İLK PİERCİNG DENEYİMİM

c18cb516a7266aee94ef2ae7d1762280Piercingler, her zaman gençlerin gözdesi olmuştur. Bir başkaldırı, bu beden benim, bu benim istediğim.. tarzı gizli bir mesajı olduğuna eminim. Ben de bir genç olarak akıma kapıldım ve 4 ay önce ilk piercing deneyimimi yaşadım.. Bir arkadaşımın da tavsiyesi üzerine Rexx sinemasının sokağında olan Baykuş Tatto&Piercing’de, kulak kıkırdağıma yaptırttım piercing’imi.

Birbirinden renkli çeşitlerine ve güzelliklerine rağmen tek bir olumsuz yanı var o da acı. Ama tabiki herşeyin bir bedeli oluyor. Uygulama esnasında pek bir acı hissetmesemde, deldirdikten sonraki günler biraz acılı geçti.  Piercing taktıracaksanız öncelikle çok iyi karar vermek gerekiyor. İleride pişman olmayacağınız bir şey seçmelisiniz, elbette ki piercing çıkartılınca delinen yer kapanıyor ama ne olursa olsun minik bir yara izi kalması durumu var.

Piercinginiz olduğu zaman en önemli şey bakımını aksatmamak. En az 1 ay boyunca günde 3 kere olmak üzere delinen yer Baticon veya Biokadin gibi antiseptikler ile temizlenmeli. Bu hem enfeksiyondan koruyor hem de yaranın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca piercing tam anlamıyla iyileşmeden akrilik piercingler asla takılmamalı, ben öyle bir hata yaptım ve iyileşme sürecini ne yazıkki uzattım .  Gerçekten acılı bir süreç olsa da şu anda  sanki kulağımın bir parçası oldu. Tekrar yaptırır mıyım? İnsan unutmaya programlanmış bir varlık, elbette yaptırırım…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir