KIŞI SEVMEMİZ İÇİN 5 GÜZELLİK NEDENİ

ETKİLİ CİLT BAKIMLARI

Kış eşittir uzun geceler anlamına geliyor. Gün ışığı azaldıkça artan melatonin hormonu da aslında gençlik ve güzelliğimiz üzerinde etkili. Öyle ki hücre yenileyici özelliği olan bu hormonu kışın daha fazla üretiyoruz. Eve girdiğiniz anda makyajınızdan kurtulun, yüzünüze sırasıyla yapacağınız uygulamalarla derinlemesine bir cilt bakımını garantileyin.

MlleLeK-Estée-Lauder-Skincare
Cildin yoğun neme ve yenilenmeye ihtiyaç duyduğu kış aylarında serum ve nemlendirici krem birlikte kullanılmalı. Estee Lauder’in efsanevi onarıcı serumu Advanced Night Repair, adı üzerinde gece bakımının vazgeçilmezlerinden, aynı şekilde Estee Lauder’e ait Revitalizing Supreme yoğun dokusu ile cildi derinlemesine bakıma alan bir gece kremi.

 

 KOYU RENK OJE SÜRMEK

Koyu renkli ojeler kışa daha çok yakışıyor. Bu durumdan tenimizin beyazlığı da elbette etken. Sezonun favori koyuları arasında Deborah Milano markasının koyu kahve-kırmızısı Red Boudoir, Essie’ye ait parlak siyah Licorice ve elbtte Chanel’in siyah-zümrüt yeşili birlikteliğine sahip Vert Obscur’u var.

deborah-milano-8-5-gel-effect-n-06-red-boudoir-400x400-imae733grxsdtm2g
Deborah milano markasının 6 numaralı, kahve -kırmızısı parlak etkisi ve yoğun rengi ile beyaz tenlilere özellikle çok yakışıyor.

 

EL KREMİ KULLANMAK

Yazın sahilde güneş kremi sürmekten her daim nemli ve kremli olan ellerimizin, ancak kış gelince bakıma ne kadar muhtaç olduğunu anlıyoruz. El kremi kullanmak, kışa özgü, çünkü soğuk hava cildi kurutan, kuruttukça da yaşlandıran bir etken. Ayrıca çantada el kremi olması bere, şapka sonrası elektriklenen saçların da yardımına koşuyor, az biraz alıp saç uçlarına sürmeniz yeterli, aklınızda olsun!

bioderma-atoderm-mains-hand-cream-50-ml-el-kremi-7812-350x350

 

TEN MAKYAJI YAPMAK

Kışın soğuğu kan dolaşımımızı olumsuz etkiler Deri ve vücut ısısında azalma olmaması için metabolizma kan dolaşımını azaltır, ter ve yağ bezleri daha az çalışır. Bu durum bize kuru ve renk eşitsizliği yaşayan bir cilt olarak geri döner. Kışın soluk görünmemizin bir nedeni de elbette güneşsizlik, bu yüzden ten makyajı kışınolmazsa olmazı. Hem nemlendiren hem de bakım yapan üstüne üslük bir de renk veren CC kremler kışa çok yakışıyor, sürmeden dışarı çıkmayın derim.

cliniqueCC-636

 

BAHARATLI PARFÜMLER KULLANMAK

Sıcak ve nem, yani güneş parfümün kokusunu değiştirir ve ağırlaştırabilir. Parfümleri yazlık ve kışlık olarak ayırmanın en önemliği nedeni de zaten bu ısı farkıdır. Kışın soğuğu baharatlara, yoğun aromalı çiçeklere daha fazla uygundur. Mesela, sıcak baharatlara sahip YSL Black Opium veya amber ve musk karışımı Jo Malone ‘a ait Tuberose Angelique, yazdan çok kışa yakışır.

Tuberose-Angelica1

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.