EN GÜZEL HEDİYE…

Hediye seçmek bir sanattır ve bu sanatı hakkıyla yerine getirmemizi sağlayan da belli başlı markalar vardır. Ne alırsanız alın sizi asla yanıltmazlar, paketi açanın yüzünde sırasıyla şaşırma, keşfetme ve beğenme ifadelerini görürsünüz. Benim için makyaj denince Benefit bu listenin ilk başlarında geliyor, neden mi?

Renkli ambalajları içimizdeki küçük kız çocuğunu bir şekerci dükkanına girmiş gibi mutlu ederken etkili içerikleri, pratik kullanımları ve tatmin edici sonuçlarıyla da güzel ve iyi görünmek isteyen dişi  tarafımızı ele geçiriyor.  Hadi doğru söyleyin hanginiz Sephora’da reyonlar arasında gezinirken Benefit’in o tatlı pembe kaş bar’ı önünde durmadı, kaşını boyatmadı. Kimi zaman belki sadece ambalajına vurulup aldığı bir ürünün müdavimi olmadı. O kadar fazla kült ürünü olan bir marka ki, bu başarısında memnun edici sonuçlara sahip kullanışlı kozmetikler yaratması kadar, hemen satın alma isteği yaratan ambalajlarının ve yaratıcı ürün isimlerinin de kuşkusuz payı çok büyük. Mesela adının hakkını vererek, kirpiklerde takma kirpik etkisi yaratan They’re Reall (Onlar gerçek) isimli bir maskarayı kim merak edip de denemek istemez ki?

GÖZDE’NİN GÖZDELERİ

İtiraf ediyorum Benentint’i (199 TL)  birçokları gibi önce oje sanmıştım. Sonra onun muhteşem doğal  bir renge sahip  likit allık-ruj olduğunu keşfettim, o günden beri de aşığım.

High Beam (199 TL) ve Whatt’s Up (329 TL)  her ikisi de çok başarılı aydınlatıcılar. High Beam likit formlu olduğu için biraz daha yaz döneminde tercih ediyorum, stick formlu Whatt’s Up pratik kullanımı ve dozunda ışık vermesiyle günlük makyajımın vazgeçilmezi.

The POREfessional (189 TL),  anında gözeneklerin görünümünü küçültüyor, yarı saydam dokusuyla pürüzsüz ve ipeksi bir ten yaratıyor.  Kuşkusuz Benefit ailesinin en yaratıcı isme sahip ürünü (Pore=Gözenek, POREfessional: Gözenek Profesörü gibi bir şey)

Kaş deyince akla hemen o gelir, Benefit, benefit…  Dünyanın bir numaralı kaş markası sloganını sahiplenmiş bir markadan bahsediyoruz. Kaş şekillendirme konusunda  o kadar etkili ürünleri  var ki. Benim favorim 24- Hr Brow Setter (289 TL) kaş sabitleyici renksiz jel, uzun saatler kaşları oldukları yere konumlandırıyor ve yaramazlık yapıp düşmelerine izin vermiyor. Yapay, yapıştırılmış gibi bir etki de yaratmıyor. 

Işıltısız bronz pudra bulmak sandığınızdan daha zordur. Benefit’in mini Hoola (199 TL)  bronz pudrası mat dokusuyla hem gölgelendirme yapmak hem de gerçek bronz ten etkisi yaratmak için ideal. En ufak çantaya dahi giren minik boyu ise bonusu.

SEÇ BAKALIM!

Benefit bunu hep yapıyor, her Aralık ayında acaba bu sefer ne süprizler bekliyor, nasıl paketler hazırlanmış diye meraklandırıyor bizi. İşte karşınızda farklı karakterlere özel hazırlanmış 2020’nin hediye kofreleri…

BADGAL ON THE BONE:  Varla yok arası makyajdan hoşlananlara..539 TL 

 İçindekiler: BadGal Bang maskara+ The POREfessional baz+ Hoola mat bronz pudra 

BEAUTY THRİLLS Maske taktığımız şu günler için ideal. Ten ve göz makyajını severlere…  349 TL

 İçindekiler:  The POREfessional baz (mini boy) + Roller Lash in black shade maskara (mini boy) +Gimme Brow kaş jeli (mini boy)

BRING YOUR OWN BEAUTY İçinde yok yok, gerçek makyaj tutkunlarına..699 TL

İçindekiler: They’re Real! Maskara ( orijinal boy) +Gimme Brow kaş jeli ( orijinal boy) + Hoola mat bronz pudra (orijinal boy) +The POREfessional ( mini boy) 

CHEERS MY DEARS : Gündelik, temel bir makyaj isteyenlere… 879 TL

İçindekiler: BADgal BANG! Maskara+ Precisely, My Brow Pencil kaş kalemi +The POREfessional baz+ Hoola mat bronz allık

LIFE IS A PRETTY PARTY : Işıltılı bir ten dileyenlere…Sınırlı sayıdaki bu özel set sadece Sephora.com.tr’da satışta bulunuyor…539 TL

İçindekiler: BADgal BANG! maskara (orijinal boy)+ ışıltı ve aydınlatıcı etkili Dandelion toz allık (orijinal boy)+ The POREfessional  baz (mini boy) 

PARTY CURL : Partilerin aranılan isimlerine…679 TL

İçindekiler: Gimme Brow+ no. 3( orijinal boy) + Roller Lash maskara (orijinal boy)+

The POREfessional ( orijinal boy) +Roller Liner Eyeliner (mini boy) 

YOUR B RİGHT TO PARTY: Cilt bakımına düşkün arkadaşlara…479 TL

İçindekiler:

Total Moisture Facial Nemlendirici ( orijinal boy)+

Browvo Conditioning Primer Kaş Beslemeye Yardımcı Serum ( orijinal boy)+

The POREfessional baz ( mini boy) + It’s Potent! Eye Cream koyu halkalar için aydınlatıcı göz kremi (delüks boy) 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.