

 

PEKİ YA HYALURON PEN ?

İkinci işlem iğneli uygulamalardan korkanların seveceği türden. ‘Hyaluron Pen’ isimli bir cihaz. Bu kalem formlu aletin alameti farikası dolgu, mezoterapi gibi iğne ve kanülle yapılan  birçok uygulamayı yapabiliyor olması. Hem de morarma, şişlik ve acı olmadan… 

 

Hyaluron pen, dudaklara dolgu uygulamalarında özellikle iyi sonuçlar veriyor zira tek bir girişle tüm dudağa dolgu maddesi eşit olarak dağılıyor. Siz de iğneden çekiniyor, bu tarz bakımlara gidemiyorsanız Hyaluron pen ile tekrar bir düşünmenizi isterim.

 

 EN YENİLER İLK ORADA:  ESTEMIA GÜZELLİK MERKEZİ

Estemia Güzellik Merkezi, tam tamına 11 yıldır Kemerburgaz Göktürk’te bulunuyor.Orada yaşayanlar zaten merkezin müdavimi. Özellikle de ünlüler. Üşenmeyip İstanbul’dan hatta yurtdışından gelen hastaları bir dolu. Merkezi bu kadar özel kılan, bence kurucusu uzman estetisyen Canan İstanbullu. Uzun yıllar Fransa’da yaşamış hatta estetisyenlik eğitimini de orada almış İstanbullu, yenilikçi bakış açısı, estetik gözü ve araştırmacı yönüyle sektörde güvendiğim isimlerden biri. Sık sık yurt dışına yaptığı geziler sayesinde en yeni uygulamaları, makineleri, yenilikleri ilk onun merkezinde deneyimleme şansına sahipsiniz. Onun elinden bu bahsettiğim uygulamaları yaptırmak için Göktürk’e yolunuz düşerse …demeyeceğim bir şekilde yolunuzu düşürmeye çalışın artık.

Adresi: Göktürk Merkez Mahallesi, Belediye Caddesi Kemerlife 21 Çarşı No: 26/223, 34077 Eyüp

Estemia Güzellik Merkezi’ndeki tüm yenilikleri ve yaptırabileceğiniz uygulamaları @estemia adresinden takip  edebilirisiniz.

 

Merkezi bu kadar özel kılan, bence kurucusu uzman estetisyen Canan İstanbullu. Uzun yıllar Fransa’da yaşamış hatta estetisyenlik eğitimini de orada almış İstanbullu, yenilikçi bakış açısı, estetik gözü ve araştırmacı yönüyle sektörde güvendiğim isimlerden biri.

More from Gözde Atakoğlu
MAKYAJ FIRÇALARI NASIL TEMİZLENİR?
Makyaj fırçalarını nasıl ve neyle temizlemek gerektiğini biliyor musunuz?
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir