YENİ NESLİN İDOLÜ: CARA DELIVINGNE

Son dönemde hangi moda şovunu izlesek, hangi markanın reklamını görsek karşımıza o çıkıyor: Cara Delevingne.. Ben 17 yaşındayım ve  rahatlıkla söyleyebilirim ki biz genç kızların 1 numaralı favorisi kesinlikle Cara.

cara-delevingne burberry

Cara’yı bu kadar trendy yapan nedir? Bu yazıyı yazarken kendime kendime sordum.

İnternet’te gezinip birçok farklı kampanya için çekilen fotolarına, katıldığı partilerde ve davetlerde verdiği pozlara bakarak kendimce yorum getirdim:

Aynı Kate Moss gibi çalıştığı her marka ve kampanya fotoğrafında farklı görünmeyi başarıyor.

Kesinlikle bir ‘social butterfly’ yani sosyal kelebek , davet edilmediği parti yok. Bu da onu sevilen ve istenen bir isim konumuna oturtuyor.

Biseksüellik konusu da bir o kadar enterasan, keni hakkında gizemini koruyor, bu da ona ayrı bir karizma katıyor.

Yeri geliyor verdiği pozlarda süper kadınsı, yeri geliyor asi, zaman zaman da 20 yaşın verdiği çocuksu hallerde yakalanıyor kamerelara.Bukalemun etkiyi seviyoruz sanırım, bu kadar etrafta olmasına rağmen ondan sıkılmamızın başlıca nedeni bence.

Ayrıca başarılı, En son BFA (British Fashion Awards, İngiliz Moda Ödülleri ) töreninden en iyi manken ödülünü kaptı çıktı.

Gelelim imzası olan kaşlarına;

Yaklaşık 2 yıldır var olan sert, kalın ve düz kaş trendinin tam üstüne konumlandı. Artık kaş deyince aklımıza sadece o geliyor.

PhotoGrid_1421077566057

Kaşlarının bu kadar dikkat çekici olma nedeni yarattığı ‘kontrast’. Tıpkı bir zamanlar Madonna’nın yaptığı gibi sarı saça siyah kaşlar gibi o da (o kadar siyah olmasa da) sarı saçlarına koyu kahve, kalın kaşlara sahip.

Göz makyajını özellikle klasik siyah yerine farklı renklerde yapılan smokey eyes (buğulu göz makyajı) çok iyi taşıyor.

Dudak makyajında nude renkler kullanınca daha güzel olduğunu düşünüyorum , o kesinlikle bir göz makyajı kadını.  Bordo ve tonları da hem tenine hem de net hatlı dudaklarına çok yakışıyor.

20 yaşında ama yaşsız görünmeyi başarıyor. Bilmeseniz kaç yaşında derdiniz???

 

 

 

More from g_yayinda_g_yayinda
SONBAHAR’IN EN İYİ 8 GÜZELLİK TRENDİ
Sonbahar-Kış 2015/16 güzellik trendlerinden en uygulanabilir 8 tanesini sizin için seçtik
Read More
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.