SAÇ BAKIMINDA EN İYİ TARAK VE FIRÇA HANGİSİ?

Deniz,  havuz, kum, güneş… Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi ?  Ya saçlarımıza verdiği zarar.  Deniz  suyu ,  havuz kloru saçınızın kurumasına ve zarar görmesine neden olur. Saçınızın deniz ve havuz sonrası kolayca taranıp, şekil almasını istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız...

Yazar: Gizem Şakar

1- Tangle Teezer 

Tangle Teezer 169.50 tl

Tangle Teezer, 1978 yılında Shaun Pulfrey tarafından  İngiltere de kurulan  bir  saç fırçası üreticisidir . Ürünleri Türkiye de dahil olmak üzere yetmiş ülkede satılmaktadır. Tangle Teezer The Ultimate Finishing saç fırçası saçlarınızdaki karışıklıkları kolayca açmak, saçlarınızı hızla şekillendirmek ve taramak için tasarlanan uzun saplı bir saç  fırçasıdır. Tüm saç tipleri için uygundur. Saçlarınızı tararken kırılmasını ve elektriklenmesini önler. Ultimate Professional Finishing Hairbrush,  Tangle Teezer markasının en iyi saç fırçasından biridir.

2- Moroccanoil Seramik Fön Fırçası 

Moroccanoil 172.90

Moroccanoil seramik bir yapıya sahip olan yuvarlak bir fön fırçasıdır. Bu saç fırçası iyon etkisiyle saçınıza eşit miktarda ısı dağıtırken aynı zamanda  nemi saçınıza hapseder. Bu fön fırçasının her saç uzunluğu için birbirinden farklı boylarıda bulunmaktadır. 

3- The Body Shop Bambu Saç Fırçası

The body shop: 71.94 tl

Düz, dalgalı, kıvırcık, bukleli her saç tipine uygun  yapıda  tasarlanmış olan The Body Shop bambu saç fırçası saçlarınızdaki düğümleri kolayca açmanızı ve saçınıza  hemen şekil vermenizi sağlar. Saçınızın kabarmasını önler.Bambu dişleri  sayesinde saç derinize  masaj yaparken kan dolaşımınızı arttırır. 

Öneri; Bambu saç fırçaları satın alırken saç fırçasının hem uçlarının hem de gövdesinin bambu olmasına dikkat etmelisiniz

4- Dyson Fön Fırçası

Dyson 249 tl

Saçlarınızı şekillendirirken aynı zamanda hacimleşmesini sağlayan bu fön fırçası delikli başlığı ile saça ısıyı eşit olarak dağıtır. Her saç tipine uygundur. Her saç boyu için  farklı ölçüleri vardır. 

5- Aveda Ahşap Saplı Saç Fırçası

Aveda 169 tl

Uzun ve sert fırça dişleri ile  saçları kolayca tarayan, saç derisine bakım yapan ahşap saplı bir saç fırçasıdır. Bu fırçanın en önemli özelliği ortasının boş olarak tasarlanmış olmasıdır. Bu boşluk saç fırçasını yıkadıktan sonra suyun kolayca akmasını sağlarken aynı zamanda bakteri oluşumuna engel olur. 

Öneri: Saçlarınızdaki düğümleri açmak, saçınızı kolayca  taramak ve düzleştirmek için saç fırçasını dikey, saçınızı pürüzsüzleştirmek için saç fırçanızı yatay tutmalısınız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.