BİZ GÜNEŞTEN KORUNURKEN…

Doğanın canına okuyoruz. Farkında bile değiliz ama korunmak için sürdüğümüz güneş kremleri denizleri ve okyanusları ciddi şekilde kirletiyor.Her yıl 14.000 ton güneş kremi mercan resiflerinde birikiyor. Peki ne yapmalı? Keşfe çıktık, bakın ne bulduk!

 

Güneşten korunmazsak olmaz. UVA ve UVB ışınları güneş yanıklarına, cilt yaşlanmasına ve tabiki cilt kanserine neden olduğunu, savunmasız çıkılan güneşin artık dost olmadığını gayet iyi biliyoruz. Bilmediğimiz ise güneşten korunmak için sürdüğümüz ürünlerin çevreye ne denli ciddi zarar verdiği.

 

Yıllardır sabırsızlıkla güneş serisini beklediğimiz cilt bakım markası Caudalie’yi beklediğimize değdi. Zira sadece cildimizi korumakla kalmayıp güvenlik ve doğa konularına en iyi çözümü geliştirerek yeni serisini bu yıl lanse etti. 

Caudalie , kimyasal  ve  nanopartikül filtrelere, deniz ekosistemini zehirleyerek her yıl binlerce mercanın ölümüne neden olan toksik filtrelere formüllerinde hiçbir şekilde yer vermedi.

 

KARŞIMIZDA YENİ NESİL GÜNEŞ KORUYUCULAR!

5 üründen oluşan güneş serisinin ana fikrinde  cilde dost içerikler , yüksek koruma ve elbette doğaya saygılı formüller bulunuyor. Kesinlikle hem size iyi geleceğini hem de çevreye zarar vermeyeceğini bilerek kullanıyorsunuz. Ürünler ayrıca yeni patentli antioksidan kompleks ile güneşe bağlı yaşlanmaya karşı da etkili koruma sağlıyor.

 

  ÇOK ÖZEL İÇERİKLER BUNLAR 

  1. Caudalie’nin formüllerinde üzümden elde edilen 2 çok önemli içerik bulunuyor, Organik üzüm suyu ve üzüm çekirdeği. Antioksidan zengini bu içerikler cildin yaşlanmasına karşı ciddi savaş verir.
  2. E vitamini, linoleik asit ve Omega 6 esansiyel yağ asitleri yönünden zengin üzüm çekirdeği aynı zamanda cildi yağlandırmadan nemlendirmeye ve beslemeye de yardımcı olur.
  3. Markaya patentli ve tüm seride bulunan yeni antioksidan kompleksin içinde de yok yok. Üzümden elde edilen, antioksidan dolu polifenoller, cildin doğal savunmasını geliştiren ladin ağacı özü ve hücre zarını serbest radikallere karşı koruyan E vitamini.
  4. 4 güneş filtresi ile bir araya gelen bu patentli kompleks, güneş ışınlarının neden olduğu cildin yaşlanmasının sebeplerinden biri olan oksidatif strese karşı da koruma sağlıyor.

  

DENEDİK, BAYILDIK!

Tüm güneş serisi, içeriğinde bulunan Frangipani çiçeği sayesinde tende harika bir koku bırakıyor, sanki buram buram  yaz kokuyorlar. Aynı zamanda alkol ve silikon içermeyen yapıları sayesinde ciltte yapışkan bir doku ve katman bırakmıyorlar.

 

 KİM NE İSTERSE!

 

  1. KORUNMAK İSTEYENE

Kırışıklık Karşıtı Güneş Koruyucu Krem Yaşlanma Karşıtı Koruma

Kırışıklık Karşıtı Güneş Koruyucu Krem SPF30 139 TL ; Kırışıklık Karşıtı Güneş Koruyucu Krem SPF50 149 TL

Antioksidan kompleksi yönünden zengin krem, maksimum koruma ve güçlü  yaşlanma karşıtı etki sunuyor. Araştırmalar, patentli antioksidan kompleksi ile UV filtrelerine karşı DNA koruması üzerindeki etkinliğini %69’dan %99’a yükselttiğini göstermiştir.

 

2.BRONZLUK İSTEYENE

Güzelleştirici Güneş Koruyucu Yağ  

Güzelleştirici Güneş Koruyucu Yağ  SPF 30  169 TL

Korurken bronzlaştıran yağ, susam ve ayçiçeği yağları ile besleyici üzüm  çekirdeği yağının birleşiminden oluşuyor., E vitamini  açısından zenginleştirilen içeriğiyle mükemmel bir  ten ve ipeksi bir bronzluk vaat ediyor.

 

3.FULL BAKIM İSTEYENE

Güneş Koruyucu Süt 

Güneş Koruyucu Süt SPF 30  169 TL; Güneş Koruyucu Süt  SPF50   189 TL

 

Hem yüze hem vücuda uygulanabilen koruyucu süt, içeriğindeki organik üzüm suyu ile  cildi yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı aynı zamanda en hassas ciltlerin kullanımına da uygun.

 

 

 

 

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
ŞİMDİ TAM VAKTİ!
Neyin mi çikolatanın tabi ki… Moraller bozuksa , keyifler kaçıksa bizi anında...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir