GELİN MANİKÜRÜ’NDE SON MODA

Sevgili gelin adayları , gelin maniküründe en sevilen trendleri sizin için araştırdık…

Bahar aylarının gelişi benim için iki şeyi haber verir, yakında yaz gelecek ve düğünlere gidilecek…

Düğün konusu bu yıl itibariyle benim için daha çok önem taşımaya başlıyor zira artık sadece konuk olarak değil bir nevi danışman olarak da düğünlerde bulunacağım. Gelin adaylarına güzellik danışmanlığı servisi vereceğim. Bununla ilgili detaylı bilgiyi sitede bulabilirsiniz , gelelim asıl konumuza; şimdilerde gelin başı, gelin makyajı kadar önemli bir diğer konu da gelin manikürü…

Bir dönem gelin manikürü demek ‘French’ manikür anlamına gelirdi. Her gelin French yaptırırdı. Şimdilerde French, geleneksel rakı beyazı ve beyaz  renkte oje ikilisinden uzaklaştı, daha çok  toz pembe ve tonlarına kaydı. French hala popüleritesini koruyor  ancak şimdilerde gelin manikürüne ait pek çok farklı alternatif üretildi.

İşte bazıları;

 Metalik French : Tırnağın uç kısmına yoğun gümüş veya altın tonlarında oje kullanılarak yapılıyor. Tırnağın geneline ise mat renkler tercih ediliyor. Özellikle gümüş pembe ve kırık beyazla, altın ise bej ve ailesi tonlarla süper yakışıyor

main.original.585x0
GÖRSEL: WWW. BYRDIE.COM

Eğri French : Bu French de ise klasik düz çizgi yerini eğri veya asimetrik şekilde çekilmiş çizgiye bırakıyor. Modern ve orjinallik sever bir gelin adayı iseniz bu model manikür, klasik French’e kesinlikle iyi bir alternatif.

2015-04-01-12-45-43.png

Işıltı Efekti : Nude tonlarda veya pastel pembe ojeler üzerine uygulayabilirsiniz. Doğal bir ışıltı efekti yakalamak için, düz renk sürülen ojeniz henüz kurumadan tırnağın uç kısmını  arzu ettiğiniz renkte sime batırın. Günlük kullanımdan çok özel günler ve geceler için ideal bir model.

2015-04-01-12-45-02.pngKlasik Pastel: Tek renk ve birkaç kat sürülmüş pastel tonlar özellikle de pembe, gelinlerin en çok tercih ettiği model. Beyaz gelinliğin soft pembe ile uyumu, yarattığı temizlik ve masumiyet hissi bu renkleri gelinlerin favorisi yapıyor.

PhotoGrid_1427893425826
Tırnaklarda Essie’nin Ballet Slippers isimli rengi kullanılmış GÖRSEL: WWW.ESSIE.COM

Gelelim bu sezonun favori gelin manikürü renklerine;

covers_Y0003550-F000355294
Dior’un toz pembe renkli 294 no’lu Lady’si zarif, aynı zamanda klasik bir gelin olmak isteyenler için ideal.
Nail Lacquer_Nail Restage_LILAC ROSE_310_pack shot_high res
Dolce Gabbana’ya ait lila ve pembe karışımı 310 numaralı Lilac-Rose ise gösterişsiz bir gösteriş , gizli bir iddia isteyenlere önerilebilir.
943-10153-6928_BAMBOOWHITE_M
Victoria Beckham’ın NailsInc ile birlikte çalıştığı ikili oje koleksiyonu gerçekten çok şık. Gelin adaylarına düşün günü için hem Bamboo White isimli pudramsı beyaz ojeyi, balayı içinse ateş kırmızısı olan Judo Red’i öneriyoruz

 

 

covers_Y0003550-F000355660
Dior’un bu sezon çok konuşalacak bir diğer rengi ise 660 numaralı Glory… Özellikle beyaz çiçekli gelin buketi taşıyanlar canlı renkte oje sürmeli. Ojenin mercan-oranj tonu, dikkati hem ellerinize hem de buketinize çekecektir.
Chanel-Makeup-Collection-for-Spring-2015-Le-Vernis
Chanel’in bahar sezonuna ait farklı renklierde koleksiyonu, modern ve orjinal bir gelin olmayı hayal edenler için ideal. Gri-lila Tenderly ve sıcak fuşya Desirio beyaz tenlilere çok yakışırken, sedefli- nil yeşili Paradiso ise koyu tenlilerde kendini gösterecektir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.